11.09.20, 19:02Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Sprawa przeciw prof. Budzyńskiej. Fabrykowano dowody?

Prokuratura Rejonowa Katowice Południe na nowo podjęła wcześniej umorzone postępowanie przygotowawcze ws. domniemanego fabrykowania dowodów przeciwko byłej wykładowczyni Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Ewie Budzyńskiej.

Chodzi o głośną sprawę, w której studenci oskarżyli prof. Budzyńską o wygłaszanie w czasie wykładów swoich prywatnych poglądów, sprzecznych z aktualnym stanem wiedzy naukowej. Wobec wykładowczyni trwa na uczelni postępowanie dyscyplinarne.

Tymczasem katowicka prokuratura zaplanowała na przyszły tydzień kolejne przesłuchania studentów uczestniczących w wykładach prof. Budzyńskiej. Chodzi o sprawdzenie, czy nie doszło do fabrykowania przeciwko niej dowodów.

Swój sprzeciw wobec działań prokuratury wyraził rektor uczelni:

- „Nasze stanowisko opublikowane z początkiem tego postępowania nie ulega zmianie. Uważamy, że nie istnieją powody, by wątpić w skuteczność i efektywność postepowania instytucji uniwersyteckich, w tym komisji dyscyplinarnej, która tą sprawą się zajmuje” – powiedział w czasie dzisiejszej konferencji prasowej.

Zapewnił też o pomocy prawnej dla przesłuchiwanych studentów.

Prokuratura natomiast zaznacza, że nie ma związku pomiędzy postępowaniem prowadzonym przez komisję dyscyplinarną uczelni a prokuratorskim śledztwem:

- „Te dwa postępowania nie mają ze sobą związku. My badamy, czy doszło do przestępstwa. Prokuratura w żaden sposób nie ingeruje w prace komisji dyscyplinarnej” – informuje Szefowa Prokuratury Rejonowej Katowice Południe Bogusława Szczepanek-Siejka.

kak/PAP

Komentarze

encepence2020.09.12 8:29
Większość tych naj..na..wspanialszych profesorów z jedynie słuszną ideologią mają problem z pamięcią. Ich promotorzy z PRL albo wymarli albo w trochę podstarzeni już nie pamiętają za co obdarzyli ich tytułem profesorskim i tak dalej trwają jak Lenin przy posranej ideologi.
TwojaStara2020.09.12 5:56
Znam takie nienawistne babska jak ta Budzyńska. Wysłać staruchę na emeryturę i basta!
Ali-baba2020.09.24 17:45
A co ty - powiem po krakowsku - "bucu", o tym wiesz, że zabierasz w tej sprawie głos ?!
Anonim2020.09.11 21:27
Jakie oblicze ma mieć polska uczelnia? Prof. Ewy Budzyńskiej, czy prof. błazna Jasia Hartmana? Uniwersytet nie tylko naucza. On również wychowuje.
kal2020.09.13 10:12
A może kadra uniwersytecka musi jak kandydujący do Oskarów spełniać warunki.
Anonim2020.09.11 19:32
Niestety polskie uczelnie uniwersyteckie zdominowane zostały przez politycznie poprawne lewactwo. Zastanawiam się czasami, czy tylko w tym zakresie są w stanie dorównać światowym liderom naukowo-dydaktycznym? Nie mniej lewacka dyktatura, jak pokazuje historia pani prof. Ewy Budzyńskiej, skutecznie niszczy uznane autorytety moralne. Uważam, że to jest ostatni dzwonek na dekomunizację w sektorze nauki.
Randka juz dzis2020.09.11 19:13
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. Zajrzyj tu: [email protected] . . . I slowo od naszego sponsora: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".