05.02.21, 17:10Fot. screenshot - YouTube (NBC News)

Pusty katolicyzm Bidena ułatwi drogę do prześladowań chrześcijan?

Choć za prezydentury Donalda Trumpa katolicyzm różnych kandydatów na stanowiska w administracji był problemem w oczach Demokratów i mediów, a nawet „niektórzy senatorzy z Partii Demokratycznej sugerowali, że wiara w naukę Kościoła sama w sobie dyskwalifikuje do służby publicznej”, teraz „katolicki” jest epitetem najczęściej używanym na określenie Joe Bidena. Zdaniem Franka Cannona z „Life Site News” lewica i liberałowie traktują katolicyzm instrumentalnie.

„Demokraci uświadomili sobie, że mają katolicki problem – pisze Cannon – Pod względem wyborów Demokraci martwią się tym, że katolicy i pozostali chrześcijanie przywiązują tak dużą wagę do kwestii społecznych, zwłaszcza doli nienarodzonych. W ostatniej dyskusji np. Nancy Pelosi powiedziała Hillary Clinton o swoim wielkim żalu, że katolicy i chrześcijanie ewangelikalni z powodu aborcji byli decydującym czynnikiem w wyborach w 2016 roku”.

Demokraci mają świadomość, że wprowadzenie ich polityki będzie wymagało „posłuszeństwo lub podporządkowanie Kościoła katolickiego i instytucji chrześcijańskich w ogóle”. Bowiem „w ich nowym wspaniałym świecie nie ma miejsca na żadną poważną instytucję, która nie jest gotowa się dołączyć”.

Choć Demokratom wydawało się, że „pochwycą hierarchię katolicką tak samo, jak przejęli kontrolę nad wszystkimi pozostałymi instytucjami – poprzez zdobycie ich elit” – to jednak już na samym początku urzędowania Bidena Konferencja Biskupów USA potępiła zła moralne propagowane przez jego administrację.

„Zatem teraz lewica przyjęła nową strategię: wykorzystania swojej władzy w kulturze, by redefiniować katolicyzm z dala od nauki moralnej, której się ona sprzeciwia – pisze Cannon. – Pod rządami Joe Bidena Demokraci wydają się teraz skupiać na redukowaniu katolicyzmu do zestawu wyróżników kulturowych i zamienienia go w jeszcze jedną grupę tożsamościową”, której „definicję i zarys” będą mogli kształtować.

Wynikiem tej strategii jest eksponowanie np. uczestnictwa Bidena we Mszy św., fotografowanie go z różańcem w ręku czy dodawanie przymiotnika „pobożny” do epitetu katolik, jakim prezydenta się określa. Oczywiście „pobożny” nie ma żadnego związku z przestrzeganiem doktryny moralnej Kościoła, której zaprzeczeniem jest polityka Bidena. Odnosi się jedynie do zewnętrznych gestów.

Cannon podkreśla dążenie do „promowania nowej wizji katolicyzmu”, czego przejawem jest uzyskanie nagle przez organizację „Catholics for Choice” (Katolicy za Wyborem) wystarczających środków finansowych, by polepszyć swój wizerunek i zatrudnić nowych pracowników, w tym „niekatolickiego transpłciowego celebryty na Twitterze”.

Lewica próbuje zatem zredukować wolność religii do wolności kultu, podkreślając jedynie zewnętrzne pozory. A jak zauważa Cannon, „kiedy religia jest zredukowana do zestawu pewnych zewnętrznych aktów, można karać przestrzeganie substancji bez bycia oskarżonym o prześladowanie”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

BieS2021.02.14 14:18
Czyli nastał w Ameryce Rok 1984 według Orwella. Szybko się ziściło. I co im lewactwo zafundowało? Ale jak ktoś nie pilnuje demokracji to się mści.
Wprost2021.02.7 19:51
Nie ma takiego czegoś jak pusty katolicyzm co najwyżej może być płytki .pusty katolicyzm to żaden katolicyzm dokładnie jak żadnym Katolikiem nie jest BidenJego brednie o własnym katolicyzmie na teraz może usprawiedliwiać tylko jego starcza demencja nic więcej .Ona nie tylko ułatwia prześladowania on już jest dawno odpowiedzialny będąc wiceprezydentem za prześladowania Chrześcijan
alzara_2021.02.5 22:17
Na szalejącą wolność lewacką można odpowiedzieć krótko: " Nie dał Bóg świni rogów, bo by bodła", czyli lewactwo może zrobić tylko tyle, na ile my chrześcijanie na to pozwolimy. Ale oni w swoim świecie i tak będą czynić zło, bo to są źli ludzie. Biden powinien być ekskomunikowany w Kościoła. Niestety biskupi świata pozwalają na bardzo dużo, więc niebawem nie będzie Kościoła Katolickiego w takiej formie jaka jest obecnie.
Anonim2021.02.5 21:17
Obama, najbardziej rozrabiający prezydent Ameryki, dostał pokojowego Nobla, za "katolika "Bidena, prezentującego siebie jako prostytutkę oligarchów, możemy spodziewać się zwielokrotnionych ataków na "białego mężczyznę", czyli chrześcijanina, twórcę tej kultury, dzięki której mocodawcy Bidena doszli do potęgi.
Jan2021.02.5 21:14
Fronda=pierdoły
Czy było już o tym na Frondzie?2021.02.5 19:39
Stany Zjednoczone na razie nie wycofają swoich wojsk z Niemiec. Taką decyzję podjął prezydent USA Joe Biden, a ogłosił ją w czwartek prezydencki doradca ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan. Nie wiadomo, czy Biden całkowicie zrezygnuje z tego pomysłu. Pewne jest, że ma przyjrzeć się bliżej obecności wojsk amerykańskich na świecie.
Jest Fronda? Jest piąteczek? Są "prześladowania"2021.02.5 19:27
j.w.
BieS2021.02.14 14:21
Jest lewactwo!
Styki2021.02.5 19:11
Na zewnątrz jest noc, Kościół jest jedyną ucieczką i azylem w świecie ciemności i grzechu
miki2021.02.5 18:56
Kościół powinien do wezwać do nawrócenia ,jak nie posłucha to wywalić na zbity pysk i tyle,tylko szkodzi katolikom i jest zgorszeniem.
MaxFiend2021.02.5 18:27
Autor powinien zacząć od swojego pustego katolicyzmu a dopiero potem czepiać się innych :-D
matis89 chuj nie "katolik"!2021.02.5 18:00
Skąd dzisiaj ty k u rwo kremlowska nadajesz? Z "łodzi"? A może z "wrocławia"? A może z "ustronia morskiego"?
katolik2021.02.5 17:33
Zniszczenie Kościoła to priorytet masonów, ale oczywiście Kościół Jezusa Chrystusa nie zniknie z powierzchni tej Ziemi. Masoni natomiast, łącznie z bidenem, z nazistami, gatessem sorosem i polskimi zdrajcami Narodu znikną jak proch. Są śmiertelni.
NIE BLUŹNIJ !2021.02.5 18:02
DRUGIE PRZYKAZANIE!
Jak tusek2021.02.5 17:24
Z Biden to jest tak: diabel 👹 ubral sie w ornat i na msze dzwoni. 🙅👅.
Henio2021.02.6 9:08
To jam ci nie wiedział że diabły ubierajom się w ornaty i dzwonom na msze.