11.12.14, 08:34Szaleństwo gender w szkolnej łazience (fot. Sxc.hu)

Szaleństwo gender w szkolnej łazience

To protest przeciwko wprowadzeniu w szkołach publicznych w Minnesocie przepisów pozwalających, aby uczniowie twierdzący, że indentyfikują się z płcią odmienną niż ich biologiczna, mieli prawo korzystać z łazienek przeznaczonych dla płci deklarowanej a nie biologicznej. Przepis nakłada pewne ograniczenia, jak nakaz dostarczenia przez ucznia płci męskiej zaświadczenia o przyjmowaniu środków tłumiących produkcję testosteronu. Mimo to przepisy budzą spore wątpliwości.

Jedną z nich stanowi fakt większych możliwości fizycznych sportowców-mężczyzn, nawet jeśli przyjmują oni środki mające wspomóc tzw. zmianę płci. Start w zawodach w drużynie kobiecej, może być z tego powodu niebezpieczny dla dziewcząt z przeciwnej drużyny. Emmett Keenan, który jako jedyny głosował przeciwko wprowadzeniu przepisów, stwierdził, że nie sądzi, aby zadbano w pełni o bezpieczeństwo dziewcząt grających w takich mieszanych drużynach.

Zaniepokojeni rodzice oraz Liga Ochrony Dzieci podnoszą też, że wprowadzane przepisy łamią prawo stanu Minnesota, m.in. zapisy o wolności religijnej. Sama zaś ich konstrukcja z jednej strony nakłada na szkoły obowiązek zatajania informacji, którzy uczniowie przechodzą proces tzw. zmiany płci, z drugiej z kolei – poprzez ten sam obowiązek – łamie prawo do wolności religijnej obywateli.

Wygląda na to, że wśród środowisk forsujących wprowadzony właśnie projekt brakuje autentycznej troski o młodych ludzi, którzy podczas okresu dojrzewania doświadczają wątpliwości co do swojej tożsamości płciowej. Wprowadzenie sztucznej, ale niestety bardzo obecnie modnej koncepcji tzw. płci kulturowej (gender) powoduje, że zamiast zająć się wzmocnieniem i utrwaleniem prawidłowego poczucia płci wprowadza się jeszcze większy zamęt domagając się, aby kilkunastolatek podjął częstokroć nieodwracalną, wpływającą na całokształt życia decyzję. Suplementacja hormonalna hormonami przeciwnej płci, konieczność identyfikowania się na forum publicznym jako osoba płci innej niż biologiczna, powoduje utrwalanie problemów z identyfikacją płciową, zamiast prowadzić do wyprowadzenia z problemu.

Powiedzmy to wprost: proces tzw. zmiany płci nie powoduje, że osoba, która go przejdzie stanie się osobą odmiennej płci. Hormony oraz inwazyjne operacje mogą takiego człowieka upodobnić do drugiej płci - mężczyznę do kobiety, a kobietę do mężczyzny. Jednak na poziomie chromosomalnym nadal mamy do czynienia z mężczyzną lub kobietą, tragicznie okaleczonymi, lecz posiadającymi w swoich komórkach nieusuwalne dowody tego, kim naprawdę się urodzili.

Minnesota to nie pierwszy stan w Stanach Zjednoczonych, przyjmujący do prawa perspektywę płci społeczno-kulturowej. W Polsce w związku z próbami wprowadzenia konwencji przemocowej, mamy do czynienia z próbą zalegalizowania podobnego rozumienia płci. Oprócz kwestii takich jak korzystanie przez mężczyzn podających się za kobiety z damskich łazienek czy przebieralni, może to doprowadzić m.in. do legalizacji związków homoseksualnych. Skoro najważniejsza jest płeć kulturowa, kto zabroni, aby dwóch mężczyzn wzięło ślub, jeśli jeden z nich będzie deklarował, że jest kobietą? Przeciwko tym zmianom należy z całą mocą protestować. Dla dobra naszych dzieci i ich zdrowej przyszłości.

