Żaden program nie powstał w tak szczególnych okolicznościach, z tak wielkim poczuciem misji, którą powinniśmy podjąć po to, by faktycznie pokazać, że dla polskiego państwa wspieranie wszystkich obywateli, każdego, jest niezwykle ważne, a szczególnie tych, którzy są w trudniejszej sytuacji, którzy są słabsi, którzy wymagają troski i opieki” - powiedziała dziś wicepremier Beata Szydło w Warszawie podczas podsumowania konsultacji społecznych zmian w ustawach wdrażających program „Za życiem”.

Na realizację programu w latach 2017-2021 przewidziano ponad 3 miliardy złotych – przypomniała Szydło. Zaznaczyła, że polski rząd jako jeden z nielicznych może pochwalić się tego typu programem. Zaangażowanych w niego jest aż pięc ministerstw – dodała.

Wierzę głęboko, że przy zaangażowaniu samorządów, których rola jest tu nie do przecenienia, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, te pieniądze będą wydane dobrze, tak że będą procentowały”

- podkreśliła wicepremier.

Mówiła również, że troską rządu jest dalszy rozwój programu. „To jest żywy program, to jest program chroniący życie, to jest program pokazujący, jak ważne jest życie” - podkreśla Szydło.

Z kolei minister Elżbieta Rafalska zaznaczyła, że Polska jest wśród liderów UE jeśli chodzi o nakłady na politykę rodzinną, które w 2017 roku wyniosły ponad 3,1 proc. PKB.

dam/PAP,Fronda.pl