02.08.21, 07:22Fot. Pxhere, CC0 / Kremlin.ru via Wikipedia, CC BY 4.0

Republikanie w USA: koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan

- Przewaga dowodów świadczy o tym, że wirus, który wywołał pandemię Covid-19, wydostał się z ośrodka badawczego w chińskim mieście Wuhan - czytamy w raporcie amerykańskiej Partii Republikańskiej. Raport został opublikowany dzisiaj.

Raport przytacza "liczne dowody" na to, że naukowcy z Instytutu Wirusologii w Wuhan przy wsparciu amerykańskich ekspertów, korzystając z amerykańskich i chińskich funduszy rządowych, pracowali nad modyfikacjami wirusów. Takie badania mogły jednak być ukryte.

Raport został przedstawiony przez najwyższego rangą przedstawiciela tej partii w komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów Michaela McCaula.

Takiej teorii dotyczącej początku pandemii stanowczo zaprzeczają władze chińskie, wskazując na brak dowodów na jej potwierdzenie.

"Teraz uważamy, że nadszedł czas, aby całkowicie odrzucić targ jako źródło pochodzenia koronawirusa. Uważamy również, że przeważająca część dowodów pokazuje, iż wirus rzeczywiście wyciekł z Wuhańskiego Instytutu Wirusologii i że stało się to mniej więcej przed 12 września 2019 roku" - czytamy w raporcie.

W treści raportu jest także mowa o nowych i niedostatecznie zbadanych informacjach na temat protokołów bezpieczeństwa w laboratorium, w tym o wniosku z lipca 2019 roku o 1,5 mln USD na remont systemu przetwarzania niebezpiecznych odpadów dla obiektu, który miał niecałe dwa lata.

Ponadto w maju Joe Biden zlecił amerykańskiemu wywiadowi zbadanie genezy pandemii i przygotowanie raportu w tej sprawie.

