12.03.20, 08:55Fot. via Flickr, CC 0

Papież: nie ulegajmy podszeptom szatana

O działaniu szatana, który chce zniszczyć człowieka używając różnych pokus mówił Papież w homilii podczas Mszy w Domu św. Marty. Modlił się za wszystkich dotkniętych koronawirusem, a także za więźniów, aby Pan ich wspierał i pocieszał w trudnych chwilach.

Franciszek odwołując sie do Ewangelii św. Mateusza (20, 17-28) podkreślił, że kiedy Jezus zapowiada swoją mękę ma na myśli nie tylko śmierć, ale także upokorzenia, których doświadczy i wściekłość tych, którzy będą Go prześladować.

Jeżeli prześladowaniu chrześcijanina, czy jakiegoś człowieka towarzyszy wściekłość, tam jest demon. On ma dwa sposoby działania: kuszenie, ze światowymi propozycjami, tak jak to chciał zrobić z Jezusem na pustyni, uwieść Go i w ten sposób zmienić plan zbawienia, ale to mu się nie udaje i tam nie ma wściekłości. Ale jego pycha jest tak wielka, że chce niszczyć, a niszcząc rozkoszować się tym z zaciętością – podkreślił Ojciec Święty. - Pomyślmy o tak licznych świętych, tak wielu chrześcijanach, których nie tylko mordowano, ale także robiono wszystko, aby cierpieli. Szukano wszystkich możliwych sposobów, aby ich upokorzyć, aż do końca. Nie mieszajmy prostego prześladowania społecznego, politycznego, czy religijnego z wściekłością diabła. Diabeł się wścieka, aby niszczyć.“

Papież przypomniał, że obaj łotrzy, którzy zostali ukrzyżowani z Jezusem, nie doświadczali żadnych upokorzeń. Zniewagi były przeznaczone tylko dla Jezusa.

Szatańską drogą wyjścia z jego zaciętości, która niszczy, jest duch światowości, prożność. Jezus mówi o pokorze, która jest Jemu właściwa, a domagają się od Niego czegoś wyjątkowego, jakiejś mocy. Próżność, duch światowy jest drogą, którą szatan proponuje, aby się oddalić od krzyża Chrystusowego. Samorealizacja, kariera, światowy sukces to nie są drogi chrześcijanina, one wszystkie są po to, by przesłonić krzyż Jezusa – zaznaczył Ojciec Święty. - Oby Pan dał nam łaskę odpowiedniego rozeznania, kiedy duch chce nas z zaciętością zniszczyć, a kiedy ten sam zły duch chce nas pocieszyć poprzez światowe propozycje, próżność. Nie zapominajmy, tam jest wściekłość, nienawiść, zemsta pokonanego szatana. I tak z Kościołem jest do dziś. W tych dniach gazety przypomniały Asię Bibi, która przez 9 lat była w więzieniu, cierpiała. To była zaciętość diabła.“

 

Paweł Pasierbek SJ – Watykan

 

 vaticannews.va/pl

Komentarze

Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.21 12:30
papież mordo ty moja! zrób w końcu porządek z pedofilami w sutannach i złodziejami typu rydzyk! a nie tylko popierdujesz przed obrazami...
abc2020.03.13 3:02
Ta wściekłość w zwalczaniu chrześcijaństwa jest bardzo charakterystyczna dla współczesnej lewicy. Niemal gołym okiem widać, że większość jest tam opętana.
StopHisterii2020.03.12 23:54
Papa Franio sam do siebie bełkocze. Codziennie szatna szepta mu w uszko o koniecznosci zaprowadzenia ekologizmu na świecie, o wprowadzenia islamistów do Europy i o koniecznosci rozwałki kościoła katolickiego.
ja katolik2020.03.12 22:02
Jego słowa są fałszywe bo to Fałszywy prorok na usługach globalnego Antychrysta i masonerii. Dla zmyłki mówi o szatanie , nie wierzy on w Boga i Chrystusa ..
trzeźwy2020.03.12 20:55
Na głupotę mądrych nie ma lekarstwa, tylko wirus
anonim2020.03.12 17:29
Światowy sukces, ale też światowa religia, mogą być niebezpieczne.
anonim2020.03.12 14:59
Coś tam ciągle nawija i sądzi , że cały świat go słucha . Garstka . " To nie te czasy Arlekinie , nie te czasy " .
traktować takich jak bure suki2020.03.12 14:27
@🌺 Po raz 11 nie bądź obojętny Żyd wyklęty Klapafuckyousz To tylko trzy przykłady z szerokiego asortymentu "nicków" tego hejtera.
🌺2020.03.12 9:14
A na forum Frondy taka zgraja sługusów Szatana.... "Po raz 11 nie bądź obojętny" itp. Tak im się spieszy do piekła. Ich wybór. A Szatan tylko się rechocze z ich głupoty! Ale nasz ratunek jest w Maryi. I żadne bluźnierstwa temu nie przeszkodzą.
df2020.03.12 15:51
Niejednokrotnie się zastanawiam, czy te słowa pisze troll udający turbokatolika, czy ktoś autentycznie w te legendy wierzący.
🌺2020.03.12 17:34
Śpieszę z wyjaśnieniem: autentycznie wierzący. Kim jest "turbokatolik" - nie wiem. Natomiast jestem pewien, że, prędzej lub później, też będziesz wierzący. "W piekle nie ma niewierzących".
zxzx2020.03.12 21:40
Dla ciebie to tylko legendy,więc co tu robisz na tym forum o takiej tematyce ? Ile ty masz lat ?