05.02.15, 12:51Sprzeciw wobec konwencji przemocowej to obrona praw człowieka (fot. archiwum)

Sprzeciw wobec konwencji przemocowej to obrona praw człowieka

W szeroko cytowanej przez media depeszy PAP znaleźć można stwierdzenie, że konwencję o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie popierają organizacje broniące praw człowieka.

Jest to nieprawda.

Nigdy dość powtarzania: konwencja jest dokumentem wprowadzającym takie pojęcie równości i zapobiegania przemocy, w którym przemocą wobec kobiety jest niewykonanie na jej dziecku aborcji. Państwo chroniące życie dziecka poczętego - w świetle zapisów konwencji jest państwem przemocowym i będzie podlegać naciskom politycznym do zmiany swojego prawodawstwa w tym obszarze.

Środowiska opowiadające się za ratyfikacją dokumentu Rady Europy (a jest to praktycznie cała lewicowa „śmietanka”: Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja Feminoteka, Fundacja Trans-Fuzja itp.) nie powinny być zatem uważane za obrońców praw człowieka, skoro wspierają wysiłki na rzecz zabijania nienarodzonych. W 2011 roku w sprawie wytoczonej przez Wandę Nowicką Joannie Najfeld wyroki sądów dwóch instancji pokazały, że lewicowi ideolodzy zrzeszeni w rozmaitych organizacjach udających przedsięwzięcia obywatelskie, są de facto płatnymi reprezentantami interesów biznesu aborcyjnego. Trudno więc określać ich jako bezkompromisowych i ideowych społeczników.

Prawo do życia jest pierwszym i podstawowym prawem człowieka. Jest ono fundamentem i warunkiem przyznania mu jakichkolwiek innych praw. Konwencja przemocowa daje grunt do odbierania tego prawa najmłodszym i najbardziej bezbronnym.

Posłowie, którym bliska jest obrona praw człowieka, powinni zagłosować przeciw ratyfikacji tego dokumentu.

Kaja Godek/Stopaborcji.pl 

Komentarze

anonim2015.02.5 13:18
@arbiter Co za kretynizm... Większość Polaków to ma akurat kwestie związane z szeroko pojętą konwencją i całą dyskusją o niej głęboko w d.... Dlaczego?? Bowiem mają oni na głowie masę ważniejszych, pilniejszych, BEZPOŚREDNIO ich dotykających problemów, z którymi ten nieudolny rząd (zresztą jak poprzednie) sobie nie radzi, i którymi winien się zająć jako kwestiami priorytetowymi... Zapewniam Cię, przyjmując odpowiedzialność za swe słowa, że większość Polaków nawet o tej konwencji nie słyszało, a jeśli cokolwiek w TV to i tak nie są w tej sprawie jakkolwiek zorientowani... Bzdury, Kolego, głosisz o tym, jakoby rzesze Twoich rodaków te zapisy popierały, czy też odrzucały... Popierają i odrzucają co bardziej "nawiedzeni", albo inaczej: "zaangażowani", obydwu stron... :)
anonim2015.02.5 13:32
@arbiter A jeżeli nie dajesz mi wiary to przejedź się po Polsce i zapytaj Panów XYZ stojących dzierżących piwo w ręce w okolicach sklepów, czy słyszeli o takiej konwencji i zagrożeniach związanych z jej ew. wprowadzeniem... Zresztą... Wystarczy zaczepić Panią wracającą ze sklepu z zakupami ;)) :DD
anonim2015.02.5 13:49
@arbiter Większości Polaków jest po prostu obojętne, czy taka konwencja zostanie przyjęta, czy też nie, gdyż mają, jak już zawarłem, na głowie masę ważniejszych problemów, z którymi, ZAZNACZAM, ten nieudolny rząd powinien się zmierzyć W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI. (i dopiero ewentualnie później rozstrzygać tego typu kwestie drugorzędne). Po części masz więc rację... ;)
anonim2015.02.5 13:56
@arbiter I nie jest to wcale "mała" poprawka... Jest bowiem istotna różnica pomiędzy poparciem dla sprawy, a stosunkiem względem takowej zupełnie obojętnym... Większość naszych rodaków leci "wałęsówką": Jestem "za", a nawet "przeciw". Ew. "Som plusy dodatnie i som plusy ujemne". :DD
anonim2015.02.5 14:10
@arbiter Poza tym... Jak mogą nie widzieć przeciwwskazań, jeśli o problemie W OGÓLE nie słyszeli?? :DD Wówczas to mogą pojechać tylko Wałęsą: "Jestem za a nawet przeciw" . Logika... Jeśli nie słyszał, to widzi tak naprawdę tabula rasa :)
anonim2015.02.5 15:41
@Maksym Pkt. 1 Bingoooo!! MŁODZIEŻY!! :)) Otóż młodzież i powiedzmy 20+, ew. 30+ są osobami najbardziej, realnie zaangażowanymi w rozwój życia duchowego... Nie podstarzałe dewotki wychodzące z kościoła po niedzielnej Mszy... Ale, z całym szacunkiem, Ameryki nie odkryłeś... :DD Przecież sam Kościół publikuje dane na temat uczestnictwa w praktykach religijnych, ogólnie pojmowanej świadomości problematyki wiary itd. To żadne novum... Ja pisałem wówczas, że KAŻDA TENDENCJA MOŻE SIĘ ODWRÓCIĆ, GDY TAKI JEST MECHANIZM KAŻDEJ TENDENCJI... :DD I wtedy, jako PRZYKŁAD, jeden zresztą z WIELU, powoływałem się na rzesze ludzi młodych i zaangażowanych, co jest przecież faktem, bo wystarczy przejrzeć karty zgłoszeniowe na te olimpiady, frekwencje na rekolekcjach Szustaka OP itd. itp. I to może się przyczynić to szybkiej odmiany tendencji i ja dostrzegam realne podstawy ku temu, by to też zakładać... Pkt. 2 Ale dość już tego przydługiego pieprzenia... Jaki to ma związek z głównym tematem toczonej dyskusji?? To forum dyskusyjne i nie wszystko zawsze i wszędzie należy sprowadzać i spłycać do kwestii wiary świętej. Zwyczajnie dyskutuje się też w kwestiach innych...
anonim2015.02.5 15:45
@Maksym Przyznaj się... Tęskniłeś za swym forumowym mentorem z niecierpliwością oczekując na kolejny jego ruch... :DD
anonim2015.02.5 16:12
@Maksym Powiadają, że nadzieja matką głupich... :)
anonim2015.02.6 6:55
Ależ Fronda ma "eksperta" z tej Godek:) Ta kobieta w każdym artykuliki ośmiesza się tylko. Ale skoro to lubi, jej prawo.
anonim2015.02.6 11:47
większość Polaków popiera bo nie myśli rozumem tylko powtarza tvn dziwki