jkg/pap

Komentarze

B522021.08.11 16:27
wszystkie zarazy jakie nawiedziły Europę wyszły z Azji nie wolno handlować z brudasami a jak stworzyli zarazę to niech płacą chociaż to życia nie przywróci takie laboratoria muszą być pod międzynarodową kontrolą co tam się robi bo komuniści mogą zniszczyć życie na ziemi
Glaudiusman2021.08.11 12:04
Należy obciążyć Chiny ogromnymi sumami za wywołanie pandemii i uwolnienie wirusa. Problem jest w tym, że w tym zbrodniczym precederze uczestniczyli amerykańscy miliarderzy, dla których świat jest przeludniony, a oni czują się panami i właścicielami świata, przestępcy jedni.
Azotox2021.08.2 19:57
Polecam stronę newsmax. Polecam obejrzeć przesłuchanie: senator Rand Paul vs. dr. Fauci.
Nina2021.08.2 16:33
Hiszpanka też się stamtąd wydostała i 100 milionów ludzi na nią umarło.
Od początku „pandemii” pisałem, że2021.08.2 14:25
to zmowa zachodnich masonów i chińskich komunistów, którzy chcą wspólnie (?) sprawować rządy nad światem – jak Hitler ze Stalinem. I miejmy nadzieję, że skończy się to tak, jak skończył się Pakt Ribbentrop- Mołotow. . Chronologicznie wyglądało to tak: . 1. Bambus Obama przyznał fundusze „na badania”, które prowadzono na Uniwersytecie Płn. Karoliny a zespół naukowców składał się w 50 % z Amerykanów i w 50% z Chinoli. 2. W tym czasie Francja sprzedała Chinom i uruchomiła laboratorium w Wuhan. 3. Wtedy do Chin wrócili chińscy naukowcy – na pewno nie z pustymi próbówkami. 4. Zaraz po wyborach 2016 r. Trump cofnął bambusowe finansowanie badań. 5. W 2019 r. wirus uciekł im „z targowiska” nietoperzy, a za pośrednictwem międzynarodowych połączeń lotniczych zaczął podróżować po świecie – w tym czasie w Chinach wstrzymano wszelkie loty krajowe. . Kto na tym zyskał a kto stracił? . Chińczycy zanotowali wzrost PKB na poziomie +2% rocznie. . Kraje strefy białego człowieka zanotowały ujemny wzrost PKB (czasem od minus 10 do nawet minus 30 % w skali roku) a końca tego zjawiska nie widać, co dobiło i tak już rachityczny przemysł europejski i w USA. . Chińczycy wygrali więc – bez jednego wystrzału – wojnę handlową. . Masoni zyskali doskonałe narzędzie terroryzowania społeczeństw i depopulacji – „szczepionki”, paraliż służby zdrowia i nadmiarowe zgony oraz prawne i finansowe niewolenie narodów. Hough ! ! !
Anonim2021.08.2 11:55
USA już posadził do więzienia żydowskiego biochemika ,który stworzył ten virus w USA i przewiozł do swojego Laboratorium w Wuchan wraz z innymi technologiami biochemicznymi i z wirusologii był zatrudniony w USA przez Chińczyków w swoim Laboratorium w Wuchan. Z tego powodu w grudniu 2019 zmarło pięciu wysokiej rangi wojskowych wywiadu USA zainfekowanych wirusem.
Za kare, kurwa, za kare!2021.08.2 13:15
"Z tego powodu w grudniu 2019 zmarło pięciu wysokiej rangi wojskowych wywiadu USA zainfekowanych wirusem."
Anonim2021.08.2 11:42
w obliczu kryzysu zolta strefa plus zamkniete granice i szkoly sa wystarczajaco mocnym i relatywnie nieszkodliwym narzedziem do kontroli przebiegu epidemii. Mnie interesuje wynik sledztwa jaka curwa w Europie wymyslila czerwone i czarne strefy ? Przez nich zdradzieckie mordy w Polsce robily to samo
Gallus Anonimus2021.08.2 10:03
Myślę, że stało się to o dzień wcześniej - czyli 11.09.2019 - niż sugeruje artykuł, analogicznie do historycznego wydarzenia z dnia 11.09.2001. Jest to szczególny dzień, w którym została zdobyta Jerozolima (11.09.70 n.e.) i ma szczególne znaczenie dla niektórych ludzi.
Anonim2021.08.2 11:26
Więc żydy? No nie zdziwiłbym się. Uważam żydostwo za największe zagrożenie dla przyszłości świata. Jestem jednak w mniejszości. W Polsce modna jest rusofobia.
Anonim2021.08.2 11:38
A czyja to zasługa ? To Bolszewicy wygonili Żydów z ZSRR do Polski . Jedni twierdzą , że przyjechali na rosyjskich czołgach . Ja wiem , że przybywali transportami pociągów przez długie lata po wojnie . Osiedlano ich przede wszystkich na Ziemiach Odzyskanych . Inteligencja osiadała w Krakowie i Warszawie . Stawali się przede wszystkim nauczycielami . Tysiące takich " nauczycieli " przyjechało na Śląsk . W mojej szkole uczyli sami Żydzi . Mają za to Bolszewikom być wdzięczni ? Nienawidzą Rosjan za utratę swoich majątków a nie mogą od niej domagać się odszkodowań tak jak polscy Żydzi . Stąd ta rusofobia . Wielu Żydów jeszcze zostało za Bugiem i to oni judzą . Litwę i Ukrainę już mają . Zełenski jest Żydem . Teraz na gwałt chcą zdobyć Białoruś i Rosję Żydzi europejscy , ale w dużo większym stopniu amerykańscy . Tak to mniej więcej wygląda .
Anonim2021.08.2 10:01
Tak . Wydostał się z laboratorium w Wuhan . Został stworzony przez człowieka i wypuścili do tam Amerykanie . Od początku gdy się pojawił to wiedziałam .A teraz dochodzenie to potwierdza . Sprawdźcie sobie kto jest w nim udziałowcem poprzez ok . 5 firm . Tak jak w przypadku hakerów którzy hakują poprzez pośrednie punkty hakerskie czy TVN , którego rzekomą macierzą jest UE . Sprawdźcie sobie . Przecież ja za was nie będę szukać i myśleć .
