23.01.16, 13:05

Paweł Kukiz: Kaczyński? Mam do niego 100%zaufanie. Kocha Polskę. Jest nie do kupienia

- Pomagamy PiS w sprzątaniu i rozwalaniu układu, a sprzeciwiamy się, gdy próbują w to miejsce budować coś swojego. Czasami musimy wspólnie sprzątać, nawet jeśli jest to dla nas politycznie nieopłacalne i korzysta na tym Nowoczesna i Petru - mówi Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

<<< UWAGA! NIESAMOWITA KSIĄŻKA O FATIMIE! JAKIE TAJEMNICE SKRYWA JESZCZE OBJAWIENIE FATIMSKIE? ZOBACZ! >>>


- To imperatyw. To nie jest kariera, to jest wojna. Przyrzekłem sobie, że o tę Polskę dla swoich córek zawalczę, że zrobię wszystko. Bo co mam robić? Zostawić ją Petru i banksterom, a dzieci wysłać za granicę? Niedoczekanie ich! — mówi Kukiz, pytany dlaczego zdecydował się być posłem.

- Pomagamy PiS w sprzątaniu i rozwalaniu układu, a sprzeciwiamy się, gdy próbują w to miejsce budować coś swojego. Czasami musimy wspólnie sprzątać, nawet jeśli jest to dla nas politycznie nieopłacalne i korzysta na tym Nowoczesna i Petru - dodaje.

Jednak protestuje, kiedy Mazurek nazywa go pomocnikiem PiS-u.

- Stanowczo za dużo powiedziane. Niech pan weźmie te głosowania, które budziły najwięcej kontrowersji. Owszem, zagłosowaliśmy za odwołaniem wyboru tych pięciu sędziów Trybunału, których rzutem na taśmę przepchnęła Platforma… Ale jednocześnie nie skorzystaliśmy z propozycji wystawienia swojego kandydata i głosowaliśmy przeciwko kandydatom PiS. Zamiast tego zaproponowaliśmy zmianę konstytucji i wybór sędziów Trybunału większością 2/3 głosów. Skutek byłby taki, że za kilka miesięcy mielibyśmy całkiem nowy Trybunał - wyjaśnia.

- W sprawie Trybunału czy w mediach tak. Co nie znaczy, że potem nie próbuje wsadzić tam swych ludzi - zaznacza Kukiz, wskazując, że w tych sprawach PiS robi porządki.

Na uwagę, że poparł ustawę medialną Kukiz odparł:

I już po głosowaniu byłem szczęśliwy, że zwyciężył we mnie człowiek, nie polityk. Bo polityk zagłosowałby tak, jak mieliśmy w planach – wstrzymałby się. (…) Powiem szczerze: ciśnienie, by nacisnąć zielony guzik i być „za”, miałem od dawna, ale się powstrzymywałem. Tylko że tuż przed samym głosowaniem przesunął mi się przed oczami cały panteon tych wszystkich gwiazd mediów publicznych i bach! Nacisnąłem guzik atomowy i wysadziłem ich w powietrze. Bardzo byłem z tego powodu szczęśliwy.

Kukiz podkreśla, że jest przeciwny połączeniu funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

- Jesteśmy przeciw, choć rozumiem motywacje PiS. Mafia sędziowsko-prokuratorska w Polsce jest naprawdę straszna - mówi Kukiz. Jak dodaje, jego formacja chce, by „prokurator generalny był wybierany w wyborach powszechnych”.

Pytany o to, czy ciągle wierzy w cudowną moc okręgów jednomandatowych, odpowiada:

- Szczerze? Mam wątpliwości. Widzę, co się dzieje, nie twierdzę, że to rozwiązania idealne. W systemie JOW na najniższym szczeblu, czyli burmistrzów i wójtów, tworzą się gangi. Wieloletnie kadencje prowadzą do skostnienia i stworzenia układu, który zawłaszcza spółki komunalne, rozdaje miejsca pracy w urzędach, szkołach. Dlatego tu jestem zwolennikiem
wprowadzenia bariery dwóch kadencji – osiem lat i dziękujemy. Ewentualnie potem jakaś karencja, żeby układ się rozszczelnił, i znów możliwość kandydowania. - wyjaśnia.

