08.02.21, 16:28fot. orlen.pl/materiały prasowe

,,ORLEN w ruchu'' i ,,ORLEN Paczka'' - nowe obszary ekspansji koncernu

PKN ORLEN zbuduje nowe formaty sprzedaży detalicznej pod marką „ORLEN w ruchu” dostępne poza stacjami paliw i zaangażuje się w rozwój punktów odbioru paczek i usług kurierskich, stawiając własne automaty paczkowe. W ciągu 5 lat inwestycje te wygenerują dodatkowo kilkaset milionów złotych EBITDA w Grupie Kapitałowej ORLEN. Do 2030 roku koncern chce zainwestować w rozwój działalności detalicznej ok. 11 mld zł, co przełoży się na wzrost EBITDA segmentu detalicznego do ok. 5 mld zł rocznie.

PKN ORLEN stawia na kompleksowość usług, rozwijając bogatą ofertę pozapaliwową. Pierwsze formaty sprzedaży detalicznej poza stacjami ORLEN zostaną uruchomione jeszcze w tym półroczu. Natomiast we wrześniu tego roku klientom udostępniona zostanie usługa „ORLEN Paczka”, obejmująca zarówno maszyny paczkowe, jak i punkty do nadawania i odbierania paczek (PUDO).

- Segment detaliczny jest silnym filarem działalności PKN ORLEN. Uzyskujemy z niego rocznie ponad 3 mld zł zysku operacyjnego. Zgodnie ze strategią ORLEN2030, będziemy go dynamicznie rozwijać, odpowiadając na rynkowe trendy związane ze zmianami zachodzącymi w nowoczesnym handlu i ewoluującymi wraz z nimi potrzebami klientów. W rozwoju segmentu detalicznego chcemy  efektywnie wykorzystać potencjał spółki RUCH. Nowoczesne formaty sklepowo-gastronomiczne, które budujemy pod marką „ORLEN w ruchu”, to nowa jakość na rynku. Powstanie sieć ok. 900 takich obiektów. Mocno zainwestujemy również w segment usług kurierskich, oferując klientom dostęp do ponad 10 tys. punktów nadań i odbiorów przesyłek, w tym 2 tys. automatów paczkowych. Stawiane one będą w atrakcyjnych lokalizacjach. Z pierwszych maszyn paczkowych będzie można korzystać już we wrześniu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Nowe formaty sprzedaży detalicznej będą obejmowały trzy rodzaje obiektów, oferujących przede wszystkim produkty gastronomiczno-sklepowe. W formacie A udostępnimy ok. 20-metrowe obiekty, natomiast w formacie B ok. 60-70-metrowe obiekty, zarówno wolnostojące, jak też zlokalizowane w ciągach komunikacyjnych. Powstaną również kąciki kawowe, w których sprzedaż będzie całkowicie zautomatyzowana. Zostaną one udostępnione w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, m.in. na dworcach, w biurowcach, czy na lotniskach.

- Klienci oczekują nowoczesnych i przyjaznych usług, z których mogą korzystać o dowolnej porze i w ulubionym miejscu. Dlatego na bazie spółki RUCH będziemy rozwijać nie tylko nowe formaty sprzedaży detalicznej, ale także segment usług kurierskich. Jeszcze w tym roku uruchomimy 500 automatów paczkowych. W ten sposób pozyskamy nowych klientów i staniemy się aktywnym uczestnikiem szybko rosnącego rynku eCommerce, jednego z kluczowych dla polskiej gospodarki – mówi Patrycja Klarecka, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży Detalicznej.

Automaty paczkowe będą zlokalizowane na stacjach paliw ORLEN, przy wybranych lokalizacjach RUCHu oraz w innych atrakcyjnych miejscach, dostępnych 24/7. Klienci będą mogli korzystać z automatów paczkowych w łatwy i intuicyjny, a zarazem bezpieczny sposób – w tym celu PKN ORLEN udostępni aplikację mobilną.

- Dzięki zaangażowaniu PKN ORLEN otwieramy nowy rozdział w historii firmy. W ramach Grupy ORLEN przystępujemy do projektów, które umożliwią nam pozyskiwanie nowych klientów, zapewnią stabilność finansową i możliwość dalszego rozwoju. Wzmocnimy naszą pozycję w segmencie usług kurierskich gwarantując klientom e-sklepów wygodną, szybką i optymalną kosztowo usługę kurierską – mówił Piotr Regulski, Prezes Zarządu spółki RUCH. 

Docelowo PKN ORLEN udostępni klientom możliwość odbioru i nadań przesyłek w ponad 10 tys. punktów. Do końca tego roku korzystać będzie można w sumie już z ponad 5,5 tys. punktów sieci. W kolejnych latach PKN ORLEN planuje jej dalszą, intensywną rozbudowę.

Jednocześnie rozwijane będą kioski RUCHu, których obecnie jest ok. 1200. Do końca roku zostanie uruchomione kolejnych 100. Natomiast już teraz spółka RUCH wprowadza do nich nowy, ciekawy asortyment, m.in. zdrowe przekąski, kanapki i inne produkty spożywcze polskich producentów, które uzupełnią dotychczasową ofertę.