Agnieszka Kocimska/Stopaborcji.pl 

Komentarze

anonim2014.12.11 8:43
Na Frondzie już kilka miesięcy temu pisaliśmy i przewidzieliśmy, ze chłopcy będą wykorzystywali idiotyzmy LGBT. Rano będą czuli się chłopcami a w południe dziewczynami, tylko po to aby się zabawić. Feministki zapewne są zadowolone, że przyszli mężczyźni od dziecka odzierają z godności młode dziewczęta.
anonim2014.12.11 9:33
Rozwiązaniem byłyby osobne szatnie i kabiny dla osób homoseksualnych lub zmieniających płeć, ale to prowadziłoby do jeszcze większej ich alienacji. Nie przesadzajmy, są sauny koedukacyjne, nic złego się nie dzieje, więc i Minnesota przestanie szokować.
anonim2014.12.11 11:00
@Zapałki Chłopak z męskim ciałem bierze prysznic z dziewczynami. Czy bierze się pod uwagę, że stresuje się młode dziewczęta. Nieważne, tak uczą ideolodzy LGBT od pseudo kultury.
anonim2014.12.11 11:44
villain znów urojenia lewego ćpuna serwuje, bo koedukacyjne prysznice to polegały na tym, że były do użytku w określonych godzinach dla kobiet i innych godzinach dla mężczyzn, i żadna z płci nie mogła(nie śmiała!) wejść w czasie wyznaczonym dla płci przeciwnej - np. w dawnych czasach, kiedy jeszcze lewego villaina pewnie nie było na świecie, albo koedukacyjnie brudził pieluchy, za takie wejście nie ze swoją płcią można było nie tylko wylecieć z akademika, ale i z uczelni z wilczym biletem. No ale lewi swoim zwyczaje kłamać, kłamać, zakłamywać urojenia jak villain lansuje... A co do pytania w podtytule - no cóż ustnie zapytany obśmiałbym i zażartował, że jak chce być przeze mnie na początek wykastrowany...to proszę bardzo... Pisemnie zapytana odpowiedziałbym, ze taka próba grozi śmiercią lub kalectwem, więc nie radziłbym i jestem przeciw, bo nie chce żeby komuś stała się krzywda...
anonim2014.12.11 11:46
uzupełnienie: pisemnie zapytana moja córka
anonim2014.12.11 11:50
Fidem myli pojęcia - bo idąc tym tokiem co Fidem to i można by powiedzieć, "to i plaże dla nudystów są koedukacyjne" Tyle, że artykuł stanowi o normalnej przestrzeni publicznej, a nie patologiach,dewiacjach i zaburzeniach na tle seksualnym, a w ten sposób te chce się wprowadzać właśnie do przestrzeni publicznej
anonim2014.12.11 12:22
Pewnie skonczy sie na tym,ze sami beda pod tym prysznicem,bo dziewczynki beda wolaly zaczekac i umyc sie w spokoju w domu. Jest to kolejny zreszta przyklad przemocy wobec kobiet ze strony faszystow,czyli lewakow uzurpujacych sobie pozycje obroncow ich praw. Zenada,upadek, kompromitacja. Ale odpowiedzialni faszysci trafia do wiezienia,to nie ulega watpliwosci.
anonim2014.12.11 17:01
Myślę, że raczej będzie odwrotnie - to osoby w trakcie zmiany płci będą się wstydzić.
anonim2014.12.11 17:18
Fidem. To takie okrutne, że te osoby będą się wstydzić. Problem w tym ze POWINNY się wstydzić, a takie zachowania powinny być napiętnowane. Chłopak może pozostać sobą tylko jako chłopak. Nie da się być kobietą XY, ani mężczyzną XX. Jeśli wynajdą sposób, aby zmienić DNA to ok - wtedy powiem, że zmiana płci jest możliwa. Obecnie nie jes, a wszelkie takie próby są sprzeczne z Bożym zamysłem. Odpowiedzią na smutek i cierpienie jest Jezus, a nie amputacja członk.
anonim2014.12.11 17:32
amerykanie mają kasę ale rozumu we łbie już nie
anonim2014.12.11 18:19
Może ktoś mi powiedzieć co ma z tym wspólnego wolność religijna?