29.08.18, 16:30Fot. Pxhere, CC 0

Raport: Polakom jeszcze nigdy nie żyło się tak dobrze!

Opozycja musi być wściekła. Mimo zaklinania rzeczywistości – raport CBOS wskazuje jasno – Polakom jeszcze nigdy nie żyło się we własnym kraju tak dobrze!

Raport CBOS nie pozostawia złudzeń – ponad 60 procent Polaków wskazało, że im oraz ich rodzinom żyje się w Polsce dobrze. Jeszcze nigdy w historii tych badań wynik nie był tak wysoki. Co ważne – najbardziej zadowoleni są młodzi, ale także osoby o poglądach konserwatywnych i wierzące.

Jak podał CBOS – w sierpniowym badaniu aż 64 proc. Polaków (to wzrost o 4 punkty procentowe od lipca) zadeklarowało, że w Polsce im oraz ich rodzinom żyje się dobrze, co stanowi najwyższy poziom tego wskaźnika w historii badań CBOS.

32 procent Polaków odpowiedziało z kolei, że żyje im się „średnio” - ani dobrze, ani źle. Tylko 4 procent badanych na pytanie o to, jak im się żyje w kraju, odpowiedziało „źle”.

CBOS w swoim komunikacie wskazuje, że długotrwały wzrost satysfakcji Polaków z poziomu życia ich oraz ich rodzin zauważalny jest od przełomu wieków. Podkreśla też:

Jest to najwyraźniejszy ze wszystkich trendów nastrojów społecznych analizowanych w perspektywie wieloletniej”.

61 proc. Polaków odpowiada też, że jest zadowolona z warunków materialnych swoich gospodarstw domowych, 32 proc. ocenia je jako przeciętnie, 7 proc. jako złe.

Częściej na satysfakcję z poziomu życia w Polsce wskazują osoby o poglądach prawicowych, religijne, młodsze i lepiej wykształcone oraz uzyskujące wyższe dochody.

dam/PAP,twitter - CBOS