27.06.14, 20:16fot. Wikimedia Commons

Pedofil-Polański spokojnie spaceruje po Krakowie

Pamiętam wielkie oburzenie na Kościół katolicki, za to, że jednen z jego hierarchów, abp Jóżef Wesołowski został oskarżony o czyny pedofilskie. I bardzo dobrze, że wszyscy stanęli po stronie seksualnie wykorzystanych dzieci. Dobrze też stało się, że Watykan wykluczył byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie ze stanu kapłańskiego. W Kościele istnieje zerowa tolerancja dla pedofilów. I to jest normalne i oczywiste.

Zaskakuje mnie jednak inne wydarzenie. Oto Roman Polański, reżyser oskarżony o czyny pedofilskie spokojnie sobie spaceruje po krakowskim Rynku. Człowiek, który wykorzystał seksualnie małoletnią dziewczynę powinien siedzieć w więzieniu, ale nie. Polański, gwiazda Hollywood i autorytet piknikowej gawiedzi, jest bezkarny. Polański przebywa w Polsce na wypoczynku i przygotowuje się do kręcenie swojego nowego filmu. Cały jednak czas amerykański wymiar sprawiedliwości ściga tego reżysera-pedofila. Jeśli Stany Zjednoczone wystąpią do Polski o wydanie Polańskiego, rozpocznie się procedura ekstradycyjna. Czy Polska wydałaby Polańskiego Amerykanom? Oto jest pytanie. "W chwili, kiedy procedura zostanie wszczęta, wtedy będziemy mogli rozmawiać o kwestii spełniania warunków koniecznych do tego, aby pan Roman mógł pozostać w Polsce. Mamy nadzieję, że procedura zostanie rozwiązana po myśli pana Romana i że będzie on mógł realizować swoje plany swobodnie - mówi adwokat reżysera Jan Olszewski.

Co powinna zrobić Polska? Polski sąd lub minister sprawiedliwości? Powinien zatrzymać Polańskiego i przekazać go Amerykanom. Tego domaga się sprawiedliwość, ale i szacunek dla ofiar pedofilów. Nie ważne kim jest człowiek, jaki ma status? Jeśli jest oskarżony o czyn pedofilski powinien zostać potraktowany na równi z tymi, którzy czekają na proces. I tyle. Ale nie, Polański sobie spaceruje i ma w nosie wszelką sprawiedliwość, oraz ofiary pedofilii. W tym momencie polski świat kultury powinien podnieść alarm. Wolą jednak oskarżać modlących się katolików o prowadzenie krucjaty przeciwko Golgota Picnic. Gdzie my do jasnej ciasnej żyjemy?

