11.12.20, 09:05Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Szef KPRM o stanowisku Solidarnej Polski: Trudno się zgodzić

Pierwotne propozycje powodowały, że miał zostać stworzony pozatraktatowy mechanizm, nietransparentny, niejasny, który mógł być wykorzystywany do politycznych działań przeciw wybranym krajom. W tym wypadku chodziło o Polskę i Węgry. My mówiliśmy, że na takie działania nie możemy się zgodzić” – stwierdził szef KPRM Michał Dworczyk odnosząc się do negocjacji dotyczących budżetu UE.

Jak dodał w rozmowie na antenie Polsat News, wynegocjowane przez premierów Polski i Węgier warunki sprawiły, że udało się uniknąć niekorzystnego rozwiązania i w porozumieniu dokonano „zasadniczej zmiany”.

Szef KPRM pytany był też o krytyczne wobec porozumienia stanowisko Solidarnej Polski. Partia, której szefem jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podnosi w nim, że rozporządzenie tak naprawdę stworzy możliwość znaczącego ograniczenia polskiej suwerenności i pozwoli KE ingerować w działania prezydenta, parlamentu, czy nawet samorządów w każdej niemal dziedzinie.

W oświadczeniu Solidarnej Polski stwierdzono, że oto realne stały się wszystkie zagrożenia o których mówili liderzy Zjednoczonej Prawicy, a rozporządzenie zdaniem partii Ziobry wchodzi w życie bez jakichkolwiek zmian w stosunku do kwestionowanego tekstu. Dworczyk komentując stanowisko partii stwierdził, że z tak postawioną tezą trudno się zgodzić:

Konkluzje mają charakter wiążący, każde rozporządzenie można stosunkowo szybko otworzyć i je zmienić”.

Dodał, że konkluzje przyjęte przez liderów wszystkich krajów UE mają dużo większą wagę. Stwierdził, że nie chce oceniać wypowiedzi poszczególnych polityków, jednak jak dodał:

Polska twardo negocjując, używając argumentu weta, po to żeby uzyskać korzystne z punktu widzenia państwa polskiego rozwiązanie, osiągnęła wspólnie z Węgrami bardzo dużo”.

dam/Polsat News,Fronda.pl

Komentarze

A. Merkel2020.12.21 10:06
Czytam te wase komentarze i raduje się me serce. Phrawo i Sprgawiedliwość ma was gdzieś tak samo jakh PO. Śmiesznie mi , bo jak to mówi wasz hymn : Polska ginie kiedy wy żyjecie. Pozdhrawiam i życzę miłch kohrona- Weihnahtsferien .
Anonim2020.12.11 20:34
PiS zdradził Polskę i sprzedał resztki suwerenności w ręce unijnych urzędników! ... https://www.youtube.com/watch?v=tbONlj8_2mY
oficer LWP2020.12.11 17:07
Wznowiono prace nad podwodnym odcinkiem gazociągu Nord Stream 2 Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-wznowione-prace-nad-nord-stream-2,nId,4920969#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Panek2020.12.11 14:40
Pan Ziobro spada. Bez PIS nic nie znaczy. Wymyśla koncepcje, która nie jest do przyjęcia.
man.of.Stagira2020.12.11 12:38
cyt. "Wynegocjowane Konkluzje Rady Europejskiej nie są obowiązującym prawem i mają wyłącznie charakter politycznego stanowiska. Stwierdzał to wielokrotnie w swoim orzecznictwie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze dalej lider Solidarnej Polski." // TAK! RACJA Szanowny Panie Ministrze Ziobro! - BRAWO! - Ale ...CZY DA SIĘ ROBIĆ LEGALNE INTERESY z kimś kto nie szanuje umów które podpisał?... NIE! Nie DA SIĘ! Dlatego deal Morawieckiego to deal stulecia ponieważ "A verbal contract isn't worth the paper it's written on" -jak powiedzieli polscy Żydzi; Samuel Goldwyn i jego kumpel Meyer! Teraz Soros, Der Spiegel et consortes mają problem...xD...ponieważ nie udało IM się przygotowane dla niej 'I n c l u d e me OUT' Polski! ...Whoa!..Brawo Mateusz Morawiecki! Teraz Polska!..
Anonim2020.12.11 12:45
Wiwat! Teraz Polska! a później płać Polaku i płacz?
Anonim2020.12.11 12:18
A co na ten sukces "tygryska" hierarchowie KK, czy ponownie sprzedaliście Polaków, jak przy okrągłym stole?
Anonim2020.12.11 12:01
Min. Dworczyk, ale tego sukcesu "tygryska" nie daje się obronić w żaden sposób na gruncie obowiązującego traktatu? Wstydu oszczędź?
klaus2020.12.11 10:58
panie Dworczyk jaka jest różnica pomiędzy KO. , a PiS, a no taka że tamci otwarcie i bez ogródek poddają Polskę obcym (Niemcom) i o tym otwarcie mówią , a Wy z PiS z frazesami patriotycznymi jak szuler oddajecie ją tak samo, po prostu żenada, jest to operacja na szeroką skalę likwidacji Państwa Polskiego.
AAAtomek2020.12.11 10:34
Wygrała Polska. Przegrała prawica, PiS i POLEXIT.
Grizzly2020.12.11 10:34
Być może UE była dobra, - w warunkach przejściowych ale docelowo - w perspektywie 4 do 8 lat powinniśmy opuścić Eurochlew i mocno zaangażować się w Trójmorze!
AAAtomek2020.12.11 10:35
Taaaak. Trójmorze Śniardwy-Balaton-Ładoga!
Anonim2020.12.11 9:19
Wygraliśmy czy nie? frondo zdecyduj się