 

mp/orlen.pl/materiały prasowe

Komentarze

Po 11 ...2021.02.8 21:59
,,ORLEN w ruchu'' i ,,ORLEN Paczka'', a może "ORLEN Srraczka" czyli sieć szybko dostępnych toalet?
Wania Antonim stary, rozgoryczony KODzie Smrodzie2021.02.9 5:15
to zniknął być z forum, bo siedział byś w POkibelku wzór budka 276 i srał, co robisz 24h na dobę bez przerywania snu
Walter2021.02.8 18:28
Jarosław Kaczynski chce Prezesa Orlenu Daniela Obajtka namaścić na Premiera. Karierę zawodową Obajtek zaczynał jako 19-latek. Po tym, jak porzucił naukę w technikum weterynaryjnym, pracował jako operator maszyn w produkującej rury i złączki firmie Elektroplast, należącej do jego wuja. W kolejnych latach awansował na kierownika, a potem dyrektora spółki. Finał współpracy był jednak nieciekawy. Jak relacjonował ?Newsweek?, wuj, któremu pracownicy zwrócili uwagę, że Obajtek w ciągu kilku lat znacznie się wzbogacił, nabrał podejrzeń, że działo się to kosztem jego firmy i zgłosił sprawę organom ścigania. Prokuratura oskarżyła Obajtka o to, że kierując Elektroplastem, fałszował dokumenty dotyczące zakupu surowca do produkcji rur, potwierdzając odbiór większej ilości, niż faktycznie trafiała do magazynu. Firma miała stracić przez to ponad 1,4 mln zł, a Obajtek miał osiągnąć ponad 700 tys. zł korzyści. Sprawa trafiła do sądu w Sieradzu. We wrześniu 2016 roku (a więc już za rządów PiS) prokuratura wystąpiła jednak o zwrot aktu oskarżenia, w celu uzupełnienia materiału, a kilka miesięcy później umorzyła sprawę uznając, że zebrany wcześniej materiał dowodowy jest sprzeczny i ogólnikowy, i nie dostarczył podstaw do wniesienia oskarżenia." - okopress
Michał Jan2021.02.8 18:21
Może to pocieszy tych, którzy zainwestowali w akcje Orlenu równe 5 lat temu. Gdyby dziś je sprzedali, to przez te 5 lat zarobiliby niecałe 3,5% (przed belkowym). Nie mówiąc o tych, którzy w nie zainwestowali z radości, że prezesem został p. Obajtek (-40%, ale było już -60%). Ci drudzy tak na tym wyszli, jak posiadacze akcji i funduszy w czasie upadku Lehman Brothers ("za Tuska").
ListaStuNajbogatszychZakonnikówNaszegoDziennika2021.02.8 18:02
ORLEN Półbuty, ORLEN Musztarda, ORLEN Krochmal, ORLEN Pulpety, ORLEN Kalesony, ORLEN Pogrzebacz, ORLEN Trumny, ORLEN Krawaty, ORLEN Komże, ORLEN Dorsz. Wójt Pcimia na beztroskich zakupach za państwowe pieniądze. Wszystko moje... Pieniądze, fabryki, miliony... Powiedział Dyzma po okradzeniu polskiego przedsiębiorcy.
Po 11 ...2021.02.8 18:00
A może mały gabinet aborcyjny na każdej stacji benzynowej? Już widzę reklamy: "Gdy twój facet furę tankuje rankiem, ty wyskocz na skrobankę"
Michał Jan2021.02.8 18:22
Zaprawdę, dowcipu Ci nie staje. Nie lepiej otworzyć podwoje zapleczy dla dziewcząt błąkających się po lasach?
Po 11 ...2021.02.8 17:55
Co to jest: tańczy, śpiewa, recytuje, daje d... i gotuje? - Orlen...
Pawel2021.02.8 17:39
Za 3 lata gdy PIS straci władzę wszystko to przejdzie w niemieckie ręce... Ktoś pomyślał o tym ?
AAAtomek2021.02.8 18:10
Albo rosyjskie? :D
Hue2021.02.8 18:24
Strasznie niemcem jak diabłem. Taaa, niestety mamy większą inteligencję aby wierzyć w bajki.
Michał Jan2021.02.8 18:25
Na razie ważą się losy sporej części innej narodowej firmy - Lotosu. Gdy imperium p. Obajtka dostanie zgodę na przejęcie, to ponad połowę aktywów będzie musiało sprzedać. A kto kupi? Restauratorzy i hotelarze się zrzucą?
PRAWDA2021.02.8 17:14
Niemiecką Propagande w Polsce powinno się wykorzenić --
kapitał polski nie ma narodowości2021.02.8 16:53
w przeciwieństwie do szwabskiego czy żydowskiego
brawo Polska - jestem dumny2021.02.8 16:51
pora na kupno Der Onet i Agorę
Orlen w ruchu2021.02.8 16:43
to śmierć Poczty Polskiej. Szczerze tej instytucji nie cierpię, jednak to nasz narodowy operator i może w niego należałoby inwestować..? Firmę można sprzedać, operatora nie.. Pomyśleliście o tym orły?