"Polska pod Krzyżem" to kolejna akcja modlitewna, która jest odpowiedzią na narastające ataki na katolików. Dwa lata temu zorganizowano "Różaniec do granic". "Polska pod Krzyżem" odbędzie się 14 września w Kruszynie koło Włocławka.

– Jednym z podstawowych celów tego wydarzenia jest modlitwa o jedność w Kościele, o jedność między kapłanami i świeckimi, ale też modlitwa o to, żebyśmy my świeccy nie dali się oderwać od źródła życia, jakim są sakramenty Kościoła Świętego. Bo to jest największe zagrożenie, jakie my widzimy w tym, co się dzieje – mówił Maciej Bodasiński, organizator inicjatywy z fundacji Solo Dios Basta.

Wydarzenie początkowo miało się odbyć przy najstarszym polskim sanktuarium na Świętym Krzyżu, ale ze względów bezpieczeństwa było to niemożliwe. Dzięki pomocy ordynariusza włocławskiego księdza biskupa Wiesława Meringa wspólna modlitwa odbędzie się na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka.

– Bogu dzięki za to, że ten olbrzym, jakim są ludzie świeccy, budzi się i zaczyna wspierać nas w naszym posługiwaniu duszpasterskim. Dlatego nie miałem wątpliwości od samego początku, że tę akcję trzeba natychmiast wesprzeć – zaznaczył ks. bp Wiesław Mering, biskup włocławski.

- Spotkanie rozpocznie się 14 września w sobotę – mówił organizator Lech Dokowicz.

– Około godz. 11:00 modlitwą różańcową, potem jest konferencja o odrzuceniu krzyża i cierpieniu, walce duchowej w świecie, która będzie wprowadzać w całe wydarzenie, przygotowywać, pomoże nam zrozumieć, dlaczego się tam znajdujemy. Po tej konferencji będzie przerwa i po przerwie centralne wydarzenie – Msza św. – poinformował Lech Dokowicz.

Innej drogi do zwycięstwa, do zmartwychwstania nie ma. Jeżeli ktoś chce iść za mną, niech weźmie swój krzyż, niech mnie naśladuje – powiedział ks. bp Wiesław Mering.

Jak informuje Radio Maryja, "w wydarzeniu „Polska pod Krzyżem” może wziąć udział każdy, wstęp jest wolny. Dwa lata temu fundacja Solo Dios Basta zorganizowała „Różaniec do Granic”. Wydarzenie zgromadziło wówczas na wspólnej modlitwie milion osób na całym świecie."

 

bz/radiomaryja.pl