11.06.19, 11:12zdj. screen Youtube/RMF FM

Szef MEN uspokaja w sprawie rekrutacji do szkół średnich

"Liczba miejsc przygotowanych w szkołach, klasach dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów jest odpowiednia i ci uczniowie będą mieli miejsca do nauki w szkole średniej"-zapewnił w rozmowie z Polską Agencją Prasową minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski. 

"Postanowiliśmy jeszcze raz, po raz kolejny, poprosić kuratorów, aby zebrali informacje, te najbardziej aktualne dotyczące liczby miejsc dla absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów. Jesteśmy pewni, że ta sytuacja nie budzi wątpliwości. Rodzice mogą być pewni, że ich dzieci znajdą miejsce w szkołach średnich"-podkreślił szef MEN. 

Jak wyjaśnił Piontkowski, wątpliwości co do liczby miejsc w szkołach wynika z faktu, że  "w niektórych dużych miastach samorządy zdecydowały się na ruch, który pozwala absolwentom szkół podstawowych i gimnazjów na złożenie dokumentów do większej liczby szkół". W związku z tym, ten sam uczeń pojawia się w systemie rekrutacyjnym wielokrotnie, a to może stwarzać wrażenie, że liczba uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach średnich jest zdecydowanie większa niż ta rzeczywista liczba absolwentów. 

Polityk zapewnił przy tym, że liczba miejsc przygotowanych w szkołach ponadgimnazjalnych dla absolwentów podstawówek i gimnazjów jest wystarczająca i uczniowie nie mają powodów do obaw w tej kwestii. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Patrick2019.06.11 14:14
Proszę administratora o blokowanie komentarzy wszelkich dewiantów szerzących nietolerancję dla normalnych ludzi w naszym kraju! Poprzez zgodę na szerzenie nienawiści w komentarzach niestety portal Fronda przyczynia się do popełnianych przestępstw i do szerzenia zła. to nie jest normalne. Zróbcie coś z tym!
Ryszard Olejniczak2019.06.11 11:46
