31.05.21, 21:43Fot. screenshot - YouTube (Radio TOK FM, naTemat.pl)

Prezydent o NS2: Zadziwiająca decyzja prezydenta Bidena zaniepokoiła wielu polityków UE

– Generalnie jest tak, że stawia [budowa Nord Stream 2] pod ogromnym znakiem zapytania również i w jakimś sensie suwerenność energetyczną wielu państw Unii Europejskiej, bo bardzo wzmacnia i bardzo monopolizuje pozycję rosyjskiego dostawcy gazu na rynku UE – powiedział dziś na antenie TVP Info prezydent Andrzej Duda. 

W ostatnim czasie pytanie w sprawie Nord Stream 2 mógł zadać osobiście prezydentowi USA Joe Bidenowi polski dziennikarz i korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie, Marek Wałkuski.

Polski dziennikarz zapytał prezydenta USA, dlaczego ten pozwala Niemcom i Rosji kontynuować budowę Nord Stream 2.
– Jego budowa była prawie zakończona gdy objąłem urząd i nałożenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji z Europą – powiedział Joe Biden.

– Poza tym to nie jest tak, że mogę pozwolić na coś Niemcom albo nie. Byłem przeciwny Nord Stream 2 od samego początku, ale gdy objąłem urząd, gazociąg był prawie ukończony i wprowadzenie sankcji w tym momencie byłoby szkodliwe dla naszych relacji europejskich – dodał prezydent USA.

Doniesienia mediów zostały już wcześniej potwierdzone przez Anthony'ego Blinkena, który wydał oświadczenie potwierdzające, że sankcje nie zostaną nałożone na spółkę budującą Nord Stream 2 oraz jej niemieckiego prezesa.

Komentując te decyzje prezydenta USA Andrzej Duda stwierdził:

- Muszę przyznać, że ten trend jest bardzo niepokojący i to nie jest tylko niepokojące dla nas, ale to jest niepokojące dla bardzo wielu polityków w UE, którzy rozsądnie na to patrzą.

- Zdziwiła ta decyzja. Przyznaję w jakimś sensie również zaskoczyła. To nie jest decyzja, która odbywa się bez echa w Stanach Zjednoczonych. Ona wywołała potężną burzę w samej Ameryce. Kongres i parlament w USA kilkukrotnie i bardzo poważni politycy wielokrotnie przedstawiali zupełnie inny punkt widzenia, jeśli chodzi o Nord Stream 2. Przyznaję, że to było zaskakujące, tak nagła zmiana stanowiska przez samego prezydenta Bidena. Pan prezydent miał jeszcze do niedawna inne zdanie na temat Nord Stream 2 –  powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

mp/tvp info/300polityka.pl/fronda.pl/twitter/cnn/fox news/whitehouse.gov/dorzeczy.pl

