11.12.15, 18:10

Rzecznik rządu: Chcemy zmienić Konstytucję

Rzecznik rządu Elżbieta Witek stwierdziła, że Prawo i Sprawiedliwość będzie dążyć do zmiany Konstytucji, a w działaniach tych ma brać udział także formacja Pawła Kukiza.

Rzecznik rządu w rozmowie z dziennikarzami po wspólnym briefingu z Beatą Kempą powiedziała:

„Od dawna mówimy o tym, że Konstytucję należy zmienić. Będziemy kierować prośby do klubów parlamentarnych z pewnością [by utworzyć większość konstytucyjną – red.]. Jest informacja od pana Pawła Kukiza, który również uważa, że Konstytucja powinna zostać zmieniona. Ja nie wiem, jaka będzie większość. Ale ta sytuacja, w której dziś jesteśmy, pokazuje, że prawo - w tym Konstytucja – nie jest jednoznaczne w wielu punktach. Spierają się ze sobą konstytucjonaliści, a co dopiero politycy, którzy powinni być obok. Bo my wykorzystujemy prawo, ale tworzą je jednak ci, którzy później osądzają sprawę”

emde/300polityka.pl

Komentarze

anonim2015.12.11 18:26
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19760070036 Czy wraca stare ?
anonim2015.12.11 18:45
Kto by nie chciał zmienić Konstytucji. Orban zyskał poparcie do zmiany Konstytucji dopiero w wygranej 2 i 3 kadencji Parlamentu. Jak na razie PIS traci poparcie i trwoni czas na nieskuteczną walkę z TK, zamiast zmieniać co może zgodnie z prawem, jak robił Orban za 1 kadencji.
anonim2015.12.11 19:58
@petruskruis - bolszewicy również byli znani z tego, że zaczynali dzień od śniadania. Mam nadzieję, że nie kontynuujesz tej zbrodniczej tradycji, bo to pierszy krok do zostania ludobójcą
anonim2015.12.11 20:43
PiS nie może zgodnie z prawem uchwalić w tej kadencji nowej konstytucji. Po tym co zrobił z konstytucją prezydent i PiS już nikt w sejmie nie będzie chciał z nimi o tym gadać. Może tylko Kukiz ale on chce co innego zmieniać a PiS co innego. PiS dla swoich pomysłów nie znajdzie 3/4 posłów nie ma co się łudzić.
anonim2015.12.11 21:01
PiS nie może zgodnie z prawem uchwalić w tej kadencji nowej konstytucji. Po tym co zrobił z konstytucją prezydent i PiS już nikt w sejmie nie będzie chciał z nimi o tym gadać. Może tylko Kukiz ale on chce co innego zmieniać a PiS co innego. PiS dla swoich pomysłów nie znajdzie 2/3 posłów nie ma co się łudzić.
anonim2015.12.11 22:37
Polską Konstytucję może napisać tylko jedna osoba na świecie- ks. prof. Guz. I nikt więcej. Konstutucja oparta jest na filozofii, a ta na teologii. Wszystkie obecne konstytucje oparte są na Szkole Frankfurckiej i Heglu który oparł filozofię na tym co Luter powiedział o Bogu, bo filozofię prawa Hegla wykładają wszystkie świeckie uniwersytety świata. Z tej filozofii zrodził się idealizm niemiecki (utopie) i wszelkie wojny, ludobójstwa i błędne systemy prawne i ekonomiczne ówczesnego świata, w tym liberalizm i socjalizm. Tylko filozofia KULu jest katolicka. Niechże to ktoś powie PISowi do jasnej cholery.
anonim2015.12.11 22:39
I precz z socjologami i innymi debilami w rządzie i przy sejmie.