13.08.19, 09:06(fot. epp cc20/flickr/ edytowane)

Rząd ujawni wykaz lotów Donalda Tuska i Ewy Kopacz

Wee wtorek wieczorem ogłoszona zostanie lista lotów, które na stanowisku premiera odbyła Beata Szydło. - Myślę, że opublikujemy również (...) listę lotów kolejnych premierów, czyli Ewy Kopacz i Donalda Tuska - zapowiedział minister Michał Dworczyk.

W piątek zostanie zaprezentowany projekt ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie.

 Michał Dworczyk wskazał na antenie Jedynki, że podczas spotkania w Kancelarii Premiera, gdzie omawiano ten temat, zabrakło polityków Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej.

- Parlamentarzyści reprezentujący tę formację podnosili wiele wątpliwości, zgłaszali wiele uwag, a w czasie, kiedy można było merytorycznie i spokojnie porozmawiać (...) ich zabrakło - ocenił.

Według szefa KPRM, "parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej chcą wykorzystać sprawę lotów jako rodzaj paliwa politycznego".

- Interpretuję tę postawę jako brak pozytywnej propozycji programowej. Wolałbym, żebyśmy w czasie kampanii wyborczej rozmawiali o konkretnych programach - powiedział 

Jego zdaniem, organizacja lotów najważniejszych osób, "to sprawa niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa", a więc "warto o tym ponadpartyjnie rozmawiać".

Założeniach projektu ustawy o lotach polityków będzie oparte o "trzy filary". 

- Z jednej strony to jasne reguły. Dookreślenie, kto może przebywać na pokładzie statku powietrznego poza VIP-em - wyjaśnił.

 - Kancelaria Premiera przejmie część obowiązków związanych z koordynacją organizacji i przeprowadzania takich lotów - powiedział Michał Dworczyk.

- Transparentność to trzeci filar. Prowadzenie w Kancelarii ogólnodostępnego rejestru lotów, w którym będą informacje na temat tego, kiedy odbył się lot, jaka była destynacja, kto brał w nim udział - zaznaczył szef KPRM.

 