Komentarze

oficer LWP2021.06.13 10:55
Duda zdziwiony, że służył wiernie jak pies i dostał kopa w tą służalczą żopę, dalej udajesz, że nie jesteście politycznym zerem, to samo pachoł pisowski Rau zdziwiony, że amerykanie woleli powiedzieć pierwszemu z brzegu dziennikarzowi, że dają zielone światło na dokończenie NS2 niż poformować swoich kundli z Polin, miejsce psa jest w budzie pisiorze Duda,
DŻOŁ na sznurku CIA2021.06.1 16:07
Można by przypuszczać, że Biden zasmakował władzy i mu odbija, ale nic z tych rzeczy. Osoby takiego pokroju jak ON są dlatego u władzy , bo mają zero zahamowań, a wielu z nich są psychopatami i pedofilami – dzięki temu szantażem można łatwo ich kontrolować, bez ryzyka, że kukiełka kiedykolwiek wyrwie się ze sznurków moss-CIA, stąd najlepiej się sprawdzają w roli marionetek dla swoich mocodawców rządzących z ukrycia. Oni  nie są zepsuci, dlatego, że są u władzy – oni są u władzy dlatego, że są ZEPSUCI,a to oznacza, że nie będą  mieć skrupułów, by wykonać każdy rozkaz – by kraść, zabijać, niszczyć, zniewalać, truć i wszczynać wojny. /wybrane z przeczywistosc.pl/
Maciej Piwowar2021.06.1 11:55
Ze wstydu PRZEPRASZAM Rodaków ,że oddałem Głos na Andrzeja D,który okazał się ogarnięty manią RUSO--FOBI. PRZEPRASZAM.
żyd nie wie co to wstyd!2021.06.1 14:44
checheche.... "Rodaków"??? czyżby żydzi w israelu czytali www.fronda ????
YORK2021.06.1 11:19
A coz dziwnego sie stalo? akurat sufler sie zacial i powiedzial starzec co powiedzial.Az strach pomyslec co mo.ze zrobic przy atomowyn guziku
robaczek2021.06.1 10:11
ADRIAN!!!!............................ pokaż nam teraz swoją siłe polityki zagranicznej!!!!!!!!!!!! ....................... pokaz wszystkim ze sie myla nazwając cie DYZMĄ!!!!!!!!!!.................................... Adrianku kochany nasz!!!!!! .............. DYPLOMATOLE
olo2021.06.1 18:56
ICEK WASZ KACAP TO BYL GOSC Z PRZYPADLOSCIAMI.
AK472021.06.1 9:15
zmienia się sytuacja polityczna i banda głupków pisowskich została tradycyjnie z ręką w nocniku wypełnionym góófnem, szczekali i ujadali tak jakby byli najważniejsi na świecie, myśleli, że ich pan Trump będzie rządził wiecznie a oni będą sobie mogli szczekać do woli, ciągle aktualne są słowa premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchila że "państwa nie mają przyjaciół, państwa mają tylko i wyłącznie interesy" ale przygłupy pisowskie nie potrafią tego zrozumieć (jak przygłup może cokolwiek zrozumieć), teraz oczekuję jak żydojankeskie popychadło Duda oficjalnie przywoła (Fronda też) Bidena do porządku tak jak ma odwagę codziennie przywoływać Putina, oczywiście nigdy to nie nastąpi a niedługo Duda stanie u niego na dywaniku i dostanie wytyczne aby się zamknąć i nie przeszkadzał miliarderom z USA i Rosji zarabiać duże pieniądze, oczywiście po powrocie do Polin w tvPIS i Frondzie oficerowie propagandy PIS ogłoszą wielki sukces Dudy jak to przywoływał Bidena do porządku,
2 w 12021.06.1 8:31
To jest Jałta 2.0 i pakt ribentrop-mołotow w jednym.Właśnie Bidet potwierdził oddanie CAŁEJ Europy w zbrodnicze łapy ruSSków i szwabów.
Anonim2021.06.1 8:34
Wg Ciebie szkopy nie mają prawa do kupowania ruskiego gazu? Proszę o odpowiedź.
mlody2021.06.1 8:45
Niemcy bedac w unii maja w nosie solidarnosc europejska.
yarosław2021.06.1 9:30
co to jest solidarność europejska? gdzie i kiedy została zdefiniowana? jakie akty prawne Unii zawierają określenie "solidarność europejska" czego i jakich dziedzin dotyczą, kiedy i jak się ją stosuje? kto ma prawo ją stosować, jaki akt prawny w Polsce definiuje "solidarność europejską"? podaj nr ustawy, która zawiera definicję "solidarność europejska" kiedy Duda podpisał taką ustawę i kiedy weszła w życie
oficer LWP2021.06.1 8:51
