24.07.20, 09:39fot Kremlin.ru wikiepdia by cc 4.0

Rozmowy na linii Trump-Putin

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin rozmawiał przez telefon z prezydentem USA Donaldem Trumpem.  Rozmowa miała dotyczyć między innymi kwestii zbrojeń oraz walki z koronawirusem.

W trakcie rozmowy telefonicznej prezydenci USA i Rosji Putin i Trump omówili sytuację wokół irańskiego programu nuklearnego. Obaj podkreślali jak są wysiłki na rzecz utrzymania stabilności w tym regionie. Ważnym tematem rozmów była też współpraca handlowa i gospodarcza między USA i Rosją. Putin i Tramp poruszali też walkę z koronawirusem.

Liderzy Rosji i USA wymienili się życzeniami w związku z rocznicą misji Sojuz-Apollo, czyli pierwszego załogowego lotu kosmicznego zrealizowanego wspólnie przez Stany Zjednoczone i ZSRR

Prezydenci mówili też o "dużym znaczeniu", jakie ma propozycja Moskwy, by zwołać szczyt pięciu państw - stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ (Chin, Francji, Rosji, USA i Wielkiej Brytanii).

rr, radiomayak

Komentarze

tero2020.07.25 7:01
Morawiecki załatwił ale Polskę
rob2020.07.24 9:48
;] ależ was jadąpisiurki !!!!! caly czas bez wazeliny ;]
robaczek2020.07.24 9:49
dodam se jeszcze: JAKI WYBORCA, TAKI PREZYDENT i SOJUSZNIK ;] hahahhahaha ;] śliczne
Elektor2020.07.24 10:08
Też tak to widzę. Rusek przytrzymuje, Jankes wali. I potem zmiana. To skutki polityki bandy czworga. PiS-PO-SLD-PSL.
misiek ;]2020.07.24 11:33
no kto teraz rządzi. Przestancie juz z ta winą tuska ludzie! jescze bardziej infantylni i zalosni jestescie z tymi haslami. TO ZE PIS TO NIEUDACZNICY KTORYM NIC!!! NIE WYCHODZI TO tez wina Tuska? no LUdzie!!!!! traktujcie chociaz siebie z szacunkiem i nie rubcie siebie debili. wiem ze polowa pisiorów to debile bez szkoly u nie rozumieja ekonomii i te hasla do nich! ale wszyscy????