15.05.20, 10:42Fot. screenschot: Youtube - Telewizja Republika

Piotr Müller: Wypowiedź szefa niemieckiego TK była niepotrzebna

Rzecznik rządu Piotr Müller skomentował dziś w Programie Trzecim Polskiego Radia ostatnią wypowiedź szefa niemieckiego Federalnego Trybunału Konstytucyjnego na temat polskiego TK. Jak stwierdził Müller: „nie ma ona żadnego związku z rzeczywistością”.

Prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego Andreas Vosskuhle stwierdził, że polski TK nie jest już poważnym sądem, a „jest atrapą”. Pytany, czy polskie MSZ powinno zareagować w tej sprawie, rzecznik rządu powiedział:

-„Nie wiem, czy będzie w tym zakresie stanowisko MSZ, natomiast takie wypowiedzi są niepotrzebne, takie wypowiedzi szkodzą na pewno relacjom między krajami”.

Müller podkreślił, że nie była to wypowiedź niemieckiego rządu, dlatego nie chce się do niej wprost ustosunkowywać. Zaznaczył jednak, że w relacjach międzynarodowych nie powinny padać tego typu wypowiedzi.

kak/PAP

Komentarze

anonim2020.05.15 11:14
Niemcy mają dalej Nas za swoich pachołków , i maj w swoim w sercu Duetchland, Deutschland Uber Alles !!! Nic sie tam nie zmienilo , tylko naiwniak mysli ze jest inaczej.
Realista2020.05.15 11:02
Ta wypowiedz pokazuje po prostu jakiego dna sięgnął nasz TK. Jest wyśmiewany juz wszędzie. Fakt jest tak, że prawdziwego sądu konstytucyjnego nie mamy. Obecnie to tylko fasadowa instytucja, która służy do legitymizowania niezgodnych z konstytucją pomysłów rządu. Długie lata zajmie odbudowa TK.
Andrzej2020.05.15 10:56
Skoro prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego wypowiedział te słowa, to nie zrobił tego niepotrzebnie, tylko dobrze wiedział, w jakim celu to robi - to absolutnie nie był przypadek. Dlatego Pan Stanisław słusznie zalicza Niemcy do kategorii "państw poważnych".
Jacek2020.05.15 10:55
Gdyby była niepotrzebna to by jej nie było. To nie jest przecież jakiś odosobniony przypadek. Toczy się walka o utrzymanie wasalności polskiego państwa i akceptacji tego stanu przez społeczeństwo. Niemcom ułatwia grę klientyzm polskich polityków wszystkich opcji.
katolicka kretynizacja polski2020.05.15 10:48
Müller! typowo polskie nazwisko...