05.11.16, 13:40Fot. YouTube

Premiera "Resortowe dzieci. Politycy" VIDEO

W Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się wczoraj promocja kolejnej części cyklu „Resortowe dzieci”, tym razem traktującej o politykach. Zapowiedziano podczas spotkania kolejne tomy – o biznesie oraz świecie nauki. Dodano też, że pojawi się suplement o wymiarze sprawiedliwości, co wywołało burzę oklasków wśród zebranej publiczności.

W spotkaniu udział wzięli wszyscy autorzy książki: Dorota Kania, Jerzy Targalski oraz Maciej Marosz. Przybyli też politycy, dziennikarze i historycy. Prezes wydawnictwa Fronda, Michał Jeżewski, zauważył, że książka to „Ogrom pracy, godziny spędzone w Instytucie Pamięci Narodowej, setki nazwisk, tysiące akt”, zdradził tez, że autorem tytułu jest Joanna Lichocka.

Spotkanie poprowadzone zostało przez Rafała Ziemkiewicza. Jerzy Targalski zapytany o definicję pojęcia „resortowych dzieci” odpowiedział:

„Chodzi o ludzi związanych albo bezpośrednio, albo rodzinnie (…)Albo reprezentujących interesy resortu, albo ich obrońców, którzy dbali, aby resortowi nic się nie stało.”

Dorota Kania dodała jednak, że „resortowe pochodzenie nie stygmatyzuje”, dodając, że są osoby, które pochodzą z takich rodzin, ale zachowały się przyzwoicie.

Dodano też, że nie wszystkie nazwiska udało się zmieścić w książce. Za rok ma nastąpić promocja kolejnego tomu, poświęconego biznesowi.

dam/niezalezna.pl,Fronda.pl