Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Pjongczangu w Korei. Maciej Kot zajął miejsce szóste.

Po pierwszej serii konkursu w Pjongczangu. Dawid Kubacki zajmował 28 miejsce, Jan Ziobro był 22, Piotr Żyła 21, Maciej Kot 6, a Kamil Stoch zajmował miejsce 4. Przed naszym mistrzem olimpijskim plasowali się Norweg Daniel Andre Tande, Niemiec Andreas Wellinger i jego najgroźniejszy rywal w walce o Puchar Świata Austriak Stefan Kraft, który skacząc 138 metrów, pobił rekord skoczni.

Przewaga Krafta przed drugą serią nad resztą stawki wynosiła kilkanaście punktów i trudno było liczyć, że ktoś mu zagrozi. Kamil Stoch i Maciej Kot mogli jednak powalczyć o podium koreańskich zawodów.

W drugiej serii Kot spadł w klasyfikacji o jedną lokatę, zaś Stoch dzięki skokowi na 134 metry i gorszej próbie Daniela Andre Tande awansował na miejsce trzecie. Drugi był Wellinger, a zawody pewnie wygrał Stefan Kraf.

Reszta Polaków zajęła dalsze lokaty. Dawid Kubacki był 19, Piotr Żyła 27, a Jan Ziobro 30.

Kamil Stoch utrzymał prowadzenie w Pucharze Świata, jednak Kraft odrobił do niego 40 punktów i obecnie ma 100 pkt straty do Polaka.