Wczoraj po południu na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się klub Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił m.in. o Polskim Ładzie, programie szczepień i ustawie sanacyjnej. Medialną sensacją była nieobecność na spotkaniu wicepremiera Jarosława Gowina.

Polska Agencja Prasowa rozmawiała z politykami PiS o wczorajszym posiedzeniu klubu.

- „Prezes podczas wystąpienia podkreślał wagę Polskiego Ładu, że to istotny program, daje przełomową możliwość rozwoju Polski i że dzięki niemu ogromne pieniądze mogą trafić do samorządów”

- zdradził jeden z jego uczestników.

Jarosław Kaczyński miał podkreślać konieczność większej aktywności parlamentarzystów w terenie, zachęcając ich do spotkań z mieszkańcami i promowania Polskiego Ładu.

Inny uczestnik spotkania przekazał, że lider Zjednoczonej Prawicy poruszył też temat szczepień. Apelował do polityków o aktywne włączenie się w ich promocję.

- „Musimy w końcu z tą zarazą wygrać, a tylko szczepienia są drogą do tego”

- miał mówić Kaczyński.

Kolejnym tematem była ogłoszona na ostatnim kongresie PiS uchwała sanacyjna, w myśl której rodziny polityków partii rządzącej nie mogą pracować w spółkach Skarbu Państwa.

- „Szef mówił, że ta uchwała to twarda konieczność i że musimy kontynuować jej wdrażanie”

- relacjonował w rozmowie z PAP uczestnik spotkania.

Nieobecność Gowina

W posiedzeniu nie wzięli udziału posłowie Porozumienia ani sam Jarosław Gowin. Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, w tym samym czasie odbyło się prezydium zarządu krajowego Porozumienia.

- „To był wcześniej zaplanowany zarząd, z tego też powodu nasi posłowie nie pojawili się na piątkowym wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS”

- przekazał polityk z kierownictwa partii.

kak/PAP