02.06.14, 06:56Prof. Magdalena Środa (fot. Radosław Cetra/Wikipedia)

Środa o wyborcach JKM: To owoc polskiej edukacji i konserwatywnego zaścianka

"To emanacja edukacyjnych planów Giertych i obietnicy, którą po wielokroć składał Tusk, że "żadnej rewolucji obyczajowej nie będzie" – pisze w najnowszym numerze "Wprost" Magdalena Środa, dodając, że w jej przekonaniu młode pokolenie się nie buntuje.

Etyczka uważa, że to, co dzieje się w polskich szkołach, przygotowuje "trwałe warunki do przyszłych wygranych radykalnej prawicy i ruchów antydemokratycznych". Jej zdaniem, wyborczy sukces Kongresu Nowej Prawicy to dopiero wyznaczenie pewnego kierunku.

"Państwo scedowało wychowywanie młodzieży na rodziny i Kościół. Żadna z tych instytucji nie jest demokratyczna i nawyków demokratycznych nie uczy" - przekonuje na łamach "Wprost" filozofka. Oczywiście wypomina brak zajęć z edukacji seksualnej w szkołach ("bo rodzice i Kościół są przeciw") oraz rezygnację z zajęć z edukacji obywatelskiej ("bo rodzice i Kościół nie są tym w ogóle zainteresowani").

