09.02.16, 12:20

PO stawia Kukiza przed sejmową komisją etyki

Sejmowa komisja etyki zajmie się wypowiedzią Pawła Kukiza o "żydowskim bankierze". Wniosek w tej sprawie złożyli posłowie Platformy Obywatelskiej. 

Wypowiedź lidera Kukiz'15 dotycząca KOD padła w grudniu na antenie Radia ZET. – George Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego – stwierdził Kukiz, powołując się na informacje, które pojawiły się w sieci.

Słowa posła oburzyły Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich RP. W specjalnym oświadczeniu opublikowanym na portalu Jewish.org.pl podkreślono, że "po raz pierwszy po demokratycznych wyborach '89 roku polityk zasiadający w parlamencie, były kandydat na prezydenta, w tak jednoznaczny sposób używa antysemickiej retoryki".

Skierowanie wniosku do komisji etyki Kukiz skomentował na swoim Facebooku. Z utęsknieniem czekam na tę Komisję. Przypomnę podczas jej obrad wnioskodawcy (Platformie) jak ich prominentni działacze, będący do dziś w sejmowym klubie PO, chwalili piosenkę "Virus sld" 12 lat temu. Jak klepali mnie po ramieniu - "świetnie komuchom dowaliłeś" – napisał muzyk.

George Soros, urodzony na Węgrzech amerykański finansista i jeden z najbardziej znanych spekulantów walutowych, powiedział w styczniu w rozmowie z agencją Bloomberg, że nowe polskie władze wprowadzają rozwiązania stosowane przez szefa węgierskiego rządu Wiktora Orbana oraz naruszają prawo Unii Europejskiej.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.02.9 12:37
PO to zdrajcy. Bezwstydne Judasze, ktore za przyslowiowe srebrniki (czytaj cieple posadki w Brukseli) sprzedadza wlasna matke. Kabluja gdzie moga na wlasny kraj. Hanba! Hanba! Hanba! Polacy nie sa tak glupi jak wam sie wydaje zdrajcy!
anonim2016.02.9 14:15
Ten pajac okłamał ludzi, którzy na niego głosowali. Miał być anty systemowy a został pacynką ludzi rządzących w Polsce od 25 (jak nie więcej) lat.
anonim2016.02.9 15:56
Głosowałem na niego w prezydenckich, szanowałem za szczerość jak już był w sejmie i popierał niektóre idiotyzmy PiSu, ale ostatnio wychodzi z niego straszny burak. Wiem że Kukiz to żywioł, ale mógłby się trochę kontrolować.
anonim2016.02.9 18:15
brawo Paweł! masakruj dalej liberalne lewactwo;)
anonim2016.02.10 10:26
Dokądże żydowska mafia będzie rządzić w Polsce, jak się nie podoba to niech jadą do IZRAELA Gdyby nie powiedział Prawdy, toby cicho siedzieli, a jak powiedział to huzia na antyżyda / nie na antysemitę - bo Semici stanowią 1 / 3 populacji całej ziemi w tym potomki Ismaela Araby - żydy w tej populacji co jak 1 / 100 -300)