10.12.19, 21:21zdj. screen Youtube/SalveTV

Patryk Jaki: Urzędnicy NIK więziennictwo widzieli tylko w filmie 'Kiler'

"To, co odstawili urzędnicy NIK-u, to jeden wielki skandal. Moim zdaniem, ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o więziennictwie. Może więziennictwo widzieli w filmie „Kiler”- stwierdził w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Patryk Jaki. 

W ten sposób polityk odniósł się do ostatnich działań Najwyższej Izby Kontroli wokół programu "Praca dla więźniów" realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Raport NIK ma uderzać w byłego wiceministra w tym resorcie, czyli właśnie Jakiego.

"Jeżeli raport jest znany od miesięcy i nie było tam żadnych sformułowań dotyczących popełnienia przestępstwa, a z tego samego raportu nowy prezes wyciąga 15 zawiadomień (…), to moim zdaniem teza może być tylko jedna: pan Marian Banaś w tej chwili próbuje podważyć wiarygodność organów ścigania, dlatego, że sam ma z nimi problem"-ocenił polityk. Jaki zwrócił uwagę, że kontrola zakończyła się w czerwcu b.r., a w wystąpieniach pokontrolnych, bardzo zresztą lakonicznych, "nie było mowy o popełnieniu przestępstwa". 

"Generalnie dobry program, można by zrobić lepiej. To było za czasów Krzysztofa Kwiatkowskiego. Siłą rzeczy było mu głupio krytykować ten program, bo on sam odpowiadał, tak jak ja, za zatrudnienie więźniów, kiedy był ministrem sprawiedliwości. Zatrudnił tych więźniów prawie trzy razy mniej niż ja. To, co odstawili urzędnicy NIK-u, to jeden wielki skandal. Moim zdaniem, ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o więziennictwie. Może więziennictwo widzieli w filmie „Kiler”"-podkreślił europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 

Były wiceminister złożył urzędnikom Izby pewną "propozycję":

"Jeżeli wy twierdzicie, że jesteście w stanie obronić te tezy, to proszę bardzo, zapraszam do publicznej debaty pana Banasia i tych urzędników, którzy dzisiaj to przedstawiali. Może być nawet w tym studiu. Jestem przekonany, że oni nie będą mieli odwagi tego zrobić"-powiedział Jaki. 

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

ten drugi2019.12.11 7:57
"Tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal"
anonim2019.12.11 1:11
Patryk Jaki: Urzędnicy NIK więziennictwo widzieli tylko, pod cygańskim blokowiskiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maria Blaszczyk2019.12.10 23:37
Cudownie. Nie przestawajcie. Co prawda już mnie boki bolą od zrywania, ale doczekać się nie mogę kolejnego odcinka. Ostatnio tak się ubawiłam na "Pożarze w burdelu".
rzydowska aferzystka2019.12.11 1:51
AmbaSSada-polecam
robaczek2019.12.11 10:14
DOKŁADNIE!!! ja siedze z popcornem ;] śliczne to ;] przedstawienie jakby sie przekupy na targu bily!!!! ;] poziom intelektualny tez taki walsnie ;] śliczne to to kocham pisiurków!!!!!!!!!! i sie tego nie wstydze.
Micek2019.12.10 22:39
Przed aferą banasiową NIK był dobry. Jak Banaś zrobił woltę, NIK jest zły. Ciekawe czy twardy elektorat to kupi
miko2019.12.11 9:31
Banaś nie zrobił wolty, tylko zaczął kombinować, oszukując na podatkach i czerpiąc zyski z prostytucji. Kiedy to wykryto, PiS oczekiwał, że poda się do dymisji, jak inni politycy z mandatu tej partii, którzy załamali pewne standardy. Banaś się postawił i wkrótce zostanie bohaterem opozycji, w której burdelowe koneksje są po prostu normą.
Urszula2019.12.11 15:08
Co ty nie powiesz? Musi, chodzisz do takich opozycyjnych burdeli skoro masz takie informacje. No, ale każdy ma jakieś upodobania. Ja lubię czytać, ty lubisz bywać w burdelach.
Pisbusters 2019.12.10 22:30
W pisie zaczyna się kanibalizm i bardzo dobrze, teraz sie będą zagryzać o to kto więcej da rady nakraść a jeszcze niedawno tańczyli jak hieny na trupach smoleńskich
Kausut syn Kiejstuta2019.12.10 22:27
„Wojna domowa Wojna domowa od wielu wieków trwa, wojna na gesty, wojna na słowa to każdy z domu na wyrywki zna co dzień od nowa łubudu bum bum gruch wybucha nowa wojna domowa o byle co się robi ruch Powody są śmieszne dość i nie warte nawet gry a cały dom trzęsie się i w posadach swoich drży Wojna domowa od wielu wieków trwa, wojna na gesty, wojna na słowa to każdy z domu dobrze zna Powody są śmieszne dość i nie warte nawet gry a cały dom trzęsie się i w posadach swoich drży”