21.05.20, 13:03Fot. via Pixabay - tolmacho / screenshot YouTube [kancelaria premiera]

Panie Ministrze, nie zamieńmy kolonii w kolonie karne!

Portal money.pl dotarł do wytycznych dotyczących organizacji organizacji kolonii letnich i obozów dla dzieci. Wytyczne został przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministrstwo Zdrowia.

Wytyczne stanowią m. in. o obowiązku pomiaru temperatury ciała, pisemnego oświadczenia rodziców o tym, że dziecko jest zdrowe.

Ponadto dzieci i kadra mają zostać wyposażone w "indywidualne środki ochrony osobistej". W przypadku najmłodszych będą to osłony nosa i ust. Natomiast personel ma mieć zapewnione jednorazowe rękawiczki, maseczki, ew. przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem (kilka, w razie potrzeby, np. wyjścia do sklepu, itp.).

Na organizatorze kolonii będzie także ciążył obowiązek przeszkolenia personelu z zakresu procedur bezpieczeństwa sanitarnego.

Na stołówkach będzie obowiązywała zasada zachowania 1,5 m dystansu pomiędzy dziećmi. Przygotowane mają być również specjalne izolatki dla dzieci podejrzanych o zarażenie koronawirusem.

Panie Ministrze, nie zamieniajmy kolonii w kolonie karne!

