17.05.21, 08:53fot. yt/polskie radio

Sawicki: jesteśmy otwarci na współpracę z Zalewskim i Rasiem

W piątkowy wieczór Platforma Obywatelska wykluczyła ze swoich szeregów dwóch wieloletnich działaczy i posłów: Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego - więcej czytaj tutaj. Zalewski i Raś podpisali się pod niedawnym listem parlamentarzystów KO z apelem o "poważną debatę" w Sejmie. Na temat sytuacji posłów wypowiedział się były minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL.

- Jesteśmy otwarci na współpracę z posłami Pawłem Zalewskim i Ireneuszem Rasiem, ale nie będziemy im proponować przejścia do PSL, nie ma potrzeby, by partie opozycyjne walczyły ze sobą na liczbę posłów jak Szymon Hołownia czy Zjednoczona Prawica - powiedział Sawicki Polskiej Agencji Prasowej.

- Współpracę oczywiście będziemy tym posłom proponować, mówił o tym niedawno nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówimy od wielu miesięcy, budując Koalicję Polską, czyli umiarkowane centrum, że jest tam miejsce w przyszłości także dla konserwatystów z PO. Siłą rzeczy ani Paweł Zalewski, ani Ireneusz Raś nie widzą swojego miejsca w lewicowej Platformie. A że to mówili otwarcie, a Budce się to nie spodobało, to jest to problem PO - dodał.

Sawicki odniósł się także do niedawnych słów Teofila Bartoszewskiego, że posłowie wyrzuceni ze swoich partii za poglądy zbieżne z poglądami PSL, zostaną przez tę partię przyjęci "z otwartymi ramionami".

- Nie będziemy czegoś takiego proponować. Jestem zdania, że konserwatystów jest na tyle dużo w PO, że powinni założyć własny konserwatywny klub i budować własną tożsamość. A jeśli trzeba się będzie porozumieć i współpracować przy przyszłej kampanii wyborczej, to oczywiście jest to możliwe - stwierdził Sawicki.

jkg/pap

Komentarze

Wstręt2021.05.19 17:01
Patrząc na poczynania PSL czuję obrzydzenie, to najbardziej obrotowa i bez programowa partia . Coś w rodzaju pasożyta , szuka ofiary zżera ją a potem porzuca. Mam nadzieję, że PSL z tymi kadrami nie zdobędzie 5 procent i wróci na swoje gospodarstwa rolne, a rolnicy z Warszawy rozpoczną uprawy ekologiczne na balkonach i poprowadzą programy rolnicze w "tok szołach " jak wyhodować małą świnkę w wannie w Warszawie.
Jn2021.05.17 14:06
W Lublinie też jest podobny ludowiec, który podpisywał petycję o ukaranie Polski. Teraz udziela się po chamsku na facebooku. Myśli, że ludzie są ciemni i nie pamiętają o tym fakcie. Bezczelny człowiek, pewnie nie potrafi odróżnić kosy od motyki.
JM2021.05.17 13:59
Frajer z tego Sawickiego. Łowca głów.
gośc2021.05.17 12:06
Panie Sawicki, zdradziliście rolników! Nigdy więcej Polacy na PSL nie zagłosują!
YORK2021.05.17 11:20
Oj arbuzy pujdziecie za platfusami dluzej nie da sie kryc waszej zielonej post komuny.
Anonim2021.05.17 10:01
Sawicki ---------------------------------------- tobie swinie pasać i krowy doić a nie politykę robić
Lucy2021.05.17 9:55
Obrzydliwa fizjonomia tego typka czas na zakończenie kariery politycznej won z polityki na zawsze.
obserwator2021.05.17 9:45
A kto by wchodził do ZSL tzn PSL ????? Sawicki... bądz poważny, opanuj się, 2,1 % i tyle w temacie.
Jacuś2021.05.17 9:42
Panie Sawicki tu o tarcia w opozycji nie chodzi. Szukacie rozwiązania na wybory , aby się załapać do sejmu.
ala2021.05.17 12:07
PSL nigdy więcej do Sejmu, Senatu, Europarlamentu!