12.08.20, 17:45Fot. Senat RP via Flickr, CC BY-ND 2.0

Senat: Rezolucja ws. Białorusi przyjęta jednogłośnie

Polscy senatorowie jednogłośnie przyjęli dziś rezolucję dotyczącą wydarzeń na Białorusi. Wzywa ona władze w Mińsku do zaprzestania represji oraz nawiązania dialogu z obywatelami.

W rezolucji wezwano również prezydenta Andrzeja Dudę oraz polski rząd do wywarcia wpływu na białoruskie władze, a także zwołania RBN.

W rezolucji senatorowie apelują też do rządu Białorusi i samego prezydenta Łukaszenki o to, aby podjął dialog z obywatelami, a także o poszanowanie praw mniejszości, zaprzestanie represji oraz uwolnienie natychmiast wszystkich zatrzymanych w związku z protestami.

Z pełną treścią rezolucji można się zapoznać poniżej:

dam/Senat,Twitter

Komentarze

antoni.s2020.08.15 9:28
Dlaczego nie możemy być jednomyślni gdy chodzi o dobro naszego kraju?,wystarczyłaby dobra wola wszystkich i wspólna chęć uwolnienia polski od ciężaru który ją przytłacza,ech...za dużo cwaniaków musiało by pójść do pracy,ale tak pięknie pomarzyć.
inżynier2020.08.13 6:47
Ręce precz od Białorusi!!!
kumaty2020.08.12 18:23
Jak to? Przyjęli jednogłośnie? KO nie zrobiła na złość PiS?
Olej - dumny zomowiec2020.08.12 18:00
Łapy precz od kołchozu Białoruś! - - - - MY nie chcemy FBI - CIA - MOSSAD! My mamy własny KGB! - - - - Nasi czekiści są doświadczeni i szkoleni przez naszego ukochanego CZEKISTĘ tow. pułkownika PUTINA! Tylko my mamy prawo i przyjemność strzelać w potylice naszym białoruskim kołchoźnikom. - - - PRECZ z HAMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIM imperializmem!