26.09.14, 08:47Hotel Victoria w Warszawie (fot. Wistula/Wikipedia)

Skandal w hotelu Victoria! Antyukraińska wystawa Rosjan

Przed salą obrad, które od wtorku trwają w warszawskim hotelu Victoria, zaprezentowano wystawę fotografii z wojny na Ukrainie. I nie byłoby w tym nic skandalicznego, gdyby nie fakt, że z podpisów pod zdjęciami można się dowiedzieć, że winę za cały konflikt ponoszą Ukraińcy. „Ofiary bombardowania przez ukraińską armię”, „Płaczące ofiary ukraińskiej armii” – to tylko kilka przykładów.

Wystawa, obok której przechodzą wszyscy uczestnicy konferencji, poświęcona jest pamięci rosyjskiego fotoreportera Andrieja Stienina, który zginął na Ukrainie na początku sierpnia. Rosyjska propaganda utrzymuje, że w jego auto trafiły pociski Ukraińców, ale niezależne źródła nie potwierdzają tych informacji.

Oprócz wystawy, uczestnicy konferencji OBWE mogą także zobaczyć propagandowy film z Russia Today, pokazujący niezidentyfikowane ciała cywilów, opisanych jako „ofiary sił ukraińskich”.

Jak się okazało, za wystawę w hotelu Victoria zapłaciła… rosyjska ambasada. „Nie mamy pewności, kto stoi za wystawą, ale zapłacić zobowiązała się Ambasada Federacji Rosyjskiej - mówi w rozmowie z „Wyborczą” Ireneusz Węgłowski, wiceprezes spółki Orbis, która zarządza hotelem.

MaR/Wyborcza.pl

Komentarze

anonim2014.09.26 9:07
To skandal, że w Polsce pokazywane są swastyki chętnie wypalane przez ukraińskich patriotów na ciałach wziętych do niewoli opołczeńców, rozbite bezsensownym ostrzałem artyleryjskim wisie i szkoły zmasakrowaną ludność cywilną i nie daj Boże zbiorowe groby, które są własnie odkopywane na terenach gdzie operowały bataliony złożone z bandytów prawego sektora. Prawdziwy skandal, który natychmiast należy ukrócić, a organizatorów i tych co poszli oglądać przykładnie ukarać.
anonim2014.09.26 9:37
zapewne sami się pomordowli
anonim2014.09.26 9:37
Skandalem są następujące słowa Prezydenta Poroszenki : " Bo kimże jest żołnierz, który broni swojego kraju, tak jak to robili żołnierze UPA? Jeśli zwróciliście uwagę, to na moim wystąpieniu inaugurującym prezydenturę i na Dniu Flagi Państwowej UPA była wspominana jako przykład bohaterów. Takie jest właśnie moje stanowisko" Te słowa świadczą o tym że Ukraina to bandycki kraj. Te słowa dyskwalifikują Pana Poroszenkę jako głowę państwa. Z banderowcami nie będziemy się układać. Skandalem jest to że Fronda nie raczyła zająć w tej sprawie żadnego stanowiska. Wstyd i hańba !
anonim2014.09.26 9:42
http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/zbiorowe-mogily-pod-donieckiem-video http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SJSPZVMudqg#t=0 http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-odkryte-bestialskie-mordy-dokonane-ukraincow-2014-09
anonim2014.09.26 9:53
@CzęstochowskiPoeta Zawsze winny jest agresor, w tym przypadku agresorem jest Rosja. Wszelkie mordy są następstwem polityki Rosyjskiej. Dziwi mnie, jak ludzie są ograniczeni nie rozumiejąc prostych spraw.
anonim2014.09.26 9:55
@bogdanusn czyli kto USA/UE?
anonim2014.09.26 12:57
Rosja jak zwykle mąci wodę. Najpierw zorganizowali skandaliczną wystawę (była nawet tabliczka informująca jasno kto jest organizatorem) a teraz się wypierają i zwalają wszystko na delegatów czy hotel. To wszystko jest podejrzane jak zwykle kiedy w grę wchodzi Rosja. Mistrzowie krętactwa i propagandy, nie zdziwiłbym się jakby te podpisy do zdjęć (bądź co bądź obiektywnych) zostały doklejone na partyzanta.
anonim2014.09.26 13:56
warszawiacy to ruskie dziwki
anonim2014.09.26 17:26
Rosja na naszych oczach rozgrywa swoje polityczne karty, stosując widać bardzo wymyślne metody. Podstawiona wystawa w Polsce, akurat na konferencji międzynarodowej... teraz oburzenie ukraińców i pretensja do hotelu w stolicy. Rosyjskie klocki zaczynaja sie ukladac, grunt to miec oczy otwarte i nie wierzyc w media!
anonim2014.09.26 19:12
@GenesisX Tak. Odmawiam Ukraińcom prawa do robienia z żołnierzy OUN-UPA bohaterów tak samo jak odmawiam Niemcom prawa do robienia bohaterów z żołnierzy SS i Gestapo. Na rękach "bohaterów" z oddziałów OUN-UPA jest krew ok 200 tyś Polaków zamordowanych na Wołyniu. Często w tak wymyślnie okrutny sposób, że aż budziło to zdumienie samych Niemców. Hańbą dla Ukraińców jest robienie z nich bohaterów. Koniec dyskusji.