05.05.21, 17:39Fot. screenshot - YouTube (RMF FM, Matteo Salvini)

Pandemia, unijne środki i relacje polsko-włoskie. Premier rozmawiał z Matteo Salvinim

Włoska agencja prasowa poinformowała, że lider Ligi Północnej Matteo Salvini odbył wideokonferencję z szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim. Politycy rozmawiali o pandemii, wykorzystaniu środków unijnych i stosunkach polsko-włoskich. Wkrótce ma też dojść do kolejnego osobistego spotkania Morawieckiego z Salvinim.

Premier Mateusz Morawiecki, premier Węgier Viktor Orban i lider włoskiej Ligi Matteo Salvini prowadzą rozmowy na temat utworzenia w Parlamencie Europejskim nowej, konserwatywnej frakcji. Sojusz PiS, Fideszu i Ligi ma być sposobem na odparcie lewicowej hegemonii w PE. Pierwszy raz w tej sprawie politycy spotkali się w Budapeszcie na początku kwietnia.

Kolejne spotkania ma odbyć się wkrótce w Warszawie, o czym poinformowała agencja Ansa.

kak/PAP

Komentarze

horacy harknes2021.05.6 10:06
Premierze dlaczego europoslowie PIS glosowali za paszportami covidowymi gdzie chasla o wolności niebywałe wszyscy tak glosowali nie zaglosuję na PIS
POlak mały2021.05.7 12:56
Zagłosuj na PO PSL lub Lewicę też głosowali za paszport5ami covidowymi.
Apel2021.05.6 8:41
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. kłamliwe przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu obrzydliwych wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba świętego Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańsko-masońskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol medialny na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne lub jawnie ironiczne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać ze zdwojoną siłą, będą rozdzierać szaty na temat "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków", będą też parodiować niniejszy apel. A gdy już zabraknie pomysłów, to zawsze mogą wulgarnie zakląć lub obleśnie zarechotać: „buhahahaha”. Faryzejscy obłudnicy, taka już ich natura.
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:54
https://www.youtube.com/watch?v=WDVvDr4OMkw
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 19:59
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Anonim2021.05.5 18:24
Kiedy Polacy zapytają obecnych polskojęzycznych politykierów, jak to się stało, że nie możemy żyć i rozwijać się bez kredytów?
Anonim2021.05.5 18:42
Zadajesz za trudne pytania. Jak PiS byl w opozycji to ciagle wyliczali na ile Tusk nas zapozycza. Jak oni robia to samo w kilka razy szybszym tempie to jest ok a co wiecej chwaa sie ze pieniadze na wszystko byly sa i beda. Oczywiscie pozyczone. Niewolnicy biblijni to nie byli murzyni lapani w siatke tylko ci co odpracowywali dlugi.
APEL2021.05.5 18:18
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna oazą polskich i chrześcijańskich myśli pełnych troski o Polskę, człowieka, ludzkość... Obsesją ich wpisów jest walka z np. przypisywaniem wszystkim osobom LGBT skłonności pedofilskich przy jednoczesnym deprecjonowaniu przez ich oponentów wynaturzeń księży katolickich. Każda porażka aktualnych władz jest analizowana. Furię ich wywołuje wykorzystywanie przez nieprawych ludzi postaci Matki Bożej i osoby Jana Pawła II. Ci nieprawi ludzie w swojej hipokryzji chcą osiągnąć tylko korzyści dla siebie, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji ich wpisów. Szczególnie pod ich lupą jest o. Rydzyk, posądzany o pazerność, tylko dlatego, że jest skuteczny w monopolizowaniu kultu postaci żydowskich i robieniu starym niegojom-ludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze zatrzymać na stałe Anonima i jego pobratymców na forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich patriotyzm, teizm i szerzenie demokratycznych postaw. Gdzie indziej jest to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, cieszącej się prestiżem propolskiej i prodemokratycznej gazety dla Polaków, panuje obiektywna ścisła samocenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, wg czytelników.) Proponuję więc nadal pod swoimi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, wtedy nie będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Nie jazgoczmy zatem, jak mało inteligentni obłudnicy.
Anonim2021.05.5 18:10
Fundusz odbudowy to oszustwo. Budzet podstawowy przed 2020 to bylo dla nas 106 mld, a teraz 108 mln... Nic wiecej by nam nie dali? Faktycznie dadza wiecej ale za cene brania wspolnych pozyczek
Anonim2021.05.5 18:22
Biorą kredyty, bo wstydu nie mają? honoru nie mają? i trzymają się kurczowo koryta? Kiedy Polacy zapytają obecnych politykierów, jak to się stało, że nie możemy żyć i rozwijać się bez kredytów?
AAAtomek2021.05.5 18:05
Normalnie "Państwa Osi"? :D
Anonim2021.05.5 18:03
Buhahhahaha😁🤣😂🤣😁 Kłamca i kretyn - w sam raz ekipa do stworzenia nowej religii!!!