20.05.20, 15:15Fot. Saeima via Flickr, CC BY-SA 2.0 / Platforma Obywatelska via Flickr, CC 0

Sakiewicz: Prezydent Polski czy prezydent warszawki?

Platforma dopięła swego. Udało jej się wymienić kandydata, podważając przynajmniej nienaruszalne do tej pory zasady demokracji. Czy to sukces? Jeżeli wymiana kandydata w trakcie kampanii jest sukcesem, to jest nim też przeżycie po zawaleniu się własnego budynku.

Czy Małgorzata Kidawa-Błońska była aż tak kiepska? Nie była gorsza niż Bronisław Komorowski. Ten w końcu wszedł do drugiej tury. Problem w tym, że sztabowcy PO po pierwszych złych notowaniach wpadli w panikę i za wszelką cenę chcieli nie dopuścić do wyborów, póki albo nie spadnie poparcie dla władzy, albo nie będą mieli możliwości wymiany kandydata na prezydenta. I jeszcze do tego blokowania wyborów dokonywali ustami tegoż kandydata. To wypaliło połowę poparcia dla PO i niemal całe dla Kidawy-Błońskiej. Na koniec kazali jej zrezygnować i wziąć winę na siebie. Można było powiedzieć, że freudowska pomyłka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na konferencji, iż winę bierze „za siebie”, byłaby niezłym podsumowaniem, gdyby nie to, że tym razem nie stał za nią Borys Budka. Była po prostu sama.

O tym musi pamiętać nowy kandydat Rafał Trzaskowski – jak przegra, to go też wyplują, udając, że nie mieli z nim nic wspólnego. Nie mniej na słabej kampanii PO bardzo zyskiwali pozostali kandydaci z opozycji, szczególnie Szymon Hołownia, Krzysztof Bosak i Władysław Kosiniak-Kamysz. I to się skończyło. Szymon Hołownia żeby utrzymać drugie miejsce, będzie musiał stoczyć morderczą walkę z Trzaskowskim. Trzaskowski zagraża (tu paradoksalnie) Bosakowi i Hołowni, trochę Kosiniakowi, a bardzo Biedroniowi. Wysunięcie go do wyścigu prezydenckiego jest przesunięciem PO na lewo. Nawet jeżeli on tego nie zrobi, to to, co uczynił do tej pory, zadziała samo. Jest to kandydat liberalno-lewicowy pasujący do dużej części wielkomiejskiego elektoratu, ale w czasach spokoju i dobrobytu. Spokojnie nie jest, a dobrobytu chwilowo nie będzie. Nie mniej sam fakt, że jakiś kandydat PO startuje, powoduje mobilizację tamtego elektoratu i zwiększa prawdopodobieństwo drugiej tury. PiS-owi być może będzie trochę trudniej, ale jak zwykle sprawa leży w mobilizacji własnych wyborców. Jeżeli prawicowy elektorat zlekceważy wybory, będziemy mieli na urzędzie prezydenta sygnatariusza karty LGBT, pomijając brak zdolności do zarządzania, co widzieliśmy przez półtora roku w Warszawie. Choć ustawy regulującej wybory jeszcze nie ma, kampania trwa na całego.

Wielu z Państwa boi się o przyszłość. Te lęki mamy dzisiaj wszyscy. Widać wyraźnie, że choć pewnie nie bez błędów, to radzimy sobie po prostu lepiej niż inni i z epidemią, i z kryzysem. Niezadługo trzeba będzie też niestety bardziej zadbać o zewnętrzne bezpieczeństwo, bo sytuacja międzynarodowa się zaostrza. Do tego trzeba kogoś, kto ma doświadczenie w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa, dobre stosunki z USA, a w zarządzaniu państwem nie kieruje się wyłącznie zasadami marketingu. Potrzeba Polsce drugiej kadencji Andrzeja Dudy, nawet jeżeli nie wszystko w tej pierwszej było idealne, to alternatywy dzisiaj po prostu nie ma. Za brak jedności cena będzie wyższa niż w czasach prosperity i międzynarodowej stabilizacji.