Sebastian Moryń

Komentarze

anonim2014.06.27 20:31
w państwie teoretycznym
anonim2014.06.27 20:34
Tak słusznie ale Polański jest żydowskiego pochodzenia.I męczenicy holokaustu go bronią. A odnośnie Golgota Picnic won z takimi spektaklami.Won z katolickiego kraju.To bluźnierstwo ,Każdy kraj ich goni .Nie odbiegamy od światowych standardów. Świat kultury siedzi w kieszeni tuskolandi.
anonim2014.06.27 21:02
Znaczy co, p. Moryn sugeruje, ze wladze robia za malo i waleczni frondokatolicy powinni wziac sprawy w swoje rece?
anonim2014.06.27 21:07
A, i dlaczego p. Moryn porownuje abpa Wesolowskiego i Polanskiego? Polanskiego nie mozna wykluczyc ze stanu kaplanskiego, a Wesolowski tez moze sie przejsc po Krakowie. I spokojnie. Ze wzgledu na sensacje jaka obaj wzbudza, na 100% zaden z nich nie popelni w czasie tegoz spaceru czynow pedofilskich.
anonim2014.06.27 21:33
Pedofil będzie pedofilem bez względu na przedawnienie!
anonim2014.06.27 21:44
Pedofil-Wesołowski spokojnie spaceruje po Watykanie!
anonim2014.06.27 21:47
Dla lemingów przedawnienie jest równoznaczne z niewinnością. Zaznaczeniem lemingów.
anonim2014.06.27 21:51
Ten co umie robić loda amerykanom też chodzi sobie.
anonim2014.06.27 21:58
@GenesisX Jaki ty prostak. Zgwałcił przed ucięciem.
anonim2014.06.27 22:03
"Oni nam zamknęli biskupa, to my im zamknijmy reżysera" i vice versa. Ot taka filozofia tych samych emocji, zapakowanych w różne pudełka.
anonim2014.06.27 22:42
@GenesisX A cóż go tak tłumaczysz ? Milionom Polaków wyrznięto rodziców podczas drugiej wojny, po wojnie.NKWD często wiadomo jakiej nacji gwałcili każda napotkaną kobiete nastolatkę. Co ty pierdzielisz żeby usprawiedliwić ohydne zwyrodnienia. Zaprowadz temu kretynowi swoja 13 letnia córeczkę .Twój wybór ! Tylko nad tym zwyrodniałym wyborem jest jeszcze prokurator. Nigdy nie bronie ani zwyrodnialca KK ani innego zwyrodnialec ma zawsze te sama kretyńską mordę.
anonim2014.06.27 22:46
Polański ma ohydny pysk taki sam ma Wesołowski.Tylko mi nie pisz ze jeden może być nie wydany a drugi ma być wydany. Bo w tym się nie zgadzam I gówno mnie obchodzi jake który z nich miał dzieciństwo.
anonim2014.06.28 5:56
GenesisX: Twoja książkowa wręcz, podwójna moralność, jest nie do obrony. Eks abp Wesołowski to dla Ciebie pedofil, a Polański i Cohn-Bednit tylko "rzekomo popełnili przewinienia" i to pół wieku temu. Wybornie. Pokaż mi więc wyrok skazujący Wesołowskiego za pedofilię. Z tego co się orientuję to Wesołowski jest póki co podejrzany lub oskarżony a nie skazany, więc jeżeli oskarżony Wesołowski to dla Ciebie pedofil, to Polański i Cohn-Bendit również powinni być pedofilami, tym bardziej, że obaj się do kontaktów z dziećmi przyznali. Po drugie, dla przestępstwa pedofilii, nie jest konieczne aby stosunek bądź inna czynność seksualna miała miejsce za zgodą małoletniego, tu najważniejszym elementem jest wiek. Więc nawet jak dziecko błaga, żeby pan reżyser sobie poużywał, to jeśli to zrobi, to będzie to pedofilia. Po trzecie, co za różnica z punktu widzenia etycznego, czy ktoś przeleciał dziecko w ubiegłym tygodniu czy 50 lat temu ?? Dziwna to moralność, która usprawiedliwia obrzydlistwo tylko dlatego, że zostało popełnione dawno temu.
anonim2014.06.28 6:09
GenesisX: Oczywiście, że seks z 13 letnim dzieckiem był w USA w latach w 60 i 70 karany. To tylko wśród "elit" wytworzyło się przekonanie, że można, ale prawo tego zabraniało.
anonim2014.06.28 6:45
@bart_ek A gdzie ty to wyczytałes? Po przeczytaniu w/w tekstu doszedłem do zupełnie innego wniosku: Nie każdy czyn pedofilski jest karalny. Zależy to od tego kto kim jest. I ci sami, którzy jednych ( szczególnie księży) za pedofilię najchętniej by ukamieniowyli, wobec innych znajdują wątpliwej zakości usprawiedliwienie. Wniosek: "eh ta frondowa moralność" jest hybiony
anonim2014.06.28 7:33
@bart_ek To są tylko twoje insynuacje. Tutaj wcale nie chodzi o obronę Wesołowskiego, a tylko o dziwny dualizm moralny. Obaj powinni mieć takie same prawa. A ty nie przyczepiaj nikomu kamienia młyńskiego, zostaw to Panu Bogu. Przestępstwo należy ukarać i z tym się zgadam, ale nie przestępstwo tylko niektórych.
anonim2014.06.28 8:12
zbok kiedyś odpowie za to
anonim2014.06.28 8:26
GenesisX: Dla mnie ktoś kto pierdoli (z przeproszeniem) dzieci to pedofil, niezależnie czy to ksiądz czy sławny reżyser, czy wysoko postawiony polityk lewicy. Dla Ciebie już niekoniecznie i taka jest podstawowa między nami różnica. Ty dodatkowo jeszcze stosujesz podwójną miarę, bo mimo, że żaden z panów, o których mówimy (Wesołowski, Polański, Cohn-Bandit) nie został skazany, to tylko jeden z nich - Wesołowski, jest dla Ciebie pedofilem. A dla mnie są wszyscy.
