05.05.20, 17:41

Raport MZ. Zmarło kolejnych 16 pacjentów

W Polsce potwierdzono 189 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło też kolejnych 16 pacjentów. Obecny bilans epidemii w kraju to 14 431 potwierdzonych zakażeń oraz 716 zgonów.


W swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje, że większość dziś zmarłych cierpiało na choroby współistniejące.

 

Nowe zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (78), śląskiego (35), dolnośląskiego (35), łódzkiego (20), wielkopolskiego (8), małopolskiego (5), zachodniopomorskiego (5), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), opolskiego (1).

 

 

 

kak/Twitter

Komentarze

Tfu2020.05.5 18:26
"Na moim oddziale już od ponad miesiąca starym, schorowanym ludziom po udarach, wylewach, po nieudanych operacjach na kręgosłup, przykutych do wózków lub łóżek, całkowicie do zera ograniczono możliwość odwiedzin przez bliskich. Widziałem jak cierpią z tego powodu. Na początku wydawało się, że do nich to nie dociera. Dopiero z biegiem czasu widać było jak bardzo tęsknią za członkami swoich rodzin... Po kilku tygodniach wykonano im testy na obecność tzw. Coronawirusa przy pomocy reakcji PCR, których wynalazca Kery Mullis przestrzegał, by nie używano ich w celach diagnostycznych. Dodam, że między innymi używa się ich w celu wykrycia boreliozy lub innych chorób bakteryjnych Wątpliwej wiarygodności wyniki wykazały, iż ponad połowa pacjentów ma wynik dodatni! Kiedy dowiedzieli się, że część z nich zostanie przewieziona do szpitala zakaźnego w Bolesławcu, a część zostanie wywieziona do Wrocławia, padł na nich blady strach!!! Pierwszy zgon zaliczył pacjent, u którego wynik wyszedł "dodatni". Tak mocno się wystraszył, że go wywiozą do szpitala zakaźnego, że tego samego dnia dostał zawału serca. Pozostałe 4 zgony miały miejsce w przeciągu tygodnia!!! Z tego co wiem, żaden z tych pacjentów nie był pod respiratorem, żaden się nie dusił. Umarli ze strachu i zgryzoty, nie mając ewidentnych objawów coronawirusa !!!! Umarli, bo uwierzyli, iż chorzy są na COVID-19, i wiedzieli, że już nigdy nie ujrzą swoich bliskich. Wywieziono ich do miejsc, gdzie nikomu z rodzin nie wolno było ich odwiedzać (oddziały zakaźne). Oczywiście, że według mediów głównego ścieku wszyscy oni "padli ofiarą Coronawirusa".
Tfu2020.05.5 18:24
"... Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował, że wycofano stosowane testy na obecność koronawirusa, ponieważ dały wynik dodatni przy badaniu próbek m.in. kozy i papai. Prezydent John Magufuli w niedzielę zakwestionował statystyki dotyczące jego kraju. Zlecił przeprowadzenie kontroli w laboratorium, gdzie trafiały testy. Magufuli powiedział, że osoby, które uzyskały dodatni wynik testu na obecność wirusa, mogą nie być chore i poddał w wątpliwość wiarygodność sprzętu laboratoryjnego i techników. Przekazał, że mogło dojść do celowego sabotażu. W ramach kontroli potajemnie testowano różne zwierzęta, owoce oraz olej silnikowy. Próbki pobrane z papai, od przepiórki i kozy dały wynik dodatni..." żródło wujek google. Tyle w temacie, koroniarze.
Urszula2020.05.5 18:22
Ciemny lud to kupi. I o to chodzi. Co za parszywe zakłamane towarzystwo.
aspiring educationalist2020.05.5 18:09
+425 Trzeci najwyższy rezultat od początku epidemii. "Brawo Polska" hehehe
ladychapel2020.05.5 18:01
https://www.fronda.pl/a/koronawirus-w-polsce-tylko-69-nowych-zakazen-dzisiaj-po-poludniu,143825.html
Urszula2020.05.5 18:24
Wczoraj przynajmniej podali, że te zakażenia są południu, dzisiaj już nawet tego nie podają, oszuści.
Urszula2020.05.5 17:49
Czemu Frondo nie piszesz wszystkiego. Dzisiaj, do tej pory, zanotowano 425 nowych przypadków zakażenia, a wiec więcej niż wczoraj. Liczba zakażeń nie maleje, niestety, a rośnie.