01.11.14, 20:01

Radni protestują przeciwko „rondu Miłosierdzia Bożego”

Radni sprzeciwiają się pomysłowi, by jedno ze skrzyżowań al. Dzieci Polskich nazwać "rondem Miłosierdzia Bożego", na czym szczególnie zależy grupie mieszkańców Wawra.

Wniosek odrzucono już raz w 2012 r., teraz sprawa wraca. Na ostatnim spotkaniu komisji nazewnictwa w Radzie Warszawy eksperci zaprezentowali negatywną opinię: "Nazwa jest niestosowna dla skrzyżowania".

Zdecydowanie przeciwna "rondu Miłosierdzia Bożego" była np. Olga Johann z PiS. - Tak się ronda nie nazywa – stwierdziła.

Kilka tygodni temu proboszczowie parafi w Pile protestowali przeciwko nadaniu miejskiemu skwerowi u zbiegu ulic Browarnej i 11 Listopada im. św. biskupa Ignacego Jeża. Ich zdaniem, szargałoby to powagę biskupa.

Czas chyba, aby Kościół zajął oficjalne stanowisko w sprawie nadawania imion osób czy symboli związanych z życiem religijnych różnym obiektom w przestrzeni publicznej, określając kiedy jest to zasadne, a kiedy nie.

Ra/Gazeta.pl

 

Komentarze

anonim2014.11.1 20:44
[to, że w razie wypadku tam nazwa ta brzmiała by cokolwiek szyderczo.] Tylko pozornie i dla ludzi nie wiedzących o co chodzi z Miłosierdziem Bożym. Tak dla przypomnienia. :) Miłosierdzie Boże to nie głaskanie ludzi tu na ziemi. Miłosierdzie Boże pozwala nam trafić do Raju, do Boga. Znam przypadki ludzi, którzy dziękują Bogu za to, że spotkało ich na ziemi "nieszczęście", bo dzięki temu odnaleźli drogę do Boga. I to z pozoru nieszczęśliwe wydarzenie (wypadek, choroba) spowodowały, że stali się lepszymi ludźmi.
anonim2014.11.2 9:54
sorry ale Miłosierdzie Boże sprowadzić do ronda to lekka przesada
anonim2014.11.2 10:40
Skoro może być rondo Czterdziestolatka w centrum Warszawy, to nie rozumiem radnych w tym PIS, którym przeszkadza ta proponowana nazwa. Tolerancja tylko w kierunku lewactwa?
anonim2014.11.2 12:22
Czemu nie?
anonim2014.11.3 8:01
tak... A gdzie u mnie w Warszawie można spotkać najwięcej sex shopów? Na al. Jana Pawła II...