Cóż...2021.08.2 9:32
Sprawdza sie to, o czym mówili dobrzy dziennikarze śledczy już na poczatku zarazy - np W. Gadowski, W. Sumliński. Poza tym - tak jak mówili - mamy różne mutacje, Zeneca nie jest dobra na Delte wiec wciskaja ludziom na siłe po dwóch dawkach teraz trzecia dawke Pfizera - ponoć juz od września tak ma byc w Anglii. Co kilka miesięcy wiec będa szczepic ludzi nie do konca sprawdzonymi szczepionkami..
Hanys GórnoŚląski2021.08.2 9:23
Tylko jeszcze niech odpowiedzą na pytanie: KTO ZA TO ZAPŁACIŁ. Ano USA zapłaciły za testy nad bronią biologiczną, których to badań i testów nie mogli prowadzić u siebie ze względu na umowy/konwencje które podpisali...
Detonator2021.08.2 8:48
Analitycy w USA już dawno ostrzegali, że jeśli USA nic nie zrobi to Chiny staną się największą potęgą i będzie pozamiatane. Kto wie czy ten wirus nie ma też znaczenia w tym względzie. Kto wie - może specjalnie Chiny w tego wirusa wmanewrowali budując im te laboratoria aby teraz jakoś ich przydusić. Są zdesperowani więc będą robić co się da.
trzeba pilnować Polski przed wstecznym lewactwem2021.08.2 8:46
łowsikami, Wielkimi Lochami SK, bratem Stefana i POplatfą
Trump - Trump przyjaciel Polski miał rację2021.08.2 8:45
lewactwo przez kłamstwa i oszustwa wyborcze - znowu u Władzy
Paździoch2021.08.2 8:31
Wirus wyszedł z Usreala a dokładanie z Fort Dietrick a przyjechał do Chin wraz z drużyną sportową. Usreal chce obciążyć Chiny winą a potem roszczenia dla całego świata od państwa środka. W ten sposób chce zniszczyć swojego głównego konkurenta. Zniszczyć USA to jak wynaleźć szczepionkę na raka.
MaxFiend2021.08.2 8:28
Republikanie w USA stwierdzili, że w laboratorium w Wuhan naukowcy USA opracowali wirusa wspólnie z Chińskimi naukowcami. A to dopiero heca! I to za czasów prezydentury Trump'a :-D
Czerwona Zaraza2021.08.2 8:07
Mam nadzieję że w razie konfliktu USA I Europa zostaną doszczętnie zniszczone i ludzie zabici - I ci co przetrwają i ich dzieci będą zakładać małżeństwa takie jak kiedyś; kobiety będą wychodziły za tego kto zapewni chleb ze smalcem zamiast; Podróży, imprez, nowych samochodów, dużych mieszkań, pieniędzy na operacje plastyczne,nowe tatuaże,sprzęt nowe Aj Fony, nowych wspaniałych przyjaciół - czytaj; kolegów do mierzenia. Ps. Lubię tylko sztukę Europejską i Amerykańską.
Anonim2021.08.2 8:12
A ja mam nadzieję, że ludzie się opamiętają i życie oraz szacunek dla życia będzie największą wartością na Świecie.
Czerwona Zaraza2021.08.2 8:32
Bezwzględny szacunek do życia jest chrześcijańskim kłamstwem zaprzeczającym istnieniu godności- prawdziwą esencją Demokracji i komunizmu.
Anonim2021.08.2 8:04
Gdyby ten wirus powstał w naturalny sposób to natura umiałaby sam sobie z nim radzić, a mija kolejny rok istnienia tego wirusa i gdyby nie szczepienia to 1/3 ludzkości mogłoby już nie być na świecie.
Anonim2021.08.2 8:01
To na co czekasz Ameryko?! Spuść bombkę na Misia Puchatka!
Po 11 ...2021.08.2 7:50
Republikanie? Jak to republikanie? Co ma partia polityczna do prowadzenia/ogłaszania wyników dochodzenia wywiadowczo/naukowego? To chyba rola FBI?
Anonim2021.08.2 8:20
Ponieważ demokraci, czyli lewica, nie uznaje istnienia prawdy obiektywnej - oni mają gender studies.
Anonim2021.08.2 7:47
Tak, Republikanie, przeżywają tą pandemię boleśnie, bo wirus został tak zaprogramowany aby likwidować tylko tępych wierzących.
adaa2021.08.2 7:45
AMERYKA MA TYLKO JEDNO WYJSCIE ABY URATOWAC SIEBIE I CYWILIZACJE LACINSKA MUSI ZMIESC CHINY Z POWIERZCHNI ZIEMI< INACZEJ WSZYSCY BEDZIEMY MOWILI PO CHNSKU, ALE WATPIE CZY ICH NA TO STAC
robaczek2021.08.2 8:04
ada ;] ............................................. rozumiem ze to jest ta slynna milosc chrzescijan ;] . ........................................ zaklamanie katoli jest ....................... przekomiczne ............................ sami z siebie debili robicie na kazdym kroku ;]
kapitan NKWD2021.08.2 19:28
Te robaczek Stefana Michnika ty zżarł? Jak smakuje?
Czerwona Zaraza2021.08.2 8:06
Mam nadzieję że w razie konfliktu USA I Europa zostaną doszczętnie zniszczone i ludzie zabici - I ci co przetrwają i ich dzieci będą zakładać małżeństwa takie jak kiedyś; kobiety będą wychodziły za tego kto zapewni chleb ze smalcem zamiast; Podróży, imprez, nowych samochodów, dużych mieszkań, pieniędzy na operacje plastyczne,nowe tatuaże,sprzęt - nowe Aj Fony, nowych wspaniałych przyjaciół - czytaj; kolegów do mierzenia. Ps. Lubię tylko sztukę Europejską i Amerykańską.
Anonim2021.08.2 11:24
No ciekawe. Bo takich zapewniających chleb ze smalcem to jest sporo. Te 2200zł to każdy zarobi. A jednak panny preferują takich którzy zapewniają cos więcej poza chlebem ze smalcem.
Anonim2021.08.2 12:04
Chiny to kolebka światowej kultury , nauki , wynalazków i nigdy nic złego Polsce nie zrobili. Ameryka to zlepek ludzkich przybłędów wszystko kupili, nie wiele wymyślili. Kupują sobie ludzi i nimi manipulują to jest USA