- Mówię, że JOW nie są doskonałe, tylko niech mi pan pokaże lepszy system! Ja chcę rozpieprzyć tę partiokrację, pogonić mafie, które obsiadły Polskę, a JOW mają w tym pomóc! Tak samo pomóc mogłaby silna władza prezydencka, przekształcenie Senatu w ciało eksperckie czy zwiększenie roli referendów — zaznacza Kukiz.

Paweł Kukiz wskazuje, że jego partia popiera pewne postulaty PiS-u, ale nie chodzi z partią Kaczyńskiego na układy.

- Gdybyśmy robili z nimi takie deale, że przyjmujemy od nich konfitury w zamian za wspieranie w najtrudniejszych sprawach, to mogliby nas szantażować odstawieniem od tych konfitur. Jedyny handel, jaki dopuszczam, to handel legislacyjny – możemy poprzeć niektóre ustawy, na których będzie szczególnie zależało PiS, w zamian za wsparcie naszych pomysłów - podkreśla.

- Poszliśmy razem na wojnę z establishmentem, a na wojnie oddziały muszą mieć do siebie zaufanie. Jeśli PiS je podważy, to zostanie sam. Oni już odlatują - dodaje.

Według niego PiS już odleciał.

- Niczego się nie nauczyli, nie odrobili lekcji Platformy i PSL. U nich też pycha kroczyła przed upadkiem - tłumaczy

Jednak wyraził dość interesującą opinię o Jarosławie Kaczyńskim

- Akurat w przypadku Kaczyńskiego mam stuprocentowe zaufanie do jego czystych intencji, miłości do Polski. To człowiek nie do kupienia. - podkreśla.

Schetynie:

- Hm, on bez wątpienia jest państwowcem, ale w tej chwili broni starego układu, więc trudno mi jakoś wierzyć w jego szczere i czyste intencje. - dodaje.

I Petru:

- Jak miałbym uwierzyć w dobre intencje człowieka, który zachęca ludzi do brania kredytów we frankach, mówiąc, że sam takowy posiada, a potem po cichutku się z niego wycofuje? To, że ludzie tego nie widzą, świadczy o tym, że komuna i postkomuna doszczętnie wyprały im mózgi. - podsumowuje.

gb/Rozmowa w „Plusie Minusie”

