28.10.14, 15:16Kadr ze spotu "Najbliżsi obcy" (fot. YouTube)

Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Telewizja Polska narusza godność Polaków i psuje dobre obyczaje

Portal Fronda.pl: Telewizja Polska zamierza wyemitować spot Kampanii Przeciw Homofobii pt. „Najbliżsi obcy” i mimo licznych głosów sprzeciwu ze strony różnych środowisk raczej nie wycofa się z tego postanowienia. Co Pan o tym sądzi?

Stanisław Pięta, PiS: To skandal, że Telewizja Polska zaprzecza swojej misji i prawnym obowiązkom. Co więcej, telewizja publiczna lekceważy głos przeważającej większości Polaków. Już od dawna widzimy tam filmy i audycje, które rażą polską wrażliwość, naruszają godność Polaka i psują dobre obyczaje.

To mocne słowa. Jakie programy ma Pan na myśli?

Przypomnę choćby sprawę haniebnego i kompromitującego filmu niemieckiego „Nasze matki, nasi ojcowie”. Przypomnę również jedno z wydań „Wiadomości”, w którym w entuzjastycznym tonie przedstawiano relację z obchodów z Dnia Zwycięstwa w Moskwie, okraszając to sowieckim hymnem w tle. Emisja spotu, promującego postulaty homoseksualistów to już kolejny stopień upadku powagi i etosu, który wiązał się zawsze z Telewizją Polską.

Co w tej sprawie zrobi PiS, aby nie dopuścić do emisji skandalicznego spotu?

Wielu posłów PiS z pewnością jest przeciwna tego rodzaju emisji. Będziemy protestować. Zamierzam wystąpić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz do prezesa Telewizji Polskiej.

Taki list do Jana Dworaka, szefa KRRiT wystosowała już poseł Anna Sobecka. Może trzeba zorganizować szerszy protest i dać obywatelom możliwość podpisania się pod takim listem? Albo zorganizować manifestacje pod siedzibą KRRiT?

PiS powinien oczywiście wspierać takie przedsięwzięcia, natomiast to nie politycy powinni podejmować akcje, o jakich pani mówi. To zadanie dla środowisk chrześcijańskich, stowarzyszeń katolickich. Poseł ma inne możliwości działania i powinien na drodze oficjalnej żądać odpowiedzi, dlaczego publiczna telewizja angażuje się w taką deprawacyjną akcję. Promowanie homoseksualizmu i postulatów homolobby to żenujące zachowanie decydentów w mediach publicznych. To w ogóle nie powinno mieć miejsca ze względu na obowiązki prawne, jakie spoczywają na telewizji publicznej czy ze względu na dobre obyczaje i chrześcijańską wrażliwość ogromnej części społeczeństwa.

Rozm. MaR 

Komentarze

anonim2014.10.28 15:27
Stanisław Pięta...I wszystko jasne.
anonim2014.10.28 16:06
"telewizja publiczna lekceważy głos przeważającej większości Polaków" Ale gdzie jest ten głos "przeważającej większości"? Czy może poseł Pięta zakłada a priori, że jego poglądy popiera ta "przeważająca większość"? Cóż, w takim wypadku mam dla posła złą wiadomość - wyniki wyborów wcale tego nie potwierdzają...
anonim2014.10.28 16:51
Gender Diabeł i Bóg wykluczenie! wykluczenie! wykluczenie! cyfro siłę nam daj i mocą swoją rządź szyszynką mózgową masturbacja! masturbacja! masturbacja! cyfro siłę nam daj i mocą swoją gwałć ją gwałć scientio! potężna a za i wżdy policzysz mrówki na Ziemi?
anonim2014.10.29 9:58
to nie ogladaj… proste. Macie swoje radio i telewizje? to po co wam tarzac sie w populistycznym chaosie?
anonim2014.10.29 17:26
pierdol...telewizję która jest tanią dziwką Tuska