08.12.19, 17:25zdj. screen Youtube/Blogpressportal

Sędzia Piotr Łukasz Andrzejewski: To kolejny pucz władzy sądowniczej! Tym sędziom należy uchylić immunitety

Sędzia Trybunału Stanu, Piotr Łukasz Andrzejewski, w bardzo ostrych słowach skrytykował orzeczenie Izby Pracy Sądu Najwyższego. W rozmowie na antenie Radia Maryja powiedział, że jest to „[…] wprowadzenie w zakresie władzy sądowniczej dosyć swobodnego liberum veto. Każdy sędzia w myśl takiego poglądu może zakwestionować treść obowiązującego prawa, które jest obowiązany stosować i któremu podlega”.

Po orzeczeniu TSUE z 19 listopada Izba Pracy SN wskazała, że „Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego”, KRS natomiast „nie daje wystarczających gwarancji niezależności od organów władzy ustawodawczej oraz wykonawczej i jest to punkt wyjścia do oceny czy Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego jest niezawisła”. Jak ocenił Andrzejewski – mamy do czynienia z dywersją systemową, która:

[…] pokazuje, do jakich granic posunęła się kontestacja obowiązującego w Polsce porządku prawnego. To orzeczenie Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego koliduje z zapisami w konstytucji, a nawet z zasadami powszechnie obowiązujących konstytucyjnych zasad funkcjonowania prawa”.

To jest groźne. Ta uzurpacja kompetencji jednocześnie niesie ze sobą secesję i naruszenie prawa nas wszystkich, jako podsądnych”

- podkreślał dalej Piotr Łukasz Andrzejewski.

Dalej dodał, że wspomniane orzeczenie:

To niesie jeszcze jedną obawę. Pretekstem do tego było orzeczenie TSUE z 19 listopada, który odsyła kompetencje wszelkich ocen orzecznictwa – a nie instytucji, które funkcjonują w ramach sądu – do sądów krajowych państw Unii Europejskiej, do Sądu Najwyższego. Stąd, żeby wyłączyć Izbę Dyscyplinarną – trzeba było powiedzieć, że ona w ogóle nie jest sądem i przypisać sobie kompetencje tej Izby Dyscyplinarnej, co jest nie tylko naruszeniem konstytucji i obowiązków sędziego, ale jest quasi przestępstwem z art. 231 Kodeksu karnego, który mówi o niedopełnieniu albo przekroczeniu obowiązków funkcjonariusza (sędzia jest tutaj traktowany jako funkcjonariusz)”.

Ocenił wprost, że mamy obecnie do czynienia z kolejnym puczem władzy sądowniczej, który przybiera charakter zbiorowy, charakter anarchii. Wspomniani sędziowie jego zdaniem wskazują, że nie są niezależni i niezawiśli, tylko są pewną zbuntowaną grupą polityczną. Dodał:

Należy wszcząć postępowanie o uchylenie immunitetu tym wszystkim sędziom i ich ukarać, bo są podejrzani o popełnienie przestępstwa z Kodeksu karnego, niedopełnienia swoich podstawowych obowiązków”.

