Jedną ze swoich pierwszych Mszy Świętych Papież Franciszek odprawił w więzieniu. Już Benedykt XVI podczas wizyty złożonej dwa lata temu w rzymskim Rebibbi mówił: “Ludzka i boska sprawiedliwość bardzo się od siebie różnią. Ludzie oczywiście nie są w stanie stosować Bożej sprawiedliwości, ale muszą przynajmniej wzorować się na niej, usiłować zrozumieć jej głębokiego ducha, aby oświecił on również ludzką sprawiedliwość, ażeby uniknąć, by więzień stał się osobą wyłączoną ze wspólnoty — a niestety, nierzadko do tego dochodzi”.

Przygotowania do tej akcji trwały od dwóch miesięcy, a dokładnie od chwili, w której powstał pomysł, by najnowszy kwartalnik “Fronda” poświęcony był więźniom. Po pomoc poszliśmy m.in. do “Bractwa więziennego” - istniejącej od 20 lat organizacji (podobne bractwa istnieją na całym świecie), która zajmuje się ewangelizacją skazańców. Konkretne wsparcie uzyskaliśmy też w Biurze Informacji i Statystyki Centralnego Zarządu Służby Więziennej. (Dziękujemy!)

Efektem jest ponad 73 tysięcy profili zawierających anonimowe dane więźniów, dostępnych pod adresem: www.adopcjawiezniow.pl.

Mordercy. Krętacze. Złodzieje. Piraci drogowi. Gwałciciele. Oszuści podatkowi. Zdrajcy. Tyrani. Wyrodni ojcowie. Wiemy, że to nie są święci ludzie. Ale wierzymy przecież, że także dla nich narodził się Chrystus. A dziś także chcemy to udowodnić. W Nowym Roku pomódl się za nich razem z nami. Dołącz do Duchowej Adopcji Więźniów: www.adopcjawiezniow.pl/

Udział w akcji potwierdzili dotąd m.in:

Małgorzata Terlikowska - mama nowo narodzonej Uli, która podejmuje się modlitwy za wszystkie więzienne Urszule.

Cezary Gmyz - dziennikarz śledczy, który złożył zobowiązanie modlitewne w intencji jednego z pięciu odbywających karę więzienia ubeków.

Mateusz Matyszkowicz - redaktor naczelny kwartalnika “Fronda” który podjął się modlitwy za “mamę Madzi”.

AK/MBW