Tomasz Sakiewicz

"Gazeta Polska" nr.21; data: 20.05.2020.

Komentarze

Moshe Cvel2020.05.21 17:26
Po co Trzaskowski opowiada brednie i nierealne pomysły.w postaci zmian ustrojowych? Te urojenia dyskwalifikują Trzaskowskiego jako polityka. Wygląda na to ,że jest polityczne MNIEJ NIŻ ZERO. Jak bowiem można roić sobie coś co wymaga zmiany Konstytucji RP a partia Trzaskowskiego jest na zmarszce wody ściekowej zmierzającej do szamba. Czyli nie ma żadnych możliwości realizacji takich dyrdymałów. Gdy był czas dyskutowania o ściekach i ratowania Wisły przed katastrofą ekologiczna to TRZASKOWSKI NIE KIWNĄŁ NAWET PALCEM. To jest człowiek zupełnie niewiarygodny wymysla tematy tak jakby Polacy zyli w jakiejś schizofreni społecznej
JOLKA2020.05.21 13:45
PRZECIEZ TRZASKOWSKI TO DEBIL NARWANY .KAWAL CHAMA ON I JEGO ŻONKA
IWA2020.05.21 13:43
GĘBA TRZASKOWSKIEGO TO 25 LAT BEZ WYROKU
Realista2020.05.21 10:25
Pytanie brzmi czy Prezydent Polski czy długopis gotowy do działania o każdej porze dnia i nocy na polecenie szefa partii rządzącej. Ja stawiam na Prezydenta Polski czyli na Trzaskowskiego.
oLo2020.05.21 4:55
Jak Trzaskowski zabierze komuchom długopis to będzie kwik czerwonych świń.:)))
JaKi2020.05.20 19:07
Sakiewicz: Na Dudę już nie zagłosuję-2018 Na kogo zagłosuje Sakiewicz? Jakubiaka czy Bosaka?
brudasom STOP! 2020.05.20 19:06
czy ten "kandydat" NA KANDYDATA, o "słowiańskich" rysach etnicznych, niejaki krakowski CZASZKOSKI, a warszawski TRZASKOSKI, wiecznie spocony I obśliniałek Rafaułek,absolwent "Uczelni" GIEREMKA, nie wie, że skoro myje się w misce, to czasem trzeba zmienić wodę??
Ciekawy2020.05.20 17:20
To bufon, który ma bardziej przerośnięte ego niż Grodzki.
Jan Radziszewski 2020.05.20 17:06
zboki Lucyfera pocieszę was kara wkrótce spadnie na Sekielskiego wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja Zapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
violencja2020.05.20 23:50
Tego nie powiedział Pan Jezus.Jezus kocha nas wszystkich , nawet tych popapranych i bardzo poranionych i błądzących , nędznych , On chce przyjść do każdej nędzy ludzkiej , czyż my, ludzie nie płaczemy przed maleńkością? A co dopiero ON? Żadne przepowiednie czy też nawoływania , przestrogi z Nieba /Maryja i Jezus , Ojciec mówi przez nich/z datą są głupstwem . Jehowici mówią o datach i coraz bardziej je przesuwają w czasie... Jezus powiedział o dniu ostatecznych dla nas wszystkich: „Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec” Mk 13:32. zatem , jeśli Jezus tak mówi o nas wszystkich , to co dopiero o jednostce , o pojedyńczym człowieku -Sekielskim. Panie Radziszewski /z całym szacunkiem/, nie przekonuje mnie Pan.Proszę przemyśleć to wszystko. P.S. Pan Jezus nie obchodzi miesięcznic!!!Pan Jezus obchodzi rocznice-Swojej Męki i Zmartwychwstania oraz swoich narodzin w grudniu, w grocie w Betlejem. Jezus i Maryja są naprawdę wyżej w moim odczuciu niż Smoleńsk . Bardzo przeżyłam tę tragedie , modliłam się , ale to już było tak dawno . W moim życiu przyszły dalsze pożegnania osób i katastrofa smoleńska jest już jakaś taka wyblakła, tym bardziej , że p.Kaczyńscy byli oboje za aborcją.....Bóg nie jest za aborcją , bo On stanowi prawo życia i śmierci. Jestem katoliczką i za życiem , Kaczyńscy nie są/byli za życiem
