09.02.18, 20:14Zdj. Europa Pont, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons

Orban: Koniec monopolu gazowego Rosji na Węgrzech!!!

"Szef węgierskiego rządu, Viktor Orban zapowiedział w piątek, że już wkrótce Węgry podpiszą porozumienie, na mocy którego będą mogły sprowadzać z Rumunii ponad 4 mld m sześć. gazu rocznie. Co to oznacza?"

"Można oczekiwać końca epoki rosyjskiego monopolu gazowego na Węgrzech"-podkreślił Orban. 

Premier Węgier poinformował, że Rumunia będzie w najbliższych latach produkować i eksportować ok. 4 mld metrów sześciennych gazu rocznie. W rumuńskim przetargu na eksport gazu w latach 2022-2037 na "podium" znalazły się właśnie węgierskie firmy. 

"Lada moment znajdziemy się sytuacji, gdy podpiszemy porozumienie na następne 15 lat, umożliwiające sprowadzanie z Rumunii ponad 4 mld m sześc. gazu”- powiedział polityk. Premier Węgier podkreślił również, że właśnie powstaje rumuńska część połączenia gazowego, a węgierska jest już gotowa. 

Jak podkreślił, węgierska część połączenia gazowego z Rumunią jest już gotowa, zaś rumuńska właśnie powstaje. Szef węgierskiego rządu zwrócił uwagę, że jego kraj już za kilka lat znajdzie się w zupełnie nowej sytuacji. 

„Zakończy się epoka rosyjskiego monopolu gazowego na Węgrzech”-stwierdził premier Węgier. W ocenie Orbana, będzie to oznaczać nową sytuację dla całego regionu. 

yenn/PAP, Fronda.pl