kto i kiedy i czym zmusił niemieckie i rosyjskie przedsiębiorstwa do wspólnej inicjatywy biznesowej, napisz dlaczego te dwa państwa mają słuchać tego co bredzi żydojankeskie popychadło Duda, napisz dlaczego po otrzymaniu propozycji budowy NS 1 i 2 Polska odmówiła w tym udziału, kto wydał takie polecenie, napisz dlaczego NS 1 nie stanowi zagrożenia a NS2 już tak, napisz dlaczego głupki z Polski nie zgodzili się aby ten gazociąg przebiegał z Białorusi do Niemiec przez Polskę gdzie zarabialibyśmy na tranzycie i mielibyśmy realny wpływ na poczynania Rosji
mlody2021.06.1 9:06
Nie matura lecz....Jako czerwony burak skladales przysiege rowniez na wiernosc armii radzieckiej a informacje polityczne w kazdy czwartek zlasowaly ci calkowicie mozgownice.
Anonim2021.06.1 9:11
młody - Prymitywizm potomka chłopów pańszczyźnianych wyłazi z ciebie bucu.
Elektor2021.06.1 9:14
Mam podobne odczucia do "oficerów" LWP. Wódkę pili i prędko na emeryturkę:) Ale dobrze gada, rusofobia tracimy bardzo!
oficer LWP2021.06.1 9:23
kolejny pisowiec, który nie rozumie postawionych pytań i bredzi nie na temat, jak ciebie to przerasta to nie zabieraj głosu
oficer LWP2021.06.1 9:21
prymitywny pisowski mózg nie zrozumiał pytań i dlatego zamiast argumentów używa inwektyw, które w głowie młodego pisowca stają się argumentami, co za pisowskie łajno, od razu widać jak tvPIS i Fronda wyprały ci mózgownicę, przeczytaj mój wpis jeszcze 100 razy , udaj się do mądrzejszych od ciebie pisowca i daj merytoryczną odpowiedź na postawione pytania a jak tego nie potrafisz bez inwektyw to zabierz ze sobą wiaderko i łopatkę i udaj się do piaskownicy, tam się baw do woli bo prezentujesz poziom 3 letniego dziecka
JanP2021.06.1 7:57
Ocknijcie się. Od kiedy zakup rosyjskiego gazu jest obowiązkowy? Nie chcesz, bo ci on śmierdzi, to kupujesz ten, który pachnie.
Elektor2021.06.1 7:59
Otóż to! Z polskimi politykami to jest tak, że im rusofobia zasłania świat i trzeźwy ogląd sytuacji.
BOLO2021.06.1 8:58
Icek wasz Donus otworzyl sie na Rosje i co Putin go olal sprzedawal mu gaz najdrozej w Europie.Popytaj Pawlaka to cie troche oswieci.
olo2021.06.1 8:39
A twoja opinja icek bardzo smierdzi czosnkiem.
moryc2021.06.1 9:04
twoja gufnem pisowskim
olo2021.06.1 9:09
Icek nie umiesz pisac po polsku.
moryc2021.06.1 9:25
inaczej byś prymitywie nie zrozumiał
Elektor2021.06.1 7:52
Bo USA jest właścicielem Niemiec i Rosji i może zabraniać im handlować? Polacy powinni przecież być zadowoleni, rury przez Polskę nie chcieli i jej przecież nie nie ma! Nie chcemy podłego ruskiego gazu i go nie ma:) Szkopom ten gaz nie waniajet i będą mieć. Ich prawo, to tylko pies ogrodnika szczeka, sam nie da.
ALA2021.06.1 8:50
TY OCZYWISCIE JESTES Z KONFEDERACJI I PCHACIE SIE DO TYCH BOLSZEWIKOW JAK CMA DO PLOMIENIA.
Elektor2021.06.1 8:52
Może coś na spokojnie bo zacietrzewieni jesteście rusofoby jak baby na targu. Nie chcieliście ruskiego gazu to go nie ma, ale inni mają prawo go mieć.
ryszard2021.06.1 7:30
Mocno przechodzona marionetka, która chce jeszcze trochę poistnieć w teatrzyku przed kamerami na sznurkach pociąganych przez szefa szefów. Żałosne ale również dla nas (na 100% sprzedał kacapom wszystko co wie o Polsce). Powinniśmy jak najszybciej sprecyzować i powszechnie ujawnić, kim jest capo di tutti capi.
ryszard2021.06.1 9:54
Oczywiście chodzi o capo di tutti capi u którego pracuje Biden.
POdPIS2021.06.1 7:30
Świat dwubiegunowy oparty na potędze nuklearnej Rosji i USA musi pogodzić się z trzecim hegemonem Chinami . Kto z kim przeciwko komu właśnie się ustala rozdając drobnice w postaci takich krajów jak Polska pod kuratele możnych tego świata.
Taka prawda2021.06.1 4:43
CZYLI CO ŻYDOHAMMERYKA PĘKA PRZED NAZISCHWEINE ? SUPER CZYLI SILNE NIEZALEŻNE PAŃSTWA TO TYLKO NIEMCY ROSJA CHINY INDIE A RESZTA NO I ANGLIA A RESZTA TO UJ ??
Idź spać ty głupi, stary chuju żydowski!2021.06.1 5:12
Idź spać ty głupi, stary ch uju żydowski
