26.09.19, 21:10zdj. screen Youtube/ Sejm RP, EPP, CC BY 2.0, Flickr

Po wygłupach Jachiry nie wszystkim jest do śmiechu... Poseł Jacek Świat, mąż ofiary katastrofy smoleńskiej z mocnym apelem do Schetyny

"Z pełną premedytacją wypromował Pan osobę, która wsławiła się choćby przyrządzaniem 'parówek smoleńskich'. Czekałem na reakcję Pana i pańskiego obozu politycznego. Nie doczekałem się. Nie było potępienia, nie było cofnięcia rekomendacji, nie padło nawet słowo: przepraszam. Dziś nie oczekuję od Pana już niczego"-pisze do Grzegorza Schetyny poseł Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Świat. 

Polityk stracił żonę, również posłankę PiS, w katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Po oburzających "happeningach" kandydatki PO-KO do Sejmu, Klaudii Jachiry, Świat przesłał Polskiej Agencji Prasowej list do lidera Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny. 

"Wiele przeżyłem i jako człowiek zanurzony w polityce od 40 lat mam grubą skórę. Jednak to, co wydarzyło się w ostatnich dniach oznacza przekroczenie bariery człowieczeństwa"-pisze poseł, odnosząc się do zachowania Jachiry m.in na wtorkowym spotkaniu kandydatki z wyborcami. Film z tego wydarzenia udostępnił portal Niezależna.pl. 

Jacek Świat przypomina, że przed trzydziestoma laty wspólnie ze Schetyną walczył o demokratyczną Polskę. Dziś obaj politycy konkurują w tym samym okręgu w wyborach parlamentarnych, ubiegając się o mandat posła na Sejm RP IX kadencji.

"W najczarniejszych wizjach przyszłości nie przewidywałem, że staniemy nie tylko po dwóch stronach politycznego sporu. Oto bowiem stanęliśmy po dwóch stronach walki kulturowej i cywilizacyjnej. W moim świecie są bariery nieprzekraczalne"-wskazał polityk PiS. Poseł podkreśla, że nie powinno się "szydzić z ludzkich ułomności, niepełnosprawności, wyznania, narodowości, rasy" i "posługiwać się wulgarnością", nawet w sytuacji, gdy występujemy z uzasadnioną krytyką wobec konkretnych zachowań. 

"A już bezwzględnie nie można szydzić z ludzkich tragedii, śmierci, żałoby"-pisze wdowiec po posłance Aleksandrze Natalli-Świat. Polityk podkreśla, że "ewolucja" obozu politycznego reprezentowanego przez Grzegorza Schetynę budzi w nim coraz większe zdumienie i niesmak. 

"Pamiętam dobrze, jak przed laty politycy mojej partii zostali nazwani dewiantami, a jej sympatycy – bydłem. Nie słyszałem wówczas słów zażenowania. Słyszałem radosny rechot aprobaty, również pańskiej. Pamiętam przemysł pogardy, jaki uruchomiono przeciw prezydentowi prof. Lechowi Kaczyńskiemu. Do dziś bolą szyderstwa z mojej, naszej żałoby po tragedii smoleńskiej"-wylicza Jacek Świat. Parlamentarzysta podkreśla, że nigdy nie zrozumie "zaciekłości" obecnej opozycji, aby "nie pozwolić na godne upamiętnienie ofiar tamtej tragedii".

"Dziś z niepokojem i coraz większym obrzydzeniem widzę działania prawdziwie profesjonalnych i sowicie opłacanych wytwórni hejtu i opluwania. Wiele przeżyłem i jako człowiek zanurzony w polityce od ponad 40 lat mam grubą skórę. Jednak to, co wydarzyło się w ostatnich dniach oznacza przekroczenie bariery człowieczeństwa"-czytamy w liście przesłanym przez polityka do PAP. Zdaniem Świata, próżno szukać w języku kulturalnych Polaków słów odpowiednich, aby określić "brutalne drwiny z ludzkiego cierpienia, bólu, żałoby".

