09.10.19, 21:35Zdj. W. Kompala/KPRM, domena publiczna, CC0, Flickr

Premier: Polskie rolnictwo polską racją stanu

Premier Mateusz Morawiecki, podobnie jak inni czołowi politycy PiS przemawiający na kieleckiej konwencji, mówił dużo o rolnictwie i rozwoju wsi. Jakie są priorytety obecnego rządu w tej kwestii?

"Chcemy, aby polscy rolnicy mogli konkurować z rolnikami z całej Europy"-podkreślił Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Kielcach. 

W ocenie szefa polskiego rządu, rolnictwo jest szansą dla naszego kraju. 

"Chcemy dbać o wszystkich rolników (…) Chcemy, aby polscy rolnicy mogli konkurować z rolnikami z całej Europy"-wskazał polityk. Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, " polskie rolnictwo i polska wieś, to polska racja stanu". 

Premier zwrócił uwagę, że sprawami dotyczącymi rolnictwa w Komisji Europejskiej będzie zajmował się Polak- Janusz Wojciechowski. 

"W UE wiele polityk jest rozwiniętych w postaci wizji, strategii. Tak jest z polityką klimatyczną, energetyką, państwem cyfrowym. Jednak rolnictwo nie ma takiej strategii, dlatego jednym z pierwszych zadań naszego komisarza ds. rolnictwa, który będzie dbał, by rolnictwo polskie i unijne się rozwijało, będzie zbudowanie długofalowej wizji, która będzie odpowiadała naszym potrzebom społecznym, naszym szansom"-ocenił polityk. 

Szef polskiego rządu wskazał, że "jest pełen optymizmu" w związku z faktem, że to zadanie powierzono w UE właśnie Polakowi. 

yenn/Fronda.pl