Po11... cmok_wawelski2021.06.1 4:25
w swej korespondencji z "USA" pisze CYT.:"W Dzien Pamieci chcielibysmy tu w USA zapomniec ostatnie 4 lata i potzebujemy wiecej takich wiadomosci." - - - - Only in your dreams kike, only in your dreams.
Skrzypek na dachu2021.06.1 3:44
Prosze o wybaczenie bo pyerdole jak polamany zyd z poyebanej synagogi . W kolko pyerdole i pyerdole te same glodne kawalki jabym sam siebie chcial przekonac . Jestem starym ch ujem co siedzi cala dobe w domu i hoduje w dupsku hemoroidy . No i meczy mnie bezsennosc .
Anonim2021.06.1 3:39
Czy USA zastosują wobec Polski tzw. soft power? https://dorzeczy.pl/opinie/186783/dr-bartosiak-usa-beda-rozmawiac-z-rosja-ponad-naszymi-glowami.html
Obiektywny2021.06.1 4:44
Nie raz zachód nas sprzedał już !
Skrzypek na dachu2021.06.1 3:18
Jestem stara k urwa zydowska co udaje , ze cos wie . A tak naprawde TO GOWNO wiem o USA! Nigdy tam NIE bylem juz NIE bede , ale co mi szkodzi pyerdolic i pyerdolc w kolko to samo . Jezyka angielskiego za ch uja NIE znam , po polsku to w ch uja gram z ta zydowska interpunkcja , ale NIE tylko . Bo to jest dowod dla mojego sowieckiego pracodawcy , ze "pracuje" . Zwykle koncze o godz. 20 bo mi sie konczy zmiana .
Skrzypek na dachu2021.06.1 3:17
Jestem stara k urwa zydowska co udaje , ze cos wie . A tak naprawde TO GOWNO wiem o USA! Nigdy tam NIE bylem juz NIE bede , ale co mi szkodzi pyerdolic i pyerdolc w kolko to samo . Jezyka angielskiego za ch uja NIE znam po polsku to w ch uja gram z ta zydowska interpunkcja , ale NIE tylko . Bo to jest dowod dla mojego sowieckiego pracodawcy , ze "pracuje" . Zwykle koncze o godz. 20 bo mi sie konczy zmiana .
Skrzypek na dachu2021.06.1 3:12
Prosze o wybaczenie bo pyerdole jak polamany zyd z poyebanej synagogi . W kolko pyerdole i pyerdole te same glodne kawalki jabym sam siebie chcial przekonac . Jestem starym ch ujem co siedzi cala dobe w domu i hoduje w dupsku hemoroidy .
Skrzypek na dachu2021.06.1 3:11
Prosze o wybaczenie bo pyerdole jak polamany zyd z poyebanej synagogi . W kolko pyerdole i pyerdole te same glodne kawalki jabym sam siebie chcial przekonac . Jestem starym ch ujem co siedzi cala dobe w domu i hoduje w dupsku hemoroidy .
M.2021.06.1 2:33
A jabłuszko myślało, że jak traktuje się zdrajców ? - jeden tel. od Anielki wystarczył by zablokować reformę sądów, a wojaże do USA w 2017 i przyklepywanie 447 wespół z Magierowskim - który w nagrodę został ambasadorem w Izraelu i potraktowanym właściwie pod ambasadą gdzie został opluty - bo tak traktuje się zdrajców. WSTYD przynoszą Polsce !
Anonim2021.06.1 1:19
"Generalnie jest tak, że stawia [budowa Nord Stream 2] pod ogromnym znakiem zapytania również i w jakimś sensie suwerenność energetyczną wielu państw Unii Europejskiej, bo bardzo wzmacnia i bardzo monopolizuje pozycję rosyjskiego dostawcy gazu na rynku UE – powiedział dziś na antenie TVP Info prezydent Andrzej Duda". To pytam się dudusia, polskiego geniusza wszech czasów, kto zmusi państwa Europy do zakupu gazu z Rosji !!!!!!
Skrzypek na dachu2021.06.1 0:01
Falszywy uzurpator Joe zombi Biden nie jest niczym innym niz kandydatem pretendentem bo Pan Prezydent Donald Trump wygral wybory w 2016 i 2020 , tylko demonkraci oszukali przy liczeniu glosow , a niektore okregi , 358 counties mialy wyniki ze ponad 100% wyborcow glosowalo , dlatego dalej trwaja ponowne liczenia w Arizona Georgia Pennsylvania Virginia Nevada Mitchigan Ohio Wisconsin Oregon i New Hampshire . Jak tak dalej pojdzie to Trump wroci do White House jeszcze w tym roku a te oszusci ktorzy wydali rozkaz zatrzymac liczenia 3ego Listopada w tych stanach gdzie mieli Demokratycznych gubernatorow napewno niedlugo pojda do wiezienia .
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.05.31 23:19