violencja2020.05.20 23:59
C.D. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,20770791,ty-czarownico-ja-ci-dam-co-o-aborcji-mowili-politycy-pis.html
tam zbierzesz dużo POdpisów2020.05.20 16:35
zamiast się szwdać po mWołominie - lepiej siedż w klubie "go-gey" na placu Zbawiciela
Olej2020.05.20 16:28
A pani przyszła mynister Michalikowa już zapowiada odebranie kościołowi tacy i powołania ministerstwa do spraw wyznań jak za tow. Bieruta. Wówczas jeszcze społeczeństwo dość dobrze orientowało się w kierunku antykościelnych poczynań Partii i nie dało się wieść na manowce ateistyczno - marksistowskiej durnoty. Obecnie organy nieboszczki Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ideowo zajęły inne organy młodzieńczej aktywności, których aktywność u dość dużej części młodzieży zastąpiła rozum. Na tymże przeniesieniu mocy ,,umysłowych'' w moce rypturalne korzysta skrzętnie senyszynoidalne zjednoczenie wszystkich aktywistek lewego myślenia, z abortowaniem wszystkiego co nie ma związku z waginiczną istotą istnienia. Pod pozorem wolności waginicznej wprowadza się - tam również- marksistowską metodologię rozumienia rzeczywistości, dialektyczną, nawet tam, gdzie dialektyka zwykle zawodzi.
kszy- kszy pędż kasztanie w knieje-brat Stefana2020.05.20 16:26
chyba tej Pomarańczowej "warszawki" - w latach 70, jako warszawska, taki goguś idąc Krakowskim przedmieściem, to mógłby dostać kopsko w tłuste liberalno-lewackie tupsko
stan2020.05.20 16:26
Dzisiaj o godz. 21.00 w TVP1 film o pedofilii "Nic się nie stało" Po filmie dyskusja.
Marek2020.05.20 16:23
Widać strach. Strach przed obcięciem rządowych dotacji.
OZ2020.05.20 16:20
Panie Trzaskowski - szambo panu wybiło ? !!!
Olej2020.05.20 16:08
Prezydent warszawki ??? Nieeee ! Prezydent zjednoczonego we wspólnym froncie komuchostwa o różnej orientacji, rodzaju i zadaniowania zewnętrznego. Cały ten społeczny chłam, przeróżnych kombinatorów, cwaniaków, żulii i najzwyczajniejszej miarkowanej wielkomiejsko, nooworyjskiej , hołoty, noszącej się obfitością wylanej na łeb kolońskiej wody i parfum, przeróżnych koteryjnych kombinatorów, ganiających od studia do studia, kończących na Czerskiej swoje maratony. Zebrał się u POdstawy warsiawskiego ,,inteligenta'' upatrując w nim swojego wybawienia i POwrotu do koryt oraz nieograniczonych możliwości wkładania łap w publiczną kasę. To jest i całe kredo polityczne, brać ile się da, bez żadnych ograniczeń i kontroli.