g/money.pl

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.24 8:36
żyd Lech Keler itd zapewne ucieszy cię wieść i tzw zboki Lucyfera - pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
anonim2020.05.24 7:16
kretyn polski to sowiecki trol iprzygłóp
Jan Radziszewski 2020.05.22 21:32
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu szkalowania KK i jego wrednych planów zniesławienia św. Jan Pawła II wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi
Jan Radziszewski 2020.05.22 21:29
żydzie od koorva kremlowska" chcesz poznać gdzie budiet wasi najwyżsi Iluminaci trafili ? W tej super tajnej naradzie w podziemnym sanktuarium Lucyfera pod Brukselą uczestniczył mason także z Polski /Bronisław Gieremek/ gdyż dla mocy piekielnych naród polski jest wyjątkowo znienawidzony i do końca XX wieku był zaporą do realizacji ich celów. Po omówieniu celów i pouczeń nasz główny ziemski mag oznajmia, że będziemy się przygotowywać do złożenie ofiary na cześć najwyższego wodza światłości /lucyfera/, który aa tę okoliczność specjalnie się zjawi. Ofiarą będą cztery dziewicze dziewczynki. Było nas czterech do złożenia ofiary, gdyż mag wcześniej dokonał tej ofiary, on miał tylko nadzorować. Każdy z nas miał dokonać gwałtu i mordu na przydzielonej dziewczynce. Następnie po odpowiednich rytach mieliśmy je złożyć jeszcze żywe w ogień nas cześć wodza. Mag miał udać się po dziewczynki aby je tu przyprowadzić. Były to dziewczynki z Azji prawdopodobnie z Indii. Z natchnienia Bożego z całych sił zacząłem krzyczeć. „Ja tego nie uczynię. To nie są duchy waszych zmarłych, braci tylko demony, złe duchy, które przybrały ich ludzki wygląd aby was oszukać. Jest to wielkie kłamstwo aby was całkowicie doprowadzić do opętania i pozbawić wszelkiego zdrowego rozumu i wolnej woli”. Gdy tak krzyczałem zaczęli mnie otaczać, aby mnie zabić. Gdy śmierć była bliska zawołałem. „Jezu Chryste Synu Ojca Przedwiecznego – ratuj, Matko Najświętsza Królowa Nieba i Ziemi – ratuj, Św. Michale Archaniele Książę Wojsk Niebieskich – ratuj”. Nagle nastąpił oślepiający błysk, potworny nie do wytrzymania huk. Na ich oczach te piękne rzekomo szczęśliwe duchy braci zmarłych zaczęły przemieniać się w straszliwe potwory, których rozum ludzki nie jest w stanie sobie wyobrazić. Nieznany ogień i zapach nie do wytrzymania. Potworny wygląd demonów tak przeraził masonów, że byli jak kamienne trupy. Kiedy znikły złe duchy nastąpiła nieznana ciemność i w tej ciemności ujawniła się wizja piekła. W tej wizji zobaczyli straszny wieczny los w mękach, prawdziwych zmarłych braci masonów, których wcześniej przedstawiały złe duchy jako szczęśliwych synów światłości przebywających rzekomo w krainie szczęśliwości.Trudno sobie wyobrazić przerażenie masonów. Runął cały ich system pychy i pewność panowania. Jeszcze przed tą wizją obiecywano im i zapewniano ich o milionach lat szczęśliwego życia w przyszłym ziemskim raju. A tu widzą niewyobrażalne cierpienia i męki znanych powszechnie w XX wieku i wcześniejszych wiekach filozofów, naukowców, finansistów, polityków, sędziów, rzekomych uczonych, nawet noblistów, judaszowych zdrajców itp. Wizja zakończyła się na poziomie piekielnego „hoiIyvod”. Z tego właśnie poziomu nieznany ogień ogarnął trzech masonów w tym, także głównego maga. /i spopielił że tylko mała kupka popiołu po nich została i pewnie ciebie podobny los czeka tj potępienie wieczne tzn pobyt w jeziorze ognia i siarki /Ap 20,15 i to nie dalej jak za 3,5 roku
Zenek2020.05.22 6:12
Szumowski ma mentalność bolszewika
Ja 2020.05.22 5:10
Żygam już tym KORONAŚWIRUSEM!!!! Na wybory przestaję chodzić. Jeszcze "wyszczepianie" wszystkich POLAKÓW!!!! DOŚĆ. PIS nie lepszy.
heinrich2020.05.21 17:05
E, pajace chyba sobie sami pojedziecie na takie kolonie. Załóżcie przyłbice , bo to może od słońca prostują się zwoje w móżdżku o ile panowie w ministerstwie zdrowie takowy mają?
wik2020.05.21 16:55
A po co te kolonie??? Nauczycielom w przedszkolach skrócono urlopy, bo lepiej aby dzieci nie chodziły do innych przedszkoli, a teraz chcą organizować obozy i kolonie również dla przedszkolaków na które jadą z rodzicami. Gdzie tu sens i logika i zwyczajna uczciwość wobec innych!
ja2020.05.21 15:24