Beb/Gazeta.pl/Wprost 

Komentarze

anonim2014.06.2 7:10
A jakby tak metodę "wypracowaną" przez pan(ią) proferor(kę) (nie wiem jak to napisać neutralne ,by nikogo nie urazić) zastosować w ten sposób . Niektórzy wykładowcy akademiccy to produkt (owoc może nie jest w tym kontekście dobrym słowem ,bo może być zatruty , chociaż słowo produkt też niesie niebezpieczeństwo ,bo przecież bywają wadliwe ) w PRL-owskich szkół , resortowych rodzin etc.
anonim2014.06.2 7:12
Litości!!! Nie nazywajcie tej kobiety "etyczką", bo to policzek dla wszystkich etyków i moralistów, Ta pani ma tyle wspólnego z etyką co koń z osłem. Nawet etycy marksistowscy nie opowiadali takich bzdur jak ta pani profesor (sic!)
anonim2014.06.2 7:27
Ludzie po prostu mieli dość niektórych polityków, wśród których nie kto inny jak słynna na frondowym foru - Magdalena środa - odgrywa niepoślednią rolę w wypromowaniu i w dostaniu się do parlamentu UE Korwin Mikiego
anonim2014.06.2 7:27
"Państwo scedowało wychowywanie młodzieży na rodziny i Kościół. Żadna z tych instytucji nie jest demokratyczna i nawyków demokratycznych nie uczy" Lewactwo jest to ściek wszelkich najgorszych ideologii a towarzyszka Środa to taka szaro-bura piana która często na powierzchni ścieków się unosi. To nie państwo, totalitarna pseudoetyczko, scedowało wychowanie na rodzinę bo ono nigdy do państwa nie należało. To zamordystyczne państwo chce ukraść rodzicom ich prawo do wychowania dzieci by wyprodukować potulnych w stosunku do systemu obywateli. I bardzo dobrze że rodzina ani Kościół nie są demokratyczne. Byłby to absurd gdyby takie były. Demokracja prowadzi do socjalizmu, socjalizm do totalitaryzmu. Demokracja to ulubiony ustrój lewaków bo tylko w tym ustroju mogą bezkrwawo i bez przemocy przy pomocy ogłupionej propagandą, bezmyślnej, bezideowej większości zapanować nad myślącą, wyznającą jakieś ideały mniejszością.
anonim2014.06.2 7:37
No tak można było napisać ... efekt ... ,by nie narazić się na zarzuty o zbytnie naturalistyczne podejście i o techniczno-inżynierski żargon . Niestety słowo efekt też nie może być uznany za wystarczająco neutralny i właściwy ,gdyż budzi skojarzenia z efekciarstwem ,a także niepokojąco współbrzmi z terminem artefakt .
anonim2014.06.2 7:42
Niech sobie Środa wbije do swojego zaczadzonego lewactwem łba że za wychowanie swoich dzieci odpowiadają rodzice. I mają prawo wychowywać je zgodnie ze swoim systemem wartości. I państwu wara od tego.
anonim2014.06.2 8:05
Natomiast co do JKM ,to niektóre wypowiedzi brzmią sensownie , niektóre to całkowity absurd i bełkot , niestety trudno odeprzeć wrażenie ,że może on pełnić funkcję koncesjonowanego kanału , lepu ,który ma "neutralizować" jakąś część emocji społeczeństwa .
anonim2014.06.2 8:49
Boli ją najbardziej nie te głupie 7% dla KNP ale to ,że w grupie 18-25 jest to 25% .W tej samej grupie KNP , RN i PIS mają ponad 50%!
anonim2014.06.2 9:02
A nie kilkadziesiąt lat" socjalizmu" tak wspieranego przez towarzyszkę etyczkę???
anonim2014.06.2 9:58
Jak Środa zabiera głos, to zwykle idiotyzmy leją się strumieniem, czasem warto poczytać, aby się pośmiać. Tak oto, jak ci sami młodzi ludzie głosowali na partię ruchersów to byli cacy a teraz brzydko pachną "zaściankiem". Rodzina jest antydemokratyczna (zapewne dlatego, że dzieci się tam wychowuje) ale Pani Środa chcąca zmusić rodziców wbrew ich woli do posyłania dzieci na obligatoryjne zajęcia deprawacyjne (wg rodziców) w szkole , to zapewne wzór demokracji. Z tym ostatnim to bym się nawet zgodził, jeśli do demokracji p. Środy dodamy słówko "socjalistyczna". A może postawa p. Środy to jednak faszyzm? P. Środa nie idźcie tą drogą!
anonim2014.06.2 10:36
a ja jako prokościelny ateista spytam- czy to nie czas odłożyć tą osobę do lamusa i zapomnieć o niej? Jej miejsce jest na śmietniku historii, a już na pewno nie na uniwersytecie ;/
anonim2014.06.2 11:02
Pani Środa, to właśnie produkt lewicowego zaścianka, wyprodukowany przez idiotów. JKM ma rację, większość ludzi jest głupia. Skoro demokracja to rządy większości, to znaczy że rządzą głupki.
anonim2014.06.2 15:30
Taaaa... wpływ Kościoła na młodzież na lewej stronie jest traktowany jak wpływ masonerii na świat na prawej ;)
anonim2014.06.2 16:14
a środa jest owocem durnej matki i pieprzniętego ojca
anonim2014.06.2 17:47
@Werter Masz złe skojarzenia, Co jest co jest dobre a co złe? gdyby lewactwo prowadziło do Nieba byłoby dobre, ale ono prowadzi swoich Towarzyszy Ateistów i braci bractw judaszowego Masonów do piekła gdzie ich powita znany ci z Ewangelii zapewne Judasz, no i oczywiście bardzo się ucieszy o zarechocze z radości Gad Wąż Dinozaur Smok piekielny chwaląc ich dobry wybór, ceniąc zasługi , ale na tym się skończy gdy zakomunikuje (kłamiąc) swojemu wybrańcowi, że jego kara nie będzie aż tak wielka. I natychmiast przekona się ofiara swojej głupoty, że król piekła Yama kłamał. Widzisz więc że nic nie daje "nie-da" przyrównywać Prawą Drogą prowadzącą idącego do NIEBA do lewej Drogi prowadzącej do piekła
anonim2014.06.3 12:26
W zaścianku akurat jest pani profesor Środa. Im daje od Ewangelii Jezusa tym zaścianek coraz ciemniejszy. Wzorem nowoczesności jest Jezus ponieważ urzeczywistnia On doskonałość wszystkich ponadczasowych wartości! i chwała Mu za to:)
anonim2014.06.5 12:27
Środzina. Z ciebie to tylko polewkę można mieć http://kompromitacje.blogspot.com/2011/04/magdalena-sroda-o-rajdowcach.html