03.10.20, 18:10fot. yt/vatican media

,,Fratelli tutti'' - najnowsza encyklika papieża Franciszka podpisana dzisiaj w Asyżu

Papież podpisał swoją najnowszą encyklikę „Fratelli tutti”. Uczynił to podczas pielgrzymki do Asyżu, przy grobie św. Franciszka, przed którym odprawił wcześniej Eucharystię. Treść Encykliki zostanie ogłoszona dopiero jutro, a jej pierwsze słowa i tym samym tytuł „Fratelli tutti” Papież zaczerpnął właśnie z pism założyciela franciszkanów.

Pielgrzymka do Asyżu miała charakter ściśle prywatny. Podczas Eucharystii Franciszek nie wygłosił homilii. Ze względu na pandemiczne ograniczenia w papieskiej Mszy w krypcie Bazyliki, gdzie znajduje się grób św. Franciszka, wzięło udział zaledwie 20 osób, franciszkanów i franciszkanki.

Przed podpisaniem Encykliki Papież podziękował swoim współpracownikom, którzy pomogli mu przy redakcji tekstu oraz zadbali o tłumaczenia.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze

B.2020.10.7 6:54
Tutti frutti.... Święty Franciszek nigdy nie jednałby się z imamem, ale usiłowałby go nawrócić! Pojechał do sułtana nie po to, aby się z nim kumplować, czy uznać go za brata, lecz aby głosić mu Chrystusa!!!!!! Zbawienie jest tylko w Chrystusie, papieżu Franciszku! św. Piotr powiedział: "I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" (Dz 4, 12). Z całym szacunkiem: zbawienie człowieka jest WAŻNIEJSZE od pokoju, papieżu Franciszku! Kościół Katolicki ma głosić Dobrą Nowinę, czyli zbawienie człowieka, uwolnienie go od grzechów, życie wieczne, a wszystko dzięki CHRYSTUSOWI!!! Dlatego z imamami nie należy się jednać, ale ich nawracać. Dlatego nie należy sięgać do poglądów Gandhiego, lecz do Ewangelii, bo dzięki Chrystusowi dokonała się rzecz najważniejsza: ZBAWIENIE CZŁOWIEKA! Tylko Chrystus przyniósł Prawdziwy Pokój, Franciszku! Jak można odrzucać Chrystusa i poszukiwać pokoju w jednaniu się z imamami? To nie ma nic wspólnego z Ewangelią, papieżu Franciszku! Przepraszam, że się mądrzę, ale bardzo mnie boli pomniejszanie roli Chrystusa i Jego Krzyża, a właściwie wyrzucanie Go na margines. Panie Jezu Chryste przebacz i ratuj Swój Kościół!!!
Anonim2020.10.3 20:35
A ten pierścień to tak prawidłowo włożony?
Waarnemer2020.10.3 20:21
Ciekawe czy to wstęp do budowania jednej ogólnoświatowej religii...
Po 11 ...2020.10.3 19:26
"Fratelli tutti"??? ładnie, teraz czekam na "Tutte le sorelle", a potem na "Tutti gay" :))
Po 11 ...2020.10.4 1:28
to ma informacje o informacje o chorobie alkoholowej