Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Matuszewski, decyzją prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka PiS. Poinformowała o tym na Twitterze rzeczniczka partii, Beata Mazurek.

"Decyzją Prezesa Jarosława Kaczyńskiego poseł Marek Matuszewski został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim"- napisała wicemarszałek Sejmu. 

Matuszewski zasiada w parlamencie od 2005 r. Jest posłem ziemi łódzkiej. Do Sejmu VIII kadencji wszedł z okręgu sieradzkiego. Marek Matuszewski pełni funkcję wiceszefa sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu o turystyki. Pracuje również w komisji gospodarki i rozwoju oraz szeregu podkomisji.

Nie wiadomo, co konkretnie stoi w tym przypadku za sformułowaniem "działanie na szkodę PiS". Na początku października posłem Markiem Matuszewskim zainteresował się dziennik "Fakt". Według dziennikarzy gazety, polityk zbudował w łódzkiem układ obejmujący rodzinę jego i żony. Prawo i Sprawiedliwość nie potwierdziło, czy decyzja Jarosława Kaczyńskiego ma związek z doniesieniami medialnymi na temat posła. 

yenn/Twitter, Fakt, Fronda.pl