26.10.21, 20:12Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Premier: Musimy wzmocnić siły zbrojne

Wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński i szef MON Mariusz Błaszczak zaprezentowali na dzisiejszej konferencji prasowej założenia projektu ustawy „o obronie Ojczyzny”. Do sprawy odniósł się na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, który podkreśla, że nowe przepisy są konieczne ze względu na zagrożenie na wschodniej granicy.

- „Jedyną właściwą odpowiedzią na to jest wzmocnienie bezpieczeństwa, a do wzmocnienia bezpieczeństwa przede wszystkim należy podchodzić poprzez wzmocnienie naszych sił zbrojnych i uzbrojenia”

- mówił szef rządu.

Wskazał, że rządzący są w stałym kontakcie z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Mówiąc o wydatkach na obronność zapewnił, że nie zagrożą one stabilności finansów publicznych. Wskazał, że mechanizmy finansowania rozwiązań zawartych w nowej ustawie są wzorowane m.in. na mechanizmach funkcjonujących w Stanach Zjednoczonych.

- „Jestem przekonany, że ten program już w ciągu najbliższego roku, dwóch poprawi zasadniczo stan naszego bezpieczeństwa”

- podkreślił.

Ustawa o obronie Ojczyzny przewiduje m.in. wprowadzenie dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej oraz wprowadzenie wojsk obrony cyberprzestrzeni. W projekcie zawarto też system zachęt do służby wojskowej i rozwiązania mające uelastycznić awanse w wojsku.

Atak hakerów

Na dzisiejszej konferencji premier był też pytany o sprawców ataku hackerskiego, w wyniku którego doszło do ujawnienia maili z prywatnej skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka.

- „Coraz więcej wskazuje na potwierdzenie naszej tezy, którą postawiliśmy - i pewne dowody już wtedy się pojawiły - że są to służby ze wschodu, zza naszej wschodniej granicy, naszego dużego sąsiada”

- przekazał.

Przypomniał, że zaatakowany został też rząd niemiecki, francuski i holenderski.