"Od blisko dziesięciu lat muszę znosić drwiny, obelgi, szyderstwa. Nie życzę nikomu, kto stracił najbliższą osobę, takich doświadczeń. W moim przypadku i przypadku wielu moich przyjaciół, powiedzenie 'czas leczy rany' brzmi jak ponury żart. Dziś, po tylu latach, tamta tragedia wraca w kształcie niewyobrażalnie odrażającym"-podkreśla kanyddat do Sejmu z wrocławskich list PiS. W ocenie posła, to właśnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest odpowiedzialny za ten skandal, gdyż "umieścił na liście wyborczej osobę, która nie miała za sobą żadnych doświadczeń w działalności społecznej".

"Znalazła się tam wyłącznie w nagrodę za swoją obelżywą aktywność internetową. Z pełną premedytacją wypromował Pan osobę, która wsławiła się choćby przyrządzaniem 'parówek smoleńskich'-wskazał Jacek Świat, dodając, że czekał na reakcję Schetyny oraz jego obozu politycznego, jednak tej reakcji zabrakło. 

"Nie było potępienia, nie było cofnięcia rekomendacji, nie padło nawet słowo 'przepraszam'. Dziś nie oczekuję od Pana już niczego'-podsumował parlamentarzysta.

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

anonim2019.09.30 22:58
Panie Pośle: rzuca pan perły przed świnię. Szkoda czasu. Schetyna nie rozumie prostego przekazu.
Bogdan2019.09.30 10:33
Panie Świat. Coś nie oburzał się Pan na te wszystkie hucpy organizowane przez PiS i KK skąd wychodziły pod krzyżem procesje pod Pałac Prezydencki obrażające Polaków i Komisję ds. wyjaśnienia katastrofy. Nie obrażał się Pan jak rodziny ofiar katastrofy wyciągały ile mogły forsy za śmierć swych bliskich, jak wymyślano dziesiątki "pewnych" przyczyn katastrofy, grzebania w grobach, głupich wyjaśnień, suto opłacanych tzw. "specjalistów Macierewicza" (te serdelki), wskazywania niewinnych ludzi za katastrofę a nie wskazywania rzeczywistych winnych, sukcesów politycznych Kaczyńskiego na grobach katyńskich i grobach ofiar tej katastrofy itp. Teraz kiedy odważna Aktorka poddała satyrycznej krytyce tych wszystkich podłych działań Kaczyńskiego i jego wspólników, nagle chce Pan politycznej zemsty. Jeżeli kogokolwiek można krytykować w sprawie katastrofy to właśnie PO, do którego zwraca się Pan, za opieszałość w postawieniu zarzutów tym którzy przyczynili się do tej katastrofy.
tadeusz2019.09.29 8:41
czego można się spodziewać po takim "polityku" jak Schetyna. Ten nieudacznik, prostak, polityczny amator może tylko obrażać. Jego nie szanują nawet współpracownicy z jego partii o Tusku nie wspominając. Nie zajmujmy się tym gostkiem, nie róbmy mu reklamy.
Jan Radziszewski2019.09.28 2:15
NMP 12.09.2019 Polacy, jako wasza Pani i Królowa ostrzegam was, szatan zawziął się na was, na wasz Naród i chce za wszelką cenę was wyniszczyć. Ludzie masonerii i iluminatów czynią wszystko, by was ogłupić, szczują, napuszczają celowo i z premedytacją jednych przeciwko drugim, płacąc „demonstrującym” niemałe pieniądze. Rządzą wami ludzie bez kręgosłupa moralnego, patrzą jedynie na doraźne korzyści. Chcą doprowadzić polski Naród do masowej depopulacji. Chcą oni, by jak największa liczba was zakończyła swoje życie, tak by oni mogli swobodnie przejąć waszą Ojczyznę, oraz liczne bogactwa polskiej ziemi. Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci Masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. "" a więc miłujący nas jakoby obecnie szwaby i żydzi chcą nas wyrżnąć a w tym dziele diabelskim pomaga im - miłująca jakoby Polskę i Polaków koalicja " PO KO "