anonim2014.06.28 9:01
Wydanie jest niemożliwe tylko wtedy, gdy przestępstwo przedawniło się w kraju ścigającym. Jakby się uprzeć można byłoby zgodnie z polskimi przepisami wydać jankesom "małego polaczka". Przy okazji. Pytanie, czy sędzia był uprzedzony do konkretnej nacji? Może na wieść o gwałcie na dziecku przez przedstawiciela innej nacji bądź stanu USA reakcja byłaby podobna. Np. załatwię tego grubego Teksańczyka. GenesisX przedstawił wersję adwokata Polańskiego - kariera za seks. Brak kariery - zemsta. Nie wspomniał zaś o tabletkach nasennych, które zaaplikował reżyser 13latce, po tym jak nalegała żeby przestał. Teraz wracanie do tego chyba już nie ma sensu. Amerykanie chyba nie zwrócą się do Polski o ekstradycję. Po co psuć stosunki z "najlepszym sojusznikiem". Jedna "laska" Sikorskiego wystarczy.
anonim2014.06.28 9:23
Polański to pedofil jak 2x2 to 4 i o czym tu gadać.Howk
anonim2014.06.28 9:57
@genesiesX Naohydniejsze jest to ze piszesz zawsze o całym KK a to jestem i ja.Dlatego jesteś ohydny!
anonim2014.06.28 10:59
Ale cuchną te lewackie dulszczyny, ale śmierdzą..... Pedofila w sutannie potepią. Pedofili - lewaków będą bronić i usprawiedliwiać. Nic tak nie cuchnie, jak lewicowa dulszczyzna. Tylko czemu Fronda na to pozwala???
anonim2014.06.28 12:32
Polanski nie jest pedofilem on wspolrzyl z mloda ale dojrzala kobieta , nie byl jej pierwszym mezczyzna. Pedofil realizuje swoje potrzeby seksualne z niedojrzalymi fizycznie dziecmi tak jak to robia zazwyczaj ksieza
anonim2014.06.28 13:00
Wykluczyć Polańskiego ze stanu kapłańskiego!!! ;)
anonim2014.06.28 13:04
GenesisX: Czyli raz można dziecko wykorzystać, i wtedy jest ok ?? A dwa razy też można czy to już jest źle ?? A ogłupiający narkotyk też można podać ?? Przerażasz mnie...
anonim2014.06.28 15:13
GenesisX: Wybacz ale nic nie kumam z Twojego ostatniego wpisu. Albo coś ucięło albo zgubiły Ci się wyrazy. Mogę się jedynie domyślać jego sensu. A raczej bezsensu. Człowieku, jak ktoś zabił jedną osobę, to jest mordercą takim samym jak ten kto zabił 1000 osób. Jak ktoś zgwałcił/obcował płciowo z jednym dzieckiem to jest takim samym ohydnym pedofilem, jak ten kto przez 10 lat wykorzystał setkę dzieci. Jedyne co różni te osoby, to skala popełnionych czynów, ale skala nie kasuje przymiotu sprawcy ani jego określenia. Dla podkreślenia skali, możesz o kimś kto wiele razy zabił czy zgwałcił dziecko, co powiedzieć wielokrotny morderca czy wielokrotny pedofil. Nie wiem po co brniesz i bronisz pedofila Polańskiego i innych "jednorazowych" pedofilów.
anonim2014.06.28 15:39
są równi i równiejsi :(
anonim2014.06.28 16:39
Nowakowska napisała: "Z pedofil Pelz jest cały czas biskupem." 1. Ks. bp Paetz NIE JEST pedofilem, a homosiem, co przecież jest bardzo modne w pewnym środowisku. Po ujawnieniu afery biskupa przeniesiono w stan spoczynku, czyli na emeryturę. 2. Przeciw bp Paetzowi nie wpłynęły żadne zarzuty do Prokuratury, zresztą on obcował cieleśnie z osobami dorosłymi, można by więc ewentualnie mówić o nadużyciu stanowiska wobec podwładnych.
anonim2014.06.28 16:39
GenesisX napisał: " Ponadto seks odbył się za zgodą i to nie tylko córki ale i matki." Ładna wersja, tyle, że kłamliwa. Polański nafaszerował dziewczynkę narkotykami, a następnie dopuścił się na niej seksu analnego. Matka nie wyraziła zgody na seks orgię, a tylko na udział dziewczęcia w sesji zdjęciowej. Polański zawarł ugodę z kobietami wypłacając im duuużą kasę. *** "gdy prawo było zupełnie inne, nawet w Watykanie," Watykańskie prawo dopuszczało zawarcie związku małżeńskiego, a nie wolne stosunki seksualne. Zresztą było praktycznie martwe, bo obywatele Watykanu małżeństw nie zawierają.
anonim2014.06.28 16:40
granatowy napiał: "mam nadzieję ze Wesołowskiego poza konsekwencjami służbowymi (choć jak znam życie emeryture i inne przywileje ma zapewnione) spotka także odpowiedzialność karna" *** To jest oczywiste - pan Wesołowski będzie odpowiadał przed Sądem, jak każdy jeden obywatel. Jeżeli zostanie mu udowodniona wina, to zostanie również skazany. Emeryturę pewnie jakąś tam dostanie, bo zostawienie człowieka, po wielu latach pracy (jak by na to nie patrzeć) bez środków do życia było by sprzeczne z zasadami chrześcijaństwa. PS: prawdopodobnie w/w zostanie pozbawiony obywatelstwa Watykanu.