08.08.20, 09:40Fot. Gage Skidmore via Flickr, CC 2.0

Pompeo weźmie udział w obchodach 100-lecia Bitwy Warszawskiej i podpisze historyczny dokument

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo złoży wizytę w Polsce 15 sierpnia” – potwierdził szef gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Jak się okazuje, sekretarz Stanu USA Mike Pompeo 15 sierpnia nie tylko weźmie udział w obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej oraz spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Zostanie też podpisany przełomowy dokument dot. współpracy wojskowej.

Jak zaznacza prezydencki minister:

Pompeo - również jako reprezentant Donalda Trumpa - będzie w Warszawie podpisywał umowę o współpracy wojskowej między Polską a USA. Negocjacje umowy niedawno się zakończyły; jest ona wypełnieniem woli prezydentów Polski i USA wyrażonej w deklaracjach podpisanych przez obu przywódców w ubiegłym roku w Waszyngtonie o zwiększeniu obecności armii amerykańskiej w Polsce, także w sensie dowództwa V korpusu”.

Dalej Szczerski dodał, że umowa w tej chwili przechodzi konieczne uzgodnienia wewnątrz administracji obu państw. Zaznaczył:

Ze strony Polski w obecności prezydenta w Pałacu Prezydenckim podpisze ją minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a ze strony amerykańskiej sekretarz stanu Mike Pompeo".

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze

kerr2020.08.9 8:54
I przy okazji zapyta o sprawę żydowską?
Roman2020.08.8 17:21
W obecnym czasie wybor sojuszu Polska -USA jest dobrym rozwiazaniem. Wina za taki wybor polityki jest po stronie Niemiec i Rosji. To ich glupia polityka w traktowaniu Polski , spychania nas do roli parobka Niemiec i wasala Rosji ( Katyn,Smolensk ) oraz wskrzeszanie polityki Bismarcka przez Niemcy doprowadzilo do takiej decyzji. Kto to rozumie , pojmie sens.
salamandra2020.08.8 13:52
RUSKIM ONUCOM i PACHOŁKOM Berlina poniżej co tak martwią się o szczepionkę i naszych chłopców nie pasuje, że Polska i USA są w sojuszu. RUSKO-NIEMIECKIE Polsko języczna CZERŃ za pieniądze, medale i poklepanie po plecach zrobią wszystko co car i kanclerz postanowią i wskażą.
katolik2020.08.8 15:31
ty zaszczep się koniecznie podwójnie, zebysmy mieli pewnosć,ze wykitujesz, ale na pewno jesteś już zaszczepiony na dno PO małpi zbok
Anonim2020.08.8 13:05
Czy Trump dożyje do wyborów? ....... Trump: „To może być ostatni raz, kiedy mnie widzicie, przez jakiś czas" „Są tak bogaci, że nikt nie wie, kim oni są, ale ja wiem. Mam tak wielu wrogów i może to być ostatni raz, kiedy mnie widzicie. Są bardzo bogatymi wrogami i nie są zadowoleni z tego, co robię. Żaden inny prezydent nie zrobił tego, co ja… ”............. https://spiritolibero.neon24.pl/post/156884,czy-trump-dozyje-do-wyborow
Szybka Randka2020.08.8 11:45
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Anonim2020.08.8 11:44
namiestnik żydowskiego przemysłu holokaust, taka persona nie przyjeżdża uczcić zwycięstwo Polaków nad bolszewią, co hula pod stołem do rozmów?
katolik2020.08.8 12:00
myśle, że głownie chodzi o zakup śmiercionośnych szczepionek przeciw koronawirusowi, o urobienie rzadu, kasa dla sorosa i gatesa, w zamian za coś
katolik2020.08.8 10:38
Pompeo niech nie myśli,że pogada o szczepionkach od sorosa i gatesa, bo masoni chcą zbić kasę. NIE można obywatela zmuszać do szczepionki przeciw koronawirusowi, do zaprogramowanej śmierci! Czy polska Konstytucja okaże sie coś warta? Czy pozostanie najważniejszym aktem prawnym?
Maxx772020.08.8 10:03
Oby ta umowa z USA nie okazała się tyle warta co papier na której ją podpisano... Polska nie ma szczęścia do podpisywania umów z Zachodem... jak w 1939 z Anglią i Francją podpisano umowy i zostaliśmy haniebnie zdradzeni i opuszczeni a do tego jeszcze póżniej w Jałcie oddani na 45 lat w łapy Stalina... a teraz także niedawno podpisaliśmy Traktaty Unijne które zapewniają nam niezależność i samodzielność dot. np. tworzenia prawa krajowego a niestety nieformalnie narzuca nam sie dyktaturę zewnętrznych sądów i instytucji unijnych... (czego w zupełnie nie ma traktatach i brak jest jakiejkolwiek podstawy prawnej!!!!). Taka jest "demokracja" obcych i silniejszych dworów europejskich...
Anonim2020.08.8 11:46
gdzie będą musieli krew przelewać nasi chłopcy?
jery2020.08.8 9:51
Mamy nadzieję że pan Mike przypomni że Polska ma dostosować swoje ustawodawstwo do wypłaty roszczeń bezspadkowych. Ameryka to taki kraj który nie kocha za darmo :)