Nie łatwiej powiedzieć że "Nie ma kolonii"
Maria Blaszczyk2020.05.21 16:08
Powiedzieć super łatwo. Tylko co zrobić z tymi dziećmi? Wielu ludzi musi w końcu wrócić do normalnej pracy - jak czyjeś stanowisko ocalało.
wik2020.05.21 16:56
Dzieci mają rodziców, dziadków i rodziny.
Maria Blaszczyk2020.05.21 18:29
Jedne mają, inne nie mają. Do tego może się zdarzyć, że dziadkowie też muszą pracować. Albo że utknęli gdzieś za granicą i nie mają za bardzo jak wrócić, bo kwarantanna i inne cuda. Nie jestem zwolenniczką kolonii, chociaz sama na żadnych nigdy nie byłam, więc się nie znam. W każdym razie własnych dzieci też nigdy na żadne nie posłałam. Ale rozumiem, że ludzie muszą jednocześnie jeść, płacić kredyty i zapewnic dzieciom opiekę - a to może być nie do pogodzenia.
Bizzu2020.05.21 14:59
a jedźcie na te kolonie .... zarażajcie się i swoich rodziców, swoich dziadków itd , ludzie czy was popier..ło?
anonim2020.05.21 15:38
Dajcie się zastraszyć i siedźcie w domach najlepiej w maseczkach ,na pewno wyjdzie to wam na zdrowie .
Maria Blaszczyk2020.05.21 16:07
Wszystko wskazuje na to, że zarażenie się od dziecka akurat SARS-covid2 jest mało prawdopodobne. Nie niemożliwe, ale rzadkie. Dajcie spokój z tym straszeniem. To będą dziwne wakacje, dużo ludzi nie bedzie mogło wziąć nic wolnego po obowiązkowym przestoju, trudno bowiem przyjąć, że lepiej zdechnąć z głodu niż zaryzykować infekcję. Co mają zrobić z dziecmi, do lodówki je włożyć? Te kraje, które już wyslały dzieci do szkół i przedszkoli nie ucierpiały z tego powodu. Ew. po powrocie z wakacji może warto zalecić kilka dni obserwacji dziecka i w miarę możliwosći separować je od dziadków. https://www.rivm.nl/en/novel-coronavirus-covid-19/children-and-covid-19 https://www.vox.com/2020/5/2/21241636/coronavirus-children-kids-spread-transmit-switzerland
aska2020.05.21 14:43
No to żadnych koloni nie będzie i tyle po wyborach i tak wrócą obostrzenia już jest coraz więcej zarażonych bo policja ani straż miejska nie łapią ludzi bez masek
anonim2020.05.21 15:35
Maseczki przed niczym nie chronią sam minister zdrowia to powiedział i sam nie nosi .
Na "kolonie" z wojewódzkimi, zunussimi!2020.05.21 14:08
ŻADNA REWELACJA! Prawda jest bardziej niż prozaiczna. Tzw. celebryci, dziatwa tych z "sałata", od zamierzchłych czasów PRL-u szukali wrazeń w Trójmiescie. W podziemiach Grand Hotelu w Sopocie działała "dyskoteka" i pokoje na godziny, w lokalach wzdłuż Wełtawy, w okolicach "żurawia", wszystko było do nabycia, dyskoteka na "wyścigach"... Trójmiasto było tanie dla zboków z Niemiec, Szwecji ... Kompletne dno, jak do tej pory, nie doczekało się ani "sekielskich", ani "wielkiej literatury", a Trójmiasto było i ciągle jest "anusem moralnym" Polski. Szczecin w niemniejszym stopniu. Pedofilia-homoseksualizm kwitł za przyzwoleniem "władz" bo wladza czerpala zyski. Nagle się okazuje, że pedofilia-homosekualizm pomiędzy księżmi to NIC w porównaniu z syfem moralnym "szyszek" partyjnych PRL-u, ich ulubionych celebrytów, ich dziatwy "złotej" a raczej czerwonej. Zrobić wielkie pranie - publicznie. Nudnych jest kilku księży i kilku biskupów, nagle się okaże, że ci różni "wojewódzcy" (typowo żydowskie nazwisko), jego poprzednicy, czerwona dziatwa; michniki, kuronie to kompletny syf moralny HIPOKRYCI.
Dziad2020.05.21 14:11
Język ostry,cięty ale jakże prawdziwy.te pociotki komuchowe są bezkarne bo ich sędziowie wybronią.Pamiętacie sędziego z SN co to się chwalił,że przerżnął 13tkę???i nic.cholerna kasta.
katolicka kretynizacja polski2020.05.21 13:55
Dopóki rząd nie zrobi porządku z pedofilami w sutannach lepiej niech dzieci zostaną w domu!
Dziad2020.05.21 14:08
Hejten od skretynienia!wygląda na to ,że masz etat na tak kretyńskie wpisy.czyli-kto ci płaci?masz odwagę się przyznać?a może jesteś od soku buraczanego?
anonim2020.05.21 15:30
Chyba coś ci na łepetynę padło człowieku ,co ma do tego obóz czy kolonie ,skretyniałeś już na tym punkcie ,radzę wizytę u lekarza w trybie pilnym .
cap z kibucu kretyn2020.05.21 20:09
ICEK ZYDZIE PRZECIEZ WASZE DZIECI NIE CHODZA DO KOSCIOLA TYLKO DO SYNAGOGI A RABI TO PRZECIEZ CZLOWIEK , KTORY NIE LUBI POLSKIEJ WIARY
Hila2020.05.22 5:33
Uwaga kretyn i idiota!!