09.10.20, 11:32Fot. screenshot - YouTube (Onet News)

PiS zapowiada ważną poprawkę. Będą odszkodowania dla rolników

Klub Prawa i Sprawiedliwości zapowiada złożenie ważnej poprawki do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Będzie ona dotyczyły odszkodowań dla rolników, którym państwo ma zrekompensować wszelkie straty wynikające z przepisów „Piątki dla zwierząt”.

Złożenie poprawki dot. odszkodowań na specjalnej konferencji prasowej zapowiedzieli wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu Marek Pęk i szef klubu senatorów PiS Marek Martynowski.

- „Jest zgoda polityczna na ważną poprawkę. 13 października złożymy poprawkę mówiącą o odszkodowaniach dla rolników, będą to pełne odszkodowania. Uspokoi ona tych, którzy starali się przedstawić #PiatkaDlaZwierzat jako szkodliwą dla rolników” – powiedział Ryszard Terlecki.

- „W tej chwili przewidujemy wypłaty dla tych, którzy produkują mięso. Te odszkodowania, rekompensaty zostaną uruchomione, kiedy ustawa wejdzie w życie, tutaj przewidziany jest rok vacatio legis” – dodał.

Szef klubu PiS odniósł się również do sprawy posłów, którzy zostali zawieszeni po sejmowym głosowaniu nad nowelizacją. Podkreślił, że trwają rozmowy z obecnie zawieszonymi w prawach członków partii politykami i są podejmowane indywidualne decyzje dot. ich przyszłości w ugrupowaniu. Zaznaczył też, że były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski przedstawił partii swoje opinie, ale zapewnił przy tym o lojalności.

O lojalność senatorów PiS, którzy zgłaszają indywidualne poprawki w czasie prac Senatu, zaapelował wicemarszałek Marek Pęk. Podkreślił, że te indywidualne propozycje są stanowiskiem poszczególnych senatorów, nie partii.

