09.11.21, 15:25Fot. screenshot - YouTube (Glenn Youngkin)

Stephen Kokx: Przykład Wirginii pokazuje, że konserwatyści mogą zwyciężyć w starciu kulturowym

Zwycięstwo Republikanów w Wirginii, gdzie wybory na gubernatora wygrał Glenn Youngkin, to szansa dla konserwatystów. Jednak Stephen Kokx z „Life Site News” uważa, że Republikanie rzadko robią to, czego wyborcy od nich oczekują. Zdaniem komentatora wygrana Youngkina do sygnał dla Republikanów, że „kwestie związane z wojną kultur to kwestie możliwe do wygrania” i że konserwatyści powinni właśnie na nich się skupić.

Kokx sądzi, że wyborcy niekoniecznie dają się przekonać argumentami o konieczności zwalczania nadmiernej kontroli różnych stref życia przez rząd, tak jak to działo się w przeszłości. Jednak sprawy związane z prawami rodziców, edukacją, krytyczną teorią rasy czy LGBT są właśnie tymi, które poruszają przeciętnego wyborcę i w Wirginii powiedzieli oni głośne „Nie” postępowej agendzie.

Publicysta zwrócił także uwagę na brak krytycznej „samorefleksji” ze strony liberalnych i lewicowych mediów, które zwycięstwo Republikanów określiły „odmianą delta trumpizmu”, która szerzy się w zastraszającym tempie. Zamiast tego zdaniem Kokxa lewicowi dziennikarze powinni się zastanowić nad swoim „komunistycznym podejściem” i zmienić je.

Youngkina poparli wyborcy latynoamerykańscy, którzy teoretycznie powinni byli zagłosować na Demokratów. Zdaniem komentatora to dobrze wróży Republikanom, jeśli chodzi o wybory uzupełniające w roku 2022, „ale tylko, jeśli będą oni skupiać się na właściwych kwestiach: prawach rodziców, wyborze szkoły, krytycznej teorii rasy, nakazach Covid-owych i LGBT w szkołach”.

Jak stwierdza Kokx, są to „kwestie, które obchodzą rodziny, zarówno pracujących mężczyzn i pracujące kobiety, jak i niepracujące zawodowo mamy”. Jeśli zatem Republikanie skupią się na tym, czego oczekują od nich wyborcy, to kolejne zwycięstwo wyborcze konserwatyści mają w kieszeni.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Skrzypek na dachu2021.11.14 22:04
Bravo Virginia . Trump wygral wybory w 2016 i 2020 .
Polak2021.11.10 5:50
Jak zwykle urywacie cytat: "... wyłącznie jeśli sięgają po oszustwa i kruczki prawne".
Po 11 ...2021.11.9 16:04
Stephen Kokx previously worked for the Archdiocese of Chicago under the late Cardinal George. A former community college instructor, Stephen has written and spoken extensively about Catholic social teaching and politics. His essays have appeared in a variety of outlets, including Catholic Family News, CatholicVote.org, The Western Journal, CNSNews, and Alpha News.
Jest na to nazwa.2021.11.9 15:36
BACKLASH !!! Jak probuje się wyściskać ludziom idiotyzmy, idiotyzmy wracają do "autorów" ze zdwojoną siłą! . . . . . BACKLASH !!!
MT(*)2021.11.9 15:46
Redakcjo, nie stosujcie określenia "postępowa agenda" w odniesieniu do odrażających bzdur ideologii lewacko-tęczowej. Co ona ma wspólnego z postępem? Chyba, że uznaje się za "postęp" jej obłąkańczy marsz w stronę upadku naszej cywilizacji i samej ludzkości. Nie wolno paranoi tęczowych lewaków tak bezrefleksyjnie przenosić do obszaru języka i określeń używanych przez ludzi normalnych.
katolicka deratyzacja Polski2021.11.9 15:59
Redakcja mowi co mysli,chyba w to nie watpisz ?
Skrzypek na dachu2021.11.14 22:06
Pseudoplandemia to wielka medialna sciema , zadnej grypy nie ma . Kowid -19 nie istnieje .