kak/PAP

Komentarze

Filip2021.10.27 10:39
Rząd zapowiedział powołanie Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych. Odpowiadać za niego ma Bank Gospodarstwa Krajowego, a pieniądze mają przysłużyć się modernizacji wojska. - To wyprowadzanie długu i kolejnych wydatków poza państwowym budżetem - ostrzegają eksperci. Ich zdaniem stwarza to duże pole do nadużyć.
AAAtomek2021.10.27 7:39
Jak to ktoś już napisał: NIE będzie mobilnych ołtarzy polowych - BĘDĄ mobilne kościoły!
Polak2021.10.27 6:35
Kłamca matołuszek zapomniał że niczego nie muszą wzmacniać. Wystarczy tylko że odbudują siły zbrojne do poziomu na jakim były zanim ***owska mafia zaczęła je dewastować i rozbrajać.
Anonim2021.10.27 5:48
Co on ku*rwa ma z tym spaniem? Stan wojenny - śpi, III wojna światowa - śpi......
odp2021.10.27 4:56
Weź szablę w dłoń! - Łuki w juki a lupy wziąć w troki! - Hajda na koń! - Okażemy się godni epoki! - Tak mi się skojarzyło
Olej2021.10.26 22:41
Panie premierze przydział mobilizacyjny dla każdego obywatela Polski od lat 18 tu do 50 - ciu z magazynem rezerw wojskowych w każdym mieście, w którym magazynowana by była broń i oporządzenie rezerwisty. Powszechny obowiązek szkolenia wojskowego dla wszystkich obywateli RP bez wyjątku w wieku poborowym. Na zasadach jakie ma państwo Izrael. I na koniec stworzenie formacji wywiadu ofensywnego wraz z jego siłą oddziaływania militarnego, Wzorem GRU i Specnazu. Stworzenie logistycznego centrum wywiadu, z wydziałem wywiadu gospodarczo technologicznego. Aby zdobywać najnowsze osiągnięcia techniki dla celów obronnych. I wreszcie najważniejsze zadanie. Powołanie grupy specjalnego znaczenia, o najwyższym stopniu tajności dla pozyskania technologii wytworzenia polskiej bomby atomowej. I w ten cel państwo powinno włożyć wszystkie dostępne środki i sposoby. To jest najważniejsza kwestia naszego przetrwania i bezpieczeństwa !
Anonim2021.10.27 5:01
Takie samo pier*dolenie jak milion samochodów, 100 tys. mieszkań, miliard drzew, 100 obwodnic, 22 mosty i piątka dla zwierząt. Wielkie gó*wno jak zwykle z tego wyjdzie.
Anonim2021.10.26 21:37
Najpierw Macierewicz rozpieprzył armie, teraz będzie reaktywacja. Reanimacja trupa z zabawkami z Chin. Na pewno Rosjanie sikają w portki ze strachu.
Najpierw2021.10.26 23:13
to czerwoni baronowie z PZPR-u wraz z trepami po woroszyłówkach i onyszkowatymi ministrami obrony likwidowali całe jednostki wojskowe, wyprzedawali mienie wojskowe i broń. Doprowadzając stan armii do poziomu 30 tu tys. A niejaki minister od spraw zagranicznych, lubiący szybkie mercedesy i jeszcze szybsze panienki obwieścił światu bezpieczną jak nigdy Europę, wtórując innemu, lub biorąc z niego koniec historii. I tak zarówno Fukuyama jak i jego wyznawcy mają teraz koniec historii - ich historii. Na marginesie; sowiecki cepie ! Nie Rosjanie a Sowieci i nie mają sr....... ze strachu a się od nas od............ Raz na zawsze !
Yarosław2021.10.27 8:54
byłych działaczy z PZPR, którzy teraz brylują w PIS też do tych "czerwonych baronów" zaliczasz? czy oni są rozgrzeszeni i namaszczeni przez Jarosława i są teraz "bogobojni"?
że co ?2021.10.27 0:06
Nie wiem czy Rosjanie sikają ale ty na pewno sikasz z radości na widok naoliwionego dilda przytkniętego do ściany tylko do twojej dyspozycji
Anonim2021.10.27 5:10
Armię utrzymamy z "łupów wojennych". Żołnierzy może trochę przybędzie, to z kolekcji "na wszelki wypadek" - wypadek stanu wojennego!
Po 11 ... tedqqqq123 ... DANIEL PASSENT2021.10.26 21:23
Czy słyszysz głuchy odgłos z oddali? ___________________________________________________________________________________________________ Czy to rabin Polinu w piersi się wali? ___________________________________________________________________________________________________ Może Hartman łezkę żalu roni ___________________________________________________________________________________________________ Nie! To Passent medialny bimber dalej goni ___________________________________________________________________________________________________A może otwiera jeszcze z 'okrągłego stoliczka" ___________________________________________________________________________________________________ Od towarzyszy radzieckich ostatnia "stoliczna"
Po 11 ... Alamagus2021.10.26 21:20
Muszę się przyznać, muza moja strajkuje ___________________________________________________________________________________________________ Mój wiek to fakt, że się nie onanizuje ___________________________________________________________________________________________________ Kabaret PRL-u się dawno skończył ___________________________________________________________________________________________________ Jak Kiszczak był to on mnie dupczył
Po 11 ... lukasz_patrykus2021.10.26 21:16
" to rzeczywiście narodek debili, największe zaufanie budzi koleś, którego nie ma i który od czasu do czasu robi sobie zdjęcie z dmuchanym krabem" ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Tak! To Kwintet Żydków PATO-HEJTERÓW w składzie: DANIEL PASSENT, HERTRICH-WOLEŃSKI, KRAMSZTYK-HARTMAN, A. MICHNIK i obywatel ZSRR JERZY URBAN. Ich PATOLOGICZNA nienawiść do KK, Polski, Polaków czeka na opis medyczny. Po prostu zgraja CHORYCH SKÖRWYSYNÓW!
feldkurat Keller-Krawczyk z FEJK "downunder"2021.10.26 21:14
pisze: CYT.: "Żyje 40 lat w Australii, pracowałem w różnych firmach, ostatnie 12 lat spędziłem w międzynarodowej korporacji z siedzibą w USA." --------------- oraz fragmenty CV, CYT.: "Ja obroniłem na The University of Melbourne rozprawę z dziedziny ekonomii na temat skutków ‎deform Balcerowicza -------------- Nie jest ona zaś znana w Polsce, bo została napisana po angielsku i obroniona na antypodach." ----------- https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
Po 11 ...2021.10.26 21:13
Ogółem pod bronią w służbie czynnej mamy 103 373 żołnierzy.Rosja ma w służbie czynnej - 1 037 000 osób. To jest 10 razy więcej. Relacje w sprzęcie, czołgach, samolotach, rakietach, okrętach są jeszcze gorsze. Mamy sporo do odrobienia...
Anonim2021.10.26 21:18
nasz ostatni u-bot normalnie by popłynął bronić starą elke na wyspy jak w 39 ,ale zaniechał,bo nie da rady dopłynąć
MMM2021.10.26 21:31
tylko , że kacapy w przeciwieństwie do Polski mają kilkadziesiąt razy większą powierzchnię do obrony i tysiące kilometrów granicy, także granicy z ChRL .
feldkurat2021.10.26 21:12
"Premier: Musimy wzmocnić siły zbrojne " i dla tego ogłosiliscie przetarg na 300 pier/do/o.nych ołtarzyków polowych katolskie popaprańce?
fcuk piss Keller-Krawczyk z FEJK "downunder"2021.10.26 21:08
pisze: CYT.: "Żyje 40 lat w Australii, pracowałem w różnych firmach, ostatnie 12 lat spędziłem w międzynarodowej korporacji z siedzibą w USA." --------------- oraz fragmenty CV, CYT.: "Ja obroniłem na The University of Melbourne rozprawę z dziedziny ekonomii na temat skutków ‎deform Balcerowicza -------------- Nie jest ona zaś znana w Polsce, bo została napisana po angielsku i obroniona na antypodach." ----------- https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU
Polak2021.10.26 21:07
Zróbcie lockdown -więcej biznesów upadnie . Wówczas wzmocnicie wojsko -będzie więcej ludzi bez pracy !
fcuk piss2021.10.26 21:01
rzad przyglupow bajki innym przyglupa z frondy opowiada skad ten rzad wezmie 100 tys ochotnikow jak ludzi do pracy w gospodarce brakuje co przyjmie tych z bialorusi czy z ukrainy a moze z pakistanu ? ci co chcieli sie w wojenke pobawic poszli do wot tlumoki dzisiejsza armia to sojusze i technologie patrz maly izrael trzyma w szachu 500 milionow muzulmanow a nie wasze dzieci jako mieso armatnie
nerd2021.10.27 0:02
Nawciągałeś się bąków z psiego zadu i bredzisz od rzeczy... Izrael ma akurat bardzo silną armię i bardzo liczną w stosunku do liczby obywateli. Do wojska i to z poboru wcielane są nawet kobiety. Idź lepiej zawiń się w tęczową ścierkę i pobiegaj po gnojowniku
matis892021.10.26 20:53
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Filip2021.10.26 20:48
Zwiększenie ilości żołnierzy zgodnie z zapowiedziami Jarosława Kaczyńskiego oznaczałoby ruinę naszego budżetu i ogromne zadłużenie na trzy pokolenia. Rządzą nami szaleńcy! Tylko ciemny lud to kupi!
Buul Lewatywa zaoferował lotnictwo2021.10.26 20:32
kilka drzwi od stodoły
to odpowiedzialna postawa - Boże chroń PIS2021.10.26 20:30
POplatfusy całą armię chcieli zmieścić na Stadionie chyba w Ruskiej Budzie