dam/radiomaryja.pl,Fronda.pl

Komentarze

Katolik2019.12.9 8:54
To jakiś służalczy, zdalnie sterowany pisowski sędzia? Taki "autorytet" po prostu?
ian2019.12.9 7:51
tzw prawaki z prawaków socjaliści z pis dalej będą gnić oni nic już nie zmienią żadnych reform dekomunizacji walki z targowicą nie będzie to takie same świnie jak opozycja 3rp pis to socjaliści
demokryt2019.12.8 19:58
Sędzia? Jeśli sędzia, to kiedy i kogo sądził?
JD"A2019.12.8 19:40
Za komuny sędziowie byli nietykalni bo wspierani przez reżim rosyjski , teraz przekształceni w siły całego układu PO wspierany przez ruski i niemcy nic się nie zmieniło te obce siły są następnego rozbioru rozkładu Polski .Sędziowie powinni być niezależni w sądach , kodeks karny jednolity a nie w zależności od" interpretacji "sędziego a innym krajom co do naszych sądów gdzie złodzieje mafiozi są uniewinniani a niewygodny przedsiębiorca czy pracownik gnojony i to bezkarnie . Sprawiedliwość jest jedna jak prawda zróbcie porządek bo naród odwróci się od obecnej władzy , żadnych immunitetów dla nikogo zwłaszcza dla sędziów i polityków nikt nie może być ponad prawem .Sędzia polityk na zieloną trawę wysłać lub za kraty bo to działanie na szkodę Polski anarchia rządzi wybrany rząd a nie opłacany sędzia z układami ze światem przestępczym
Jan 2019.12.8 19:31
Uważam, że Prezydent RP powinien wezwać niezwłocznie Izbę Dyscyplinarną do zajęcia się przypadkami wszystkich sędziów nie chcących się podporządkować Konstytucji i ustawom jako przestępcami występującymi wbrew interesom Polski, a następnie wytoczyć im procesy karne.
POLA..2019.12.8 19:28
lewackie gnioty POtrafia tylko ublizac i wmawiac innym zlo ktore wyrzadzaja od wieku ,POlitycznych kastoPOdobnych POzbawic SEDZIOSTWA za POlityke uprawiana przez sedziow dlaczego ten sedziowski terror tak dlugo demoralizuje sady i niszczy POLSKE POLAKOW I RZAD czy wszyscy sedziowie to KASTA POstkomuny ???????? czy PO 30 LATACH WOLNEJ POLSKI POLACY MUSZA WALCZYC Z GLEBOKA KOMUNA????????????
anonim2019.12.8 19:11
MAGDALENA OBCIAGAREK OTO PRZYKLAD JAK MOWI ANALFABETA DOTEGO DEBIL
Staszek2019.12.8 18:27
Tym sędziom SN,którzy wydali taki wyrok niezgodny z Polskim prawem należy ,odebrać immunitet i przegonić na cztery wiatry z zawodu . Koniec kropka.
Sutener z Krakowa Marian B.2019.12.8 18:42
Staszek, mówisz o tych przyd-upasach Ziobry?!
sorros2019.12.8 18:26
no wreszcie ktoś to głośno powiedział .oczywiście ze jest to swoisty zamach stanu grupy upolitycznionych sędziów broniących swojej bezkarności i całego uwłszczonego złodzieskiego układu pookrągłostolcowego .ale znajdzie się pała.
Rozbawiony2019.12.8 18:19
Bo dobry sędzia jest pisim dooopowlazem
V 2019.12.8 18:13
Tak, Izbę Dyscyplinarna nie jest sądem i wasze PiS-owskie paragrafy możecie włożyć sobie w d…
Magdalena Obciągarek. 2019.12.8 18:08
Andrzejewski sprzedajna pisowska kurvo, zajmij się filozofowaniem, a nie sądownictwem.!!
Ewa2019.12.8 20:49
Po co minusujecie. Takie dno należy ignorować zawsze, przestanie pisać.
anonim2019.12.8 18:03
Mam taki dar,pisiora rozpoznaję z daleka,w ich twarzach jest coś czego nie sposób nie zauważyć ,jakaś pierwotna dzikość,brak uśmiechu,zmrużone ,złe oczy,prawdopodobnie na poziomie genetycznym wyodrębnił się jakiś nowy podgatunek ,hmm,człowieka,powinni zainteresować się tym genetycy,mogłoby to pomóc zrozumieć w jaki sposób brak aktywności myślowej i niezdolność do refleksji wpływa na ewolucję u homo sapiensów.
kornik2019.12.9 8:54
Ten "nowy podgatunek" liczy sobie ponad 8 milionów wyborców oraz ich dzieci. Ty natomiast dorównujesz najgorszym osiągnięciom segregacji rasowej niemieckich nazistów.
anarchia2019.12.8 18:02
„To kolejny pucz władzy sądowniczej” Andrzejewski takie rzeczy ty możesz sobie opowiadać tylko w radiu Maryja, bo wierzący uwielbiają bulshit.
prawda2019.12.8 20:58
Pacujesz to powiedz szefowi.ze tego nie bedziesz robil.to jutro bedziesz bez pracy i tak powinnien zrobic z kasta nadludzi ich szef ZIOBRO !!!