28.12.15, 19:19

Polacy uwolnieni z rąk islamistów! Pomógł Kamiński

Dzięki interwencji między innymi Mariusza Kamińskiego, koordynatora ds. służb specjalnych w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, z rąk islamistów zostali uratowali polscy dziennikarze, Marcin Mamoń oraz Tomasz Głowacki.

Jak dotąd opinia publiczna nie wiedziała, że zostali porwani przez dżihadystów w Syrii. Stało się to tymczasem ponad sześć tygodni temu. Za ich porwanie odpowiadała organizacja Jabhat al Nusra, syryjski odpowiednik Al-Kaidy.

Dziennikarze znaleźli się w Syrii, by realizować tam projekt filmowy dla zachodnich mediów dotyczący Państwa Islamskiego. Zostali uwolnieni dzięki działaniu Czeczenów, którzy postawili organizatorów ich porwania przed sądem szariackim. Porywacze przegrali sprawę, bo dowiedzono im, że postąpili wbrew prawu islamu, jako, że porwali ludzi, jakich powinni otoczyć opiekąwynikającą z praw gościnności. Do Syrii dziennikarze przyjechali bowiem na zaproszenie jednego z czeczeńskich komdendantów.

Czeczeni przekazali ostatecznie dziennikarzy na granicę z Turcją. Tam Polacy trafili do więzienia, bo nielegalnie przekroczyli granicę. Polska dyplomacja, zwłaszcza koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, pomogli im z tego więzienia w krótkim czasie się wydostać.

kad/media

Komentarze

anonim2015.12.28 20:26
Z klasą, profesjonalnie, szybko i skutecznie. Słowami dwoma Prawo i Sprawiedliwość.
anonim2015.12.28 20:37
Tylko patrzeć jak to dzięki Mariuszowi Kamińskiemu zaczną oddawać do użytku kolejne autostrady, które zapewne pokryje z własnych (no bo przecież nie Unijnych) pieniędzy. Swoją drogą, PO to, PO tamto. Ale jednak, nieudacznicy, nie wpadli na pomysł żeby im Komorowski gremialnie ułaskawiał podejrzanych o afery... Głupole...
anonim2015.12.28 22:25
@ktoś tam Nikt nie potrzebuje w Polsce kolejnych autostrad. Potrzeba innowacyjnych firm i warunków do ich rozwoju.
anonim2015.12.28 23:33
Po tytule myślałem że Kamiński stał na czele komanda odbijającego Polaków z rąk Państwa Islamskiego. A on tylko wyżebrał od Turków żeby ich zwolnili z aresztu za złamanie prawa.
anonim2015.12.29 0:17
A to nie nalezalo przypadkiem do obowiazkow Winnego acz ulaskawionego p. Kaminskiego? Moze jeszcze zatrabicie Frondo, ze dzihadysci sie z nim licza? :)))
anonim2015.12.29 13:05
No proszę. Służby zorganizowane przez PO zrobiły swoje a Kamiński odtrąbił swój sukces! Jak miło :-D