19.11.21, 13:20Fot. policja.pl

Policja zatrzymała trzech Ukraińców. Rozsyłając fałszywe smsy włamywali się na konta bankowe

Policja w Pile zatrzymała trzech Ukraińców. Rozsyłali oni smsy informujące o niedopłacie za prąd. Gdy odbiorca smsa klikał w przesłany link udostępniał tym samym przestępcom dane do logowania na swoim koncie bankowym.

„Policjanci z Piły zatrzymali 3 obcokrajowców. Przy pomocy dziesiątek kart telefonicznych wysyłali SMS-y o niedopłacie za prąd. Nieświadomi odbiorcy klikając w załączony link zdradzali dane do logowania na konta bankowe. Oszuści wykradali wówczas wszystkie oszczędności” – poinformował rzecznik poznańskiej policji  Andrzej Borowiak.

 

Zarzuty usłyszało trzech mężczyzn. 21-latek odpowie za pomocnictwo, którego dokonał zakładając i sprzedając konta. Natomiast dwóch jego rodaków w wieku 29 i 22 lat usłyszało zarzuty dokonania oszustw i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Mężczyźni rozsyłali smsy na przełomie września i października. „Policjanci dokonali ustaleń, które pozwoliły zatrzymać pierwszego mężczyznę na terenie gminy Swarzędz. Dalszy rozwój sprawy wykazał, że 21-letni obywatel Ukrainy założył kilka kont, do których dostęp sprzedał kolejnym osobom, aby mogły za ich pośrednictwem wykonywać różnego rodzaju transakcje takie jak przelewy oraz wypłaty gotówki”relacjonuje rzecznik prasowy policji w Pile st. sierż. Wojciech Zeszot. 

„Kilka dni później, pilscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali na terenie Poznania kolejnych dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni planowali wypłacić w bankomacie środki z różnych kont bankowych. Podczas wspólnych działań pilskich i poznańskich policjantów zabezpieczonych zostało kilkadziesiąt kart bankomatowych, kart sim oraz kilka telefonów komórkowych. Na poczet przyszłej kary zostało również zabezpieczone mienie o wartości ponad 30 tysięcy złotych” - powiedział rzecznik pilskiej policji.

 

ren/KPP Piła, Twitter

Komentarze

Anonim2021.11.19 13:48
A wielokrotnego mordercy Jacka Jaworka jakoś nie mogą kulsony zatrzymać...😁😁😁