bz/polskieradio.pl

Komentarze

Alojzy Cedzidło2019.08.13 23:22
Nie mogę zrozumieć , dlaczego stare jak świat twierdzenie , że aby oskarżać kogoś , trzeba samemu mieć czyste sumienie . jest takie obce ,,totalnym i ich ,,podpieraczom " czyli całej tej gwardii wrogiej PiS -owi .Głupoty u tych ,,którzy rządzili Polska przez 8 lat , i to z naszego ,,wyboru ", nie podejrzewam . To jak to wytłumaczyć .Ekipa PiS -u fruwała sobie za te lata różnie . Nie mnie osadzać legalnie czy nie Nie mnie, bo jestem czysty jak łza . Nie latam .A nie oskarżam. Ale obecni ,,donosiciele " fruwali " o niebo więcej . I to z różnych prywatnych powodów . I co nie pamiętali o tym, oskarżając o to samo rządzących? Jak to więc zrozumieć ? Ten kij na PiS miał dwa końce . Nawet taki mało wyrobiony ,,polityk " jak ja, to zauważ. A łakomi , ba złaknieni władzy , nie zauważyli tego/? To na co liczą . Na poparcie w nadchodzących wyborach ? Nie wierzę .....Nie wierzę aby nas Polaków mieli aż za takich idiotów .
Szymon2019.08.13 14:33
Czyli odwracanie kota ogoned, ciąg dalszy. To jest naprawdę żałosne, żeby obecne afery i aferki chcieć przykrywać wydumanymi aferam sprzed 8 lat. Nawet gdyby loty Tuska, czy Kopacz również budziły wątpliwości czy to natury prawnej, czy moralnej, czy jakiejkolwiek inny, to przypominam, że szliście do wyborów z hasłem "dobra zmiana". A teraz na siłe szukacie usprawiedliwień, bo Tusk też latał. Ten rząd to jak mawiał klasyk "wuj, pupa i kamieni kupa"...
X2019.08.13 14:17
Pis dy to zlozieje
mundurowy2019.08.13 13:39
wpisz w google;-TUSK ZLECIL MORDERSTWO L. KACZYŃSKIEGO?
Urszula2019.08.13 14:07
Raz twierdzą, że Tusk zlecił zamordowanie obydwu Kaczyńskich, drugim razem, że tylko Lecha Kaczyńskiego. Pisdzielcy, choćbyście prawdę mówili to i tak już wam nie uwierzę.
AB2019.08.13 12:39
PO nie chodzi o rozwiązywanie jakichkolwiek problemów, specjalizuje się we wrzaskach i chamskim awanturnictwie. Ich zwolennicy także, co można zauważyć na tym portalu.
Urszula2019.08.13 14:01
A skąd ty wiesz kto jest zwolennikiem PO? masz już taki zawężony horyzont, że nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś może nie popierać PiS, ale również nie popierać PO. Za trudne?
Polak Ateista Dumny Gej 2019.08.13 11:09
Mam nową obsesję! Когда в жизни всё не так, Когда люде все не те.
Urszula2019.08.13 13:59
Wow! :D
PZPR2019.08.13 10:55
Ich prawo używać samolotów! Lewactwo kwiczy, brawo PiS.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.08.13 11:05
Nie lajkuj swoich postów, bo to grzech.
PolskaKaruzelaObokMuruGetta2019.08.13 10:42
I ani słowa, że chodzi o loty zagraniczne?
PZPR2019.08.13 10:58
Loty na Księżyc, du---u.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 10:41
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
Lennon2019.08.13 9:58
Dawajcie też wcześniejszych premierów. I zaznaczcie cenę lotu. Dość różni się ona, jak się leci liniowym (vide Tusk) a jak rządowym i ma się wielki samolot tylko dla siebie. Cóż, elita PIS to jak Iron Maiden. Powinni mieć Jumbo Jeta.
robaczek 2019.08.13 9:51
tak ŻAŁOSNEJ władzy w PL nie bylo
ewaosa2019.08.13 11:03
Na szczęście odrąbaliśmy taką władzę cztery lata temu od koryta....
Krzysztof2019.08.13 12:53
I dalismy duzo lepsza ktora juz sie nawet nie kryje z tym ile kradnie ;D
Kali2019.08.13 9:41
Jak latać Tusk z kolegami to złodziej, a jak latać Kuchciński na panny to dobrze. Jak znaleźć zimny trup w kryminale za Platformy to zbrodnia i gmatwanie dochodzenia a jak znaleźć zimny trup teraz to boksera ukąsić owada w szyję. Jak wykopać trupa dla odszkodowania za zamach w Smoleńsk to dobrze i prędko wykopywać, a jak rodzina świeżego trupa zgłaszać zastrzeżenia to prokuratura umarzać i zamykać trumna i prędko chcieć chować. Bądź mądra, bądź jak Kali.
Krzysztof2019.08.13 12:51
Ciemnota i tak to kupi ;D
Alojzy Cedzidło2019.08.13 23:49
,, Kali " ,,. a Ty nie kpisz z pogrzebu/. ? To. w Waszej kulturze może i jest normalne .w NASZEJ POLSKIERJ raczej nie . U nas jak ktoś umrze ,to wiemy dlaczego . a u russy Kali , to polityka Pilnuj resztek Tupolewa , bo resztę na zlom , z powodu głodu rozkradną.
czy to nie jest gorsze?2019.08.13 9:21
Wszystkie listy lotów są ciekawe, nie tylko byłych premierów, ale także byłych prezydentów i marszałków. Kiedy doczekamy się listy lotów p. Kuchcińskiego, w sprawie którego lotów padło tyle kłamstw, że należy to ocenić w pierwszej kolejności. cIEKAWE ŻE TO ŻE OSZUKIWAŁ pOLAKÓW JEST OK NIE MOŻNA OSZUKIWAC PSYCHOLA I DLATEGO ODPADŁ Takie to kacze prawo w kaczystanie
Daniel K2019.08.13 9:17
A wykaz lotów samolotem wojskowym Casa do domu na weekendy premier Szydło też rząd ujawni? A wcześniejszych premierów? Czemu tak wybiórczo?
ciemnota to kupi?2019.08.13 9:12
Ale Morawieckiego i Szydło już nie nie mówiąc o lotach wekendowych do Juraty Lecha
Alojz2019.08.13 9:09
Super! A jak to jest, że się zachował (wykaz), a nie zachował się Kuchcińskiego sprzed 16 miesięcy? I czekam też na wykaz loty Prezydenta Kaczyńskiego. Szczególnie interesuje mnie trasa Warszawa-Hel-Warszawa. Wszystkim życzę miłego dnia!
ewaosa2019.08.13 11:02
A może byś się puknął w czoło i okazał szacunek zmarłym. Taką przyjemność czerpiesz z szargania ludzi po śmierci? jest dla was lemingów jakaś świętość?naprawdę tak schamieliście, że ani za zycia ani po śmierci nie odpuścicie? bydło
Każdemu_po_równo2019.08.13 11:30
To że ktoś zmarł nie jest równoznaczne ze zmazaniem jego przewinień ot tak! Demokracja traktuje równo każdego. Żywego i zmarłego. Jakoś za Jaruzelskiego PiS wziął się po śmierci i larum z Twojej strony nie było. To że politycy wszystkich racji robią sobie z taksówki z samolotów to chamstwo i buta, rozliczyć należy każdego. I nie broń tak Kaczyńskiego zajadle to może się okazać że odgrzebane zostaną informacje które pozwolą wyjaśnić nakaz lądowania w Smoleńsku a przez to pokażą który z braci był odpowiedzialny za tąże katastrofę.
Alojz2019.08.13 13:29
Szanowna Pani! Proszę wykazać brak szacunku dla zmarłych. Proszę wykazać moje schamienie. Pani wysoka kultura wprowadziła mnie w pewne zakłopotanie. Pozdrawiam serdecznie
Alojzy Cedzidło2019.08.13 23:39
Pani ,,ewaoso" . radze sie nie denerwować i nie brać poważnie tych ,,komentarzy" Tu powaga, prawda honor , myślenie , nie obowiązuje Na Frondę przenieśli się wszyscy ,,specjaliści " wszechnauk "Głownie pomocnicy tych łasych na koryto. ,,OBCYCH " nie wykluczam . Tu powaga nic nie daje . Tylko kpiny z łajdactwa i głupoty . Czasem mam ponure mysli ,że ta Fronda dla nich jest stworzona . bo gdzie by się wypróżniali , no gdzie ......?
Kali2019.08.13 16:48
Kali móc latać, Kali nie zachowywać wykazów. Kali być z PiS, Kali gruba szycha.