harry 2020.05.20 16:04
do przygłupa, który wystartował na tym forum pod nickiem " Marta z domu Kaczyńska" z godziny 15.26 dnia dzisiejszego to jest 20 maja 2020 roku. __________________________________________________ __________________________________________________ 1. Nazywasz się, działasz z umocowania lub masz związek przyczynowo-skutkowy z osobą taką jak prezentuje to twój nick w poście z dnia 20 maja 2020 roku o godzinie 15.28 ? 2. Jeśli tak się nie nazywasz, to ten nick prezentuje treści, które mogą nie być wyrazem poglądów osoby, pod personalia której się podszywasz a nawet mogą być z tym sprzeczne. 3. Na dodatek czynisz to na forum publicznym, bowiem fora internetowe legalnych portali są areną publiczną. Poczytaj o przepisach i orzecznictwie sądów. 3. Twój adwokat niech wytłumaczy ci konsekwencje prawne i materialne takiego postępowania w świetle obowiązującego prawa. Zarówno karnego jak i cywilnego. To pierwsze przesądza o twojej winie jako sprawcy czynu, to drugie o tym ile będzie cię to kosztowało. Adhezyjny aspekt sprawy. 4. Mailem powiadamiam osobę, pod której personalia się podszywasz głosząc swoje a nie jej opinie. 5. Organy ścigania zlokalizują twoje IP a w konsekwencji personalia i adres w ciągu maksimum doby. 6. Wyraziste przeprosiny mogą, lecz nie muszą, okazywać się okolicznością łagodzącą.
harry 2020.05.20 16:06
przepraszam, chodzi o godzinę 15.28. Te dwie minuty jednak nic w istocie nie zmieniają.
2020.05.20 16:19
That's o'kay. But… Niejednej dzieuce na imię Marta, a pewnie i Marta z domu Kaczyńska niejedna w Polsce.
harry 2020.05.20 16:24
Karkołomna próba rozpaczliwej kombinacji, w istocie panicznej ucieczki przed odpowiedzialnością 1. Znajdź tylko jedną o takich parametrach, o jakich wspominasz 2. udowodnij, nie mnie i nie na tym forum, że osobę taką, o której teraz konfabulujesz, znałeś w chwili swojego głupawego postu z godziny 15.28. 4. Upewnia mnie to o konieczności przesłania mailem całości na adres osoby, na którą prymitywnie usiłujesz się powoływać
2020.05.20 16:28
Pardon, ale to nie ja pisałem pod tym nickiem, co zauważysz porównując ajpiki z logów na fronda.pl ;-)
Ile zrobił, Magdusiu?2020.05.20 16:26
Kiechby to było nazwisko mniej popularne jak np. Klajnbrot, ale Kaczyńskich są w Polsce tysiące, w tym pewnie sporo Mart.
harry 2020.05.20 16:30
Udowodnij, że choć jedna o takich parametrach dokonała tego wpisu. Zgodnie z podpisem. I poczytaj cokolwiek o kradzieży osobowości.
Izydor2020.05.20 16:27
W majty się ze strachu wszystkie lewaki sfajdały. Harry powiadamia. Mailem. Łojezu miej litość nad nami.
z bródna2020.05.20 16:01
Twoja opinia Lechu jest gwno warta.
anonim2020.05.20 15:52
Ciężko było oczekiwać czegoś innego od Sakiewicza, trolla-propagandzisty żyjącego z rządowych dotacji.
Fergal2020.05.20 15:50
Duda... mierny prezydent, długopis popisujący każdy rządowy bubel, zaprzysięgający komuchów... gdy mógł się wykazać i np. pomóc frankwiczom to sprawę olał, woli wygłupiać się na tik-toku.
opamiętaj się staruchu!2020.05.20 15:49
Krótka lekcja demokracji; dla staruchów i staruch z PRL-u i ich dziatwy. Wybór prezydenta, w tym przypadku, prezydenta Rz. P. to nie jest referendum w którym się głosuje ZA lub PRZECIW. Więc głosuj NA kandydata, a nie PRZECIW temu drugiemu, bo to nie ma nic wspólnego ani z demokracją, ani z wyborami, ale ma wszystkie elementy ignorancji. Niejednokrotnie, ostatnio coraz częściej, wybieramy zatykając przysłowiowy nos. A dlaczego tak jest? Nasz system wyborczy niewiele ma wspólnego z demokracją. Prezesi partii wyznaczają kandydata, a poprzez swoich ludzi (przy korycie) wymuszają posłuszeństwo. Opozycja zaś nie jest niczym innym jak kilku "bojarów" reszta, to ćma partyjna. Z obu stron. Gdzie był Trzaskowski rok temu? Nie myslał o Belwederze inaczej jak o "nieruchomości". W mojej opinii, czy mi sie to podoba czy nie, jedynym poważnym kandydatem jest obecny prezydent, a nie Trzaskowski capo di tutti mafii warsafskiej. Ja jestem "płynny" w trzech językach obcych (nie ma w nich rosyjskiego) i czy z tego tytułu automatycznie się nadaje na jakieś "wysokie stanowisko" Oczywista brednia!