Komentarze

anonim2016.01.22 11:24
Z tym zachęcaniem do brania frankowych kredytów to chodzi o to?: " 01.07.2006 Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość z niepokojem przyjmuje zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego tzw. „Rekomendację S” wprowadzające ograniczenia w dostępności do kredytów walutowych, których głównym skutkiem będzie zmniejszenie możliwości nabywania przez obywateli (szczególnie przez młode osoby) własnych mieszkań. Klub Parlamentarny PiS podchodzi krytycznie do tego zalecenia z co najmniej kilku powodów: ... Niekorzystnym skutkiem „Rekomendacji S” może być sytuacja, w której znaczna część średnio zarabiających Polaków nie będzie w stanie uzyskać dostępu do kredytu z powodu gwałtownego wzrostu jego kosztów. Wprowadzanie sztucznych ograniczeń tamujących naturalny rozwój rynku kredytów nie służy polskiej gospodarce, a już na pewno nie służy obywatelom. Po wejściu w życie tych zmian nastąpi dalsza monopolizacja rynku usług bankowych, a konsekwencje odbiją się na kieszeni klienta. Zalecenie Komisji Nadzoru Bankowego doprowadzić może także do niemożności udzielania kredytów walutowych przez mniejsze banki, które, ażeby utrzymać się na rynku będą zmuszone do podwyższenia oprocentowania kredytów we frankach , co może oznaczać dla nich utratę większości klientów, a w skrajnych przypadkach bankructwa. 4. Podstawowe uzasadnienie Komisji Nadzoru Bankowego „Rekomendacji S” powołujące się na ogromne ryzyko związane przede wszystkim z nagłymi spadkami wartości walut, możliwością znacznego podniesienia stóp procentowych przez zagraniczne banki centralne, a także na możliwy znaczny spadek wartości złotówki, nie znajduje potwierdzenia w danych makroekonomicznych. Oczywiście nie możemy nie dostrzegać tego ryzyka, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ciągły wzrost gospodarczy naszego kraju, niską inflację i umacniającą się złotówkę, to obawy Komisji Nadzoru Bankowego nie znajdują potwierdzenia w faktach. ..." old.pis.org.pl/article.php?id=4415
anonim2016.01.22 11:29
Mam jedno pytanie do redakcji, czy jak Kukiz znowu powie coś, co nie będzie się zgadzało w 100% z linią programową PiS & Terlikowski, to znowu nazwiecie go diabłem i agentem Putina? Czy może jednak już dacie sobie spokój? Tej żałosnej nagonki na Kukiza w okresie kampanii wyborczej, to ja wam nie zapomnę. I jestem wyborcą PIS, a nie Kukiza.
anonim2016.01.22 11:49
Paweł Kukiz - prawdziwy antysystemowiec
anonim2016.01.22 12:52
panowie zwolennicy PO popatrzcie na to: http://blogpress.pl/node/7889
anonim2016.01.22 22:59
Solidarny A ja mam jedno pytanie do ciebie, moze dwa. Niedawno kukiz straszyl ludzi pieklem a dzis mowi ze Jowy sa czyms niedoskonalym.? To pojdziemy do piekla za nie wprowadzenie j8wow czy nie? I drugie pytanie, czy kukiz jako nawrocony patriota poczuwa sie choc odrobine do zla jakie wyrzadzil polskiej mlodziezy swoja tworczoscia i swoim prowadzeniem
anonim2016.01.24 1:18
To, że ktoś nie jest chciwy na pieniądz jeszcze nie wystarczy do rządzenia państwem. Kaczyński to ideolog, a ideologia nie zna prawdy. Kukiz jest poczciwy ale nie zna się na doktrynach ustrojowych.
anonim2016.01.24 13:53
http://dzienreferendalny.pl/ czyli NIE dla stosowania w Polsce mechanizmu automatycznej relokacji uchodźców! Ja nie zgadzam się na kupczenie Polską i rozgrywanie Europy i naszej Ojczyzny przez Merkel przy pomocy tzw. "uchodźców" NIE dla MECZETÓW w Polsce!!!
anonim2016.01.24 21:53
Heh, Kukiz miłośnikiem hardcorowych stosunków analnych! Bo przecież prezes wykorzysta go od tyłu bez nawilżania...
anonim2016.01.25 13:11
@oktawian - musiałbyś roszerzyć, co masz na myśli, bo ja nie do końca rozumiem twoje zarzuty do Kukiza. Nie słyszałem, żeby coś Kukiz mówił o piekle. Owszem - bardzo popierał JOW-y, ale wycofywanie się z jakiejś idei nie jest uderzeniem ad personam. Tymczasem redakcja frondy, w trakcie kampanii wyborczej, bardzo brutalnie zaatakowała Kukiza ad personam. Po to, żeby zmienić front o 180 stopni, kiedy było to wygodniejsze dla PiSu i dobrze było pozyskać Kukiza, następnie wróciła do swojej dawnej retoryki, a teraz znowu Kukiz jest dobry. Bo ma 100% zaufania do Kaczyńskiego. I powtarzam - piszę to, jako WYBORCA PIS. Nie rozumiem też tego, co piszesz o "niedawno" nawróconym patriocie. Podlinkuję ci kilka jego piosenek, które nie były wykonane "niedawno", a już dobrych parę lat temu. Są naprawdę mocne, same w sobie i warto ich posłuchać, a jednocześnie zadają kłam twojemu twierdzeniu o "niedawnym nawróceniu": https://www.youtube.com/watch?v=-624JuF5LrA https://www.youtube.com/watch?v=w3muM8_Cn5c https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig