01.07.20, 20:00Fot. screenshot - YouTube (KPRM)

Premier: Prezydent buduje państwo silne dla silnych, a wyrozumiałe dla słabszych

Premier Mateusz Morawiecki wystąpił dziś w Radzyniu Podlaskim, gdzie m.in. zwracał uwagę na obniżkę VAT na część artykułów. Odniósł się też do pozycji Polski na arenie europejskiej.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od środy „na kilkaset produktów mamy obniżony VAT z 23 procent na 8 procent albo na 5 procent”. Jak podkreślał szef rządu, wszystkie trzy najważniejsze podatki (VAT, PIT i CIT) zostały obniżone „o wiele miliardów złotych”:

- „Jak pójdziecie do sklepów to zobaczycie. Myślę, że właściciele sklepów obniżą też te ceny, dopytujcie o to, bo obowiązują niższe podatki” – mówił premier.

Zwracając się do kandydatów na prezydentów, którzy nie przeszli do drugiej tury, premier mówił:

- „Czy w zdrowym wolnorynkowym podejściu nie chodzi o niskie podatki i uproszczone podatki? Czy to nie jest pragnienie każdego wolnorynkowca?”.

- „Za nami przemawiają fakty. Tymczasem pan Trzaskowski, pan Tusk, pan Rostowski, pan Budka, to jest taka szczególna rodzina polityczna. Jednocześnie pseudoliberałów i turboliberałów” – dodał.

Szef rządu odniósł się również do pozycji Polski na arenie europejskiej:

- „Polska jest w sercu Europy i Polska dzisiaj coraz częściej współdecyduje o sprawach Europy, ale żeby tak się stało, to nie wystarczyła polityka poklepywania po plecach, zgadzania się na wszystko, co w Brukseli nam mówiono, tylko trzeba było twardo przedstawiać nasze racje, walczyć o nasze interesy” – podkreślał.

Zwrócił uwagę na to, że Polska na tle Europy wyjątkowo dobrze radzi sobie z wywołanym pandemią koronawirusa kryzysem:

- „Widzę wyraźnie po różnych wskaźnikach, po różnych osiągnięciach gospodarczych, że Polska przejdzie przez ten kryzys wywołany wirusem, być może najlepiej w Europie. Tak skutecznie działają nasze instrumenty nasze narzędzia finansowe, które zastosowaliśmy”.

W swoim wystąpieniu podkreślał, że prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, aby „była wolność słowa, a nie polityczna poprawność, która gnębi wolność słowa”:

- „Państwo ma być silne dla silnych, dla możnych, a wyrozumiałe dla słabszych i takie państwo buduje pan prezydent Andrzej Duda” – zapewnił.

kak/PAP

Komentarze

Krakus2020.07.2 8:36
Prezydent z PiSem buduje dyktaturę i wynagradza miernych ale wiernych.
Elektor2020.07.2 8:33
Jak na razie to PiS zbudował państwo wyrozumiałe dla państwa Szumowskich:)
ktos2020.07.2 0:36
Odrażający człowiek. Fałszywy i perfidny. Pełny pogardy. Specjalista od miski ryżu.
5032020.07.1 22:32
Tak, zwłaszcza gdy ta słabość to brat jako minister :)
Anonim2020.07.1 21:05
Państwo jest po to, aby w miarę możliwości zapewniać wszystkim równe szanse. W momencie gdy istnieją kolosalne różnice w środkach jakimi dysponujemy, likwidacja państwa w istocie doprowadzi do korporacyjnego komunizmu. Monopol, równie skutecznie jak reżim komunistyczny zdusi wszelką wolność gospodarczą, a żeby się nie buntowano, również wolność słowa i w miarę możliwości wolność myśli, poprzez inżynierię indywidualną, społeczną i manipulację informacją!
Polak Ateista Dumny Gej2020.07.1 21:01
Budyń jest taki pszenno-buraczany i dlatego tak lubi go prowincja, całkowicie pszenno-buraczana.
Anonim2020.07.1 20:34
Morawiecki znowu kłamie... wystarczy poczytać wpisy i pośledzić wypowiedzi Dudy, by wiedzieć, że jest dokładnie na odwrot.
Izydor2020.07.1 20:31
Car Kartofelek wybrał dwie pacynki - Adrianka i Mateuszka. Teraz się kochajcie, rozkazał. Ale my nie chcemy, zakrzyknęły pacynki. Adrianek uważał Mateuszka za przemądrzałego buca a Mateuszek Adrianka za tępego buraka. Obaj też walczyli o to kogo bardziej Kartofelek ukocha. Ja wam rozkazuje się kochać, zakrzyknął car kartofelek i tupnął ze złości nóżką. Przestraszone nie na żarty pacynki zaczęły się przekrzykiwać która drugiego bardziej kocha. Czy Mateuszek Adrianka czy może jednak Adrianek Mateuszka. Adrianek buduje państwo silne dla silnych, a wyrozumiałe dla słabszych - szybko wykrzyknął Mateuszek. Widział że spotkało się to z aprobatą Kartofelka i już rozmyślał o tym jaka go za to spotka nagroda.
mordechaj2020.07.1 20:30
Co ten Pinokio bredzi. Długopis nie może być ani silny, ani nie może niczego zbudować. To bezwolne narzędzie Kaczyńskiego do podpisywania wszystkiego, co Kaczyński podpisac mu każe. To wszystko.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.1 20:14
parszywy zakłamany żydku! najlepiej o tej waszej "wyrozumiałości" przekonali się rezydenci i lekarze, osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie, nauczyciele, przedsiębiorcy i środowiska LGBT! wyPAD dla PiSdzielskich kłamców!