Izydor2020.05.20 16:25
Dlugopis prezesa? Poważnym kandydatem?
brakuje tylko Bolka2020.05.20 16:30
Nieporównanie powaniejszym od: Trzaskowskiego Bosaka Biedronia Hołowni Kosinaka Żółtka Jakubiaka Piotrowskiego Tanajno itp., itd
Felek2020.05.21 12:38
Jakie kompetencje ma Duda poza byciem marionetką w rekach prezesa?
anonim2020.05.21 17:56
No Jakie??? Przecież to pierwszy narciarz RP i ciągle się uczy !!!!!!!!!
Steinway2020.05.20 15:31
DAWAJ, dawaj d u b l e r Błońskiej! Będzie b e k a! . tyle
2020.05.20 16:16
Oops, wit man o'Stagira and yego gira.
Marta z domu Kaczyńska2020.05.20 15:28
Porównajcie obydwu panów! Duda z twarzą jak koło od TIRa, wyłysiały i ciapowaty! Pan Trzaskowski wysportowany o urodzie perskiego księcia do tego inteligentny i wygadany! ssałaby mu orzeszki i spijała nasienie...
Lewackie psy szczekają, a karawana idzie dalej2020.05.20 15:47
"o urodzie perskiego księcia" Tak, ten wytrzeszcz oczu Trzaskowskiego zdradzający tęsknotę za rozumiem. "do tego inteligentny" To jeden z lepszych kawałów politycznych. Jak w czasach PRL i milicjantach: "Idzie Trzaskowski i myśli..."
harry 2020.05.20 15:56
Nazywasz się tak jak prezentuje to nick w poście z dnia 20 maja 2020 roku o godzinie 15.28 ? Jeśli tak się nie nazywasz, to ten nick prezentuje treści, które mogą nie być wyrazem poglądów osoby, pod personalia której się podszywasz. Na dodatek czynisz to na forum publicznym, bowiem fora internetowe legalnych portali są areną publiczną. Twój adwokat niech wytłumaczy ci konsekwencje prawne i materialne takiego postępowania w świetle obowiązującego prawa. Zarówno karnego jak i cywilnego. To pierwsze przesądza o twojej winie, to drugie o tym ile będzie cię to kosztowało. Adhezyjny aspekt sprawy. Mailem powiadamiam osobę, pod której personalia się podszywasz głosząc swoje, a nie jej opinie. Organy ścigania zlokalizują twoje IP w ciągu maksimum doby.
Oburzony2020.05.20 16:22
Gorąco popieram ten komentarz. Trzeba ukrócić bezczelność autora wiadomego wpisu. To, co zrobił podpada pod naruszenie dobrego imienia osoby, której imię i nazwisko sobie przywłaszczył, a która nawet nie jest zapewne tego świadoma. Proszę - jeśli to możliwe - uruchomić stosowną procedurę identyfikacje jego IP.
harry 2020.05.20 16:32
Wysyłam meila na adres jednostki prokuratury lub Policji w mieście, w którym to odczytałem. Z odpisem do jednostki nadrzędnej tej jednostki (prokuratury lub Policji) w celu objęcia sprawy postępowania nadzorem
Iga2020.05.20 23:59
Harry! Brawo, Brawo ! Zrób to człowieku ! Nareszcie! Tego typu nazwisk on już nie raz używał ! Wydaję mi się, że to sa wybryki Lecha Kellera-Krawczyka! Lech, tu wystepuje we wpisach pod wieloma nickami, nawet żeńskimi! Wszystkich obraża, a szczególnie Boga i Kościół ! Można o nim poczytać w IPN, ma założoną kartotekę! Można wyczytać, że był donosicielem SB. On sam nie kryje się z tym też, że jest pedofilem....
