30.04.17, 08:30źr. zdj. Youtube

ONR-Putinnacjonalizm i Obywatele RP- leninowski internacjonalizm-starły się!

Wczoraj w Warszawie doszło do starcia Obozu Narodowo-Radykalnego i Obywateli RP. ONR zorganizował marsz okolicznościowy z okazji 83. rocznicy powstaniia organizacji. Obywatele RP usiłowało go zakłócić. 

Około godziny 17.00 narodowcy wyruszyli z Ronda Dmowskiego w kierunku Placu Zamkowego. Na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej z Nowym Światem doszło do zatrzymania przemarszu przez członków grupy Obywatele RP, którzy od kilku dni umawiali się za pośrednictwem mediów społecznościowych, aby zablokować marsz ONR. 

Na trasie przemarszu stanęło kilkadziesiąt osób z transparentami "Endek, Hitler- dwa bratanki" czy "Tu są granice przyzwoitości". Obywatele RP skandowali: "Polska wolna od faszyczmu" czy "Warszawa wolna od faszyzmu". Obie grupy wzajemnie przerzucały się okrzykami. Na hasła "ONR to zbiór zer" narodowcy odpowiadali: "Znajdzie się kij na lewacki ryj!"

Policja rozdzieliła obie grupy, zepchnęła Obywateli RP na chodnik, kilka osób zaniesiono do policyjnych furgonów. Blokujący marsz ONR krzyczeli: "Faszyści, policja, jedna koalicja". Według danych stołecznej policji z soboty o godzinie 20:00, podczas marszu zatrzymano dwie osoby pod zarzutem znieważenia i naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza. 


ajk/PAP, Telewizja TVP Info, Fronda.pl