- „Ustalenia prezesa Kaczyńskiego na klubie były jasne – obowiązuje nas dyscyplina” – zaznaczył, zwracając się do senatorów.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Wojtek2020.10.13 23:29
Czy poseł Terlecki odda swoją dietę dla rolników na odszkodowania
Ja, Szatan2020.10.12 21:53
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW - pogrobowców faryzeuszy, masonów i wyznawców brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ***** 5. Ostro punktujcie każdy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” bez znaczenia, Różaniec (jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ***** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wtedy niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
wsadż sobie pijaku2020.10.12 9:11
te odszkodowania! Wolność gospodarcza a nie neokomunizm pisowski!!!!
bodekyoga2020.10.12 6:52
To dobrze, że wbrew politycznym bzdurom, ludzie zachowują zdrowy rozsądek
Wojtek2020.10.10 0:02
Mam nadzieję że Pisowcy wypłaca te odszkodowania dla rolników z własnej diety poselskiej.
Laluna2020.10.9 21:09
Najgorszy marszalek w histori Sejmu ten zydek !
gumowa kaczka2020.10.9 19:18
należy dodać że odszkodowania zostaną oczywiście wypłacone z pieniędzy spółki Srebrna
Wies2020.10.9 17:11
Brniecie w ten absurd zamiast się wycofać i przyznać do błędu. Przez ile lat będziecie płacić odszkodowania rolnikom i konsumentom za brak dochodu i wyższe ceny ? Z jakich pieniędzy będą te odszkodowania ? Czy Suski będzie dalej dyktatorem mody i będzie mówił co wypada nosić a czego nie ? Czy policja będzie bronić napadanych przez lewackie bojówki kobiet które będą nosić naturalne futra ? Czy Suski kupił już sobie na zimę plastikowe futro ?
Maciej Płatov2020.10.9 16:51
Czy ROLNIK Da się PRZEKUPIĆ ,czyli będzie zachłany na KASE.I Olej przyszłość Polskiego Rolnictwa.Ta Propozycja to naplucie w Twarz Rolnikom ,inaczej chłopi wezmą Kasę .
Foster2020.10.9 14:30
Skąd oni na te gratisy wezmą pieniądze - dodrukują ?
Elektor2020.10.9 16:21
Tak. Tacy z nich fachowcy, czerwone kanalie. Jak już straca władzę i będzie jasne w jakim g...nie zostawili Polaków to powiedzą że kolejna ekipa nie umie rządzić, a pamiętacie jak za PiS dobrze było? I wielu uwierzy! Żadna partia dotąd nie narobiła tak tragicznych szkód jak PiS. To są mega szkodniki.
akcja zagłodzenia Polaków2020.10.9 13:58
niedlugo sie okaze że posłowi PIS dostaną odszkodowania za fermy ktorych nigdy nie było
gość2020.10.9 13:28
Istne szaleństwo - ustawa pisana na kolanie ! Były to branże dochodowe,zatrudniali ludzi,płacili podatki! Teraz za lewackie szaleństwo Prezesa i jego akolitów - mamy zapłacić my wszyscy? Ale z rolnikami można tak pograć tylko raz - niech PIS nie liczy na głosy wsi za 3 lata,odejdzie do opozycji w powszechnej niesławie. I do koryta powróci stara-nowa koalicja, ci dopiero złupią Polaków do cna!
Anonim2020.10.9 13:02
Kaczyński okradłeś rolników , okradłeś Polskę z rynków eksportowych , okradłeś budżet państwa z napływających podatków a teraz chcesz okraść wszystkich Polaków mających płacić odszkodowania. W normalnym państwie Kaczyński widzenia miałbyś tylko w więzieniu.
Dam2020.10.9 13:01
Czyli PIS sprawi, że Polska straci podwójnie. Zniszczy gałąź gospodarki i rozda za to nasze pieniądze. No ale w końcu realizują swój program wyborczy "Polska w ruinie"
Bravo Marek Misko!2020.10.9 12:57
Tego gnoma polskojęzycznego bo napewno nie Polaka na taczkę z gnojówką! Razem z naczelnym eunuchem! https://wmeritum.pl/marek-misko-branzy-futrzarskiej-podbil-internet-minut-mocnych-argumentow-wideo/221854
york2020.10.9 12:56
ogarnijcie sie pisowcy to szalonstwo .
Alicja2020.10.9 12:33
Odszkodowania dla rolników, aby ich uciszyć i spacyfikować. A kto co potem z nimi i z nami wszystkimi jak padnie porządne polskie rolnictwo? Mamy jeść ten ochłap z UE?
Anonim2020.10.9 12:33
Czyli przeniosą Koszta po części na całe społeczeństwo, wyżyłują z ludzi pracy kolejny szmal. Dla gospodarki żadnych zmian, łączna strata 10 miliardów euro rocznie. Straty konsumentów płacący drożej - drugie tyle. Dla kaczystów gnoić Polaków to jak wypić szklankę wody.
york2020.10.9 12:27
co was napadlo,futerkowcow zakazac ale uboj zostawic.
Elektor2020.10.9 12:26
No i pasuje. Sypnąć kasą z kredytów albo i nadrukować pustego pieniądza i rozdać kmiotkom. Chłopstwo głupie jak to chłopstwo i znowuż poprą PiS:) Dla pewności msze odprawić za polskie rolnictwo żeby i duchowieństwo zarobiło i zyskało parę procent poparcia u wiejskiej ciemnoty i tak się kolejne 2-3 lata opędzi. Brawo! Komuchy z krzyżami w zębach.
PO niszczyła rybakow, stoczniowców a ci2020.10.9 12:12
rolnikow, gornikow.tamci tez placili odszkodowania! To nie sa Polacy, nie mają w sobie krzty polskości!To polskojęzyczni ZDRAJCY!
NaziBarbi2020.10.9 12:12
Zachodnią UE nie wytrę nawet wysokich obcasów.
Agnieszka2020.10.9 12:03
Cena mięsa na skupie już spadła przez tą ustawę, choć jeszcze jej nie ma. Straty już więc są czy te straty też będą wyrównane? A konsumentom wyrównacie straty jak więcej zaraz w sklepach będziemy płacić? Na wsi już się gotuje i nienawiść do PiS jest szczera, żarliwa i będzie wytrwała do następnych wyborów na pewno, Zapiszcie to sobie, żebyście się nie zdziwili dlaczego władzę stracicie - straciliście ją już parę dni temu
tak2020.10.9 11:51
to na ubezpieczenia ich nie stać? Tak mi się wydaje, że bez dotacji z Unii 90% rolników jadło by trawę.
katolik2020.10.9 11:49
Panie Terlecki, proszę dla przyzwoitości ubrać maseczkę i schować te moszny, dzieci mogą Pana oglądać.
Natalja Siwiec2020.10.9 11:48
Tylko 15% rolników się ubezpiecza. Dlaczego mamy się wszyscy zrzucać?
Anonim2020.10.9 11:46
Tak się popełnia seppuku.
tak drodzy Polacy wszyscy zapłacicie2020.10.9 11:43
38 oplatę aby sfinansować fanaberie Kaczyńskiego i lewactwa POPiSLewica!!!
Obalić POPiS i głupków z lewicy2020.10.9 11:41
https://www.youtube.com/watch?v=koFTWMKFRD0