Iga2020.05.20 23:43
Głupolu, co ty piszesz, Niby-Marto" Kellerze! Ty tak naprawdę myślisz? Czy ci za to zapłacili trollu!? To napisz mi, dlaczego Czaskowski na tym zdjęciu jest taki przestraszony? Wyleciał "jak filip z konopi"! Taki, jakby po prochach, czy jeszcze "niedopity" ! Ja takiego chłopa nie chciałabym nawet z dopłatą!
M.a2020.05.20 15:27
PO zapachniały ośmiorniczki i mają wielką ochotę aby znowu objadać się u przykładowej "Sowy".
anonim2020.05.20 15:54
Wystarczy popatrzeć, jak utył przez te pięć lat Duda i o wzrostach kosztów utrzymania jego kancelarii... chociaż co takie trolle mogą wiedzieć.
avanturnik2020.05.20 16:15
Ma Baker She taught her four sons Ma ma ma ma Ma Baker To handle their guns Ma ma ma ma Ma Baker She never could cry Ma ma ma ma Ma Baker But she knew how to die
Suweren2020.05.20 21:52
Ich ośmiorniczki już dawno zjadła ośmiornica Kaczyńskiego.
Maria Blaszczyk2020.05.21 15:19
Gender Ci się zapłątał. Pan Robert Sowa jest, o ile opinii publicznej wiadomo, mężczyzną. Ale czy wydaje Ci się, że PO ma ochotę znowu brać udział w intrydze zmontowanej przez rosyjskie służby, z którą natychmiast poleciano do PiSu. Z czego zrobił on znany już wszystkim użytek.
Wojciec2020.05.20 15:26
Prawiczki wyją więc to bardzo dobry kandydat. Jarek i Duda już czują ze im się pod tyłkami pali. Trzaskowski jest 2 dni jako kandydat i przegonił w 2 turze Dudę.
Lewackie psy szczekają, a karawana idzie dalej2020.05.20 15:45
"wyją więc to bardzo dobry kandydat" Ciekawe rozumowanie. Kiedyś mówiono: "dialektyczne". Najbardziej w historii to ludzie wyli na Hitlera. Ergo: Hitler był znakomity. Oj, głupku, głupku... Ręce opadają, gdy się patrzy na poziom mentalny krajowego lewactwa!
Iga2020.05.20 23:36
Węż chlopie wytrzeżwiej, skończ z prochami! A może uciekłeś z psychola? Bo nikt normalny tak nie napisałby! Lecz nogi! Bo rozumu już się nie da!
Lewackie psy szczekają, a karawana idzie dalej2020.05.20 15:21
Pytanie: -Kiedy krajowi lewacy zrozumieją, że ich czas bezpowrotnie minął? Odpowiedź: - Nigdy. Nie są do tego zdolni. Pytanie: - Co robić w tej sytuacji? Odpowiedź: - Tolerować ich z pobłażaniem, jako nieszkodliwych wariatów, do czasu aż wymrą śmiercią naturalną.
katolicka kretynizacja polski2020.05.20 15:21
PADalec pakuj żyrandol bierz długopis i wyPAD!
Lewackie psy szczekają, a karawana idzie dalej2020.05.20 15:23
Ciekawe, co napiszesz za miesiąc, gdy zacznie się druga kadencja A. Dudy...
Iga2020.05.20 23:33
"....Kretynie...." Kellerze...vel.."dumny g.....ju"! Po co pytasz? Wiadomo ! Za miesiąc- dwa, to ty spakujesz swój żyrandol, stare portki i to ty właśnie zrobisz WYPAD z Kraju do swoich rodaków! Nareszcie będzie spokój z tobą!