SteKo2019.09.27 13:46
Gdyby takie zachowanie tej pani Dżaziry czy Jachiry pomogło wygrać wybory PO i spółce to czasy hitlerowskie byłyby niewinną igraszką. Ludzie ci( bez jakiegokolwiek honoru, wstydu i kultury) byliby w stanie przepuścić przez komin miliony zwolenników PiS-u tak jak to zrobili kiedyś hitlerowcy z Żydami
anonim2019.09.27 7:51
Niech cały Świat zadzwoni do Banasia.
Tom.2019.09.27 5:13
W PO nie ma uczciwych ludzi. Są albo cynicy i cwaniacy albo kretyni i idioci.
JONASIK2019.09.26 23:23
Ale to Świat apeluje, czy tylko Jacek???
Lublinianka2019.09.26 23:56
Ha ha ha, koń by się uśmiał 😕😕😕 Jeszcze nie wyrobiłeś swojej dniówki na #SokzBuraka i #silnirazem, że musisz wrzucać suchary na Frondzie?! 😂😂😂😂😂
alex2019.09.27 1:43
JANOSIK pacanie
Barbara2019.09.27 8:47
głupkowaty komentarz
katolik2019.09.26 22:24
Po co chce przeprosin ,niech zostawi tego ,kto naprawdę jest nikim w życiu polit
Magda2019.09.26 22:24
PO nie prowadzi kampanii wyborczej. PO konsekwentnie trzyma się scenariusza festiwalu obelg. Smutne to i nieludzkie.
kolos2019.09.27 8:19
Nie świruj nie idź na wybory!
Olej2019.09.26 22:22
Panie pośle ! Nie ma obozu politycznego, opozycji. Pan apeluje do ściany za którą jest pustka. Jest nicość ! Trup który od jakiegoś czasu gnije, i zasmradza nam kraj. W Polsce nie ma opozycji. To coś co się pałęta w społecznym obiegu jest komunistycznym kożuchem brudu, bełtu i mętów wszelkiej maści i rodzaju. To jest pozaprawne i pozapaństwowe zjawisko, które wymaga eliminacji z wpływu na politykę i państwo jako takie. Prawdziwa scena polityki powinna dopiero powstać na gruncie reformy prawa, w tym prawa konstytucyjnego, reformy państwa i urzędów państwowych. Również poprzez stworzenie wymagalności wobec aspirujących do polityki, wymagalności prawnej, określającej ściśle kto może być urzędnikiem państwowym i politykiem.
Karol2019.09.26 22:58
Zgadzam sie w 100% ! Bardzo pieknie to napisales !
Zocha2019.10.1 9:39
Popieram tę wypowiedź! Tak, powinny być stawiane duże wymagania-profesjonalne i etyczne tak dla urzędników państwowych jak i polityków!
Sławomir2019.10.1 11:31
Dlatego wszyscy zwolennicy PiS, ale też ludzie kulturalni, którym nie obce jest dobro Ojczyzny winni iść na wybory i głosować na PiS. Każdy inny głos jest nie dobry dla Polski- naszego wspólnego domu!!
JR2019.10.1 12:23
Zdecydowanie popieram tę wypowiedź. Dodam, dosadnie, że śmiecie nie mogą być wystawiani na listy wyborcze. Musi być dokładna analiza osobowości kandydatów. Musi też być dogłębna reforma wymiaru sprawiedliwości. Jeżeli np. sedzia neguje decyzje np. prezydenta, faktycznego i demokratycznie wybranego gospodarza masta to powinien wziąć całkowitą odpowiedzialność za tę decyzję. Po co kordony policji? Niech będą kordony sędziów pinujjących porządku. Łatwo powiedzieć NIE, za łatwo!!! Bez konsekwencji za to NIE!