Ile mld$ generuje w USA wymiana handlowa z Niemcami, a ile wymiana handlowa z Polską? nadal "Zadziwiająca decyzja prezydenta Bidena"?
Skrzypek na dachu2021.06.1 0:12
Wymiana handlowa USA z Karaibska Grenada byla nieistotna , ale inwazja w latach 80tych byla czysta geostrategiczna decyzja Prezydenta Ronalda Reagana oparta na realnej mozliwosci potencjalnego zagrozenia . Tak dlugo jak wojska USA wspieraja NATO w Europie to nie jest mozliwy nowy Traktat Ribbentrop Molotow naszych czasow .
Olej2021.05.31 23:13
Jeżeli - Dżoooo- brał forsę na prawo i lewo, a raczej więcej na lewo to trudno się dziwić, ze go trzymają za jajca i każą mu tańczyć pod odpowiedni akord. Prezydent Trump w przeciwieństwie do niego wszedł na urząd jako człowiek z dorobkiem i swoimi własnymi zarobionymi pieniędzmi. Był niezależny, a tacy ludzie są wszędzie nie wygodni. No cóż tradycyjnie Demokraci nie po raz pierwszy narżnęli nam na łby. Dość niewygodna sytuacja dla zachowania fasonu. Dość cicho jest o udziale US Army w manewrach Dragon 2021, prawie bez udziału sojuszników. Symptomatyczne, czy tylko propaganda ścichła z wrażenia ??? Zżera mnie sarkazm i szlag trafia na durnotę władców ojczyzny, którzy przespali 5 lat robiąc zbyt mało aby ten czas zyskać i doprowadzić stan polskiej armii do poziomu, w którym polityczne słowo Polski miało by wagę dla chcących decydować o nas bez nas. W ciągu tych pięciu lat polska powinna dojść do stanu 400 tys. broń osobistą i umundurowanie powinno stanowić przydział mobilizacyjny dla 1 miliona przeszkolonych i szkolonych non stop ludzi. Armia polska powinna już w obecnej dysponować lotnictwem dającym gwarancję skutecznej ochrony Polski. Wyliczać by można dużo. Jesteśmy mówiąc wprost słabi jak na państwo chcące odgrywać rolę w polityce europejskiej, decydujące o swoim losie bez słuchania dyktujących nam warunki. Polska już dawno powinna sobie przyswoić naukę i lekcję co znaczy siła armii na przykładzie Korei Północnej. Wnioski zeń płyną same.
Skrzypek na dachu2021.06.1 0:16
Chyba Joe pedzio Biden zgodzil sie sprzedac Polske moskalom i folksdojczkom za 4 mln dolarow .
NEOS com pl2021.05.31 23:12
... a to jest chybiona inwestycja ... my mamy wlasne zasoby na tysiac lat .... ale musimy miec nasz rzad i pogonic szabrownikow 2.0 ... https://www.youtube.com/watch?v=pWjonokVxVg&t=23s https://www.youtube.com/watch?v=2tZZ4CN9FU8&t=1998s
Aldona2021.05.31 22:52
Wygląda na to ,że Ameryka wali się a Rosja buduje się i dlatego bardzo mnie dziwi bardzo zły wygląd pana Prezydenta Joe Bidena i jeszcze bardziej zadziwia dobry humor pana Prezydenta Putina
Skrzypek na dachu2021.06.1 0:22
Rassija sie podnosi do gory niczym Titanic po uderzeniu w gore lodowe . Co do Ameryki , Aldona , to napewno Joe " hologram " Biden i partia demonkratow idzie na dno albo niedlugo do wiezienia na dozywocie za te wyborcze oszukanstwa w Listopadzie 2020 .
AAAtomek2021.05.31 22:46
Czytam i czytam, jakich to polityków EU zaniepokoiła decyzja i nie mogę znaleźć ani jednego nazwiska polityka UE!
Do jaPY:2021.05.31 22:39
A czyja? Tuska ? Dlaczego nie zgodzili się na budowę drugiej linii drogą lądową? Chodziło o Ukrainę.To teraz mamy pasztet !!
Japa2021.05.31 22:18
Tylko błagam , Komentatorzy , nie piszcie ,że to wina PiS . .PiS sąsiadowi ze wschodu czy zachodu w odbyt się nie pchał .Jak by się zastanowić to byli w Polsce tacy co się tam pchali .Zwłaszcza przed 2015 . Dziś mamy Nord Stream na ukończeniu i rozkaz zamknięcia natychmiast elektrowni Turów . A w Polsce ? Sa tacy co brawo biją. co brawo biją..
Fumfel2021.05.31 21:49
Jak zwykle, oszukani, zrobieni w bambuko, pominięci i do tego nic nie rozumiejący. Pozostaje tylko dalej w samotności szczekać do obrazu. Rozkład jazdy się zmienił, pociąg dawno odjechał w innym kierunku, a wy zostaliście jak zawsze w polu. Tematy dla was: Nawalny, Protasiewicz i inne.