12.09.21, 16:04Fot. screenshot - YouTube (euronews)

Premier Orban spotkał się z papieżem. O co poprosił Franciszka?

W czasie dzisiejszej wizyty Ojca Świętego na Węgrzech, gdzie m.in. przewodniczył on Mszy Świętej na zakończenie Kongresu Eucharystycznego, doszło również do spotkania papieża z premierem Viktorem Orbanem. Po rozmowie szef węgierskiego rządu zdradził, że prosił Franciszka, aby nie pozwolił na zniknięcie chrześcijańskich Węgier.

„Poprosiłem papieża Franciszka, by nie dopuścił do zniknięcia chrześcijańskich Węgier”

- napisał premier Węgier Viktor Orban na Facebooku.

W wydanym po spotkaniu komunikacie Watykan przekazał, że rozmowa papieża z premierem dotyczyła zaangażowania na rzecz ochrony środowiska oraz obrony i promocji rodziny. Zaznaczono, że spotkanie przebiegło w „serdecznej atmosferze”.

Następnie Franciszek wygłosił przemówienie do węgierskich biskupów, w którym podkreślał, że Kościół musi być budowniczym mostów. Zachęcał też do otwartości i gościnności wobec tych, którzy przychodzą z zewnątrz.

- „Jeśli postawimy Ewangelię w centrum i damy o niej świadectwo poprzez miłość braterską, możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, nawet jeśli dziś przeżywamy małe i wielkie burze”

- podkreślił.

Papież spotkał się dziś również z przedstawicielami Ekumenicznej Rady Kościołów oraz niektórych wspólnot żydowskich na Węgrzech.

kak/PAP, vaticannews.va

Komentarze

Anonim2021.09.16 13:00
"Zachęcał też do otwartości i gościnności wobec tych, którzy przychodzą z zewnątrz." Z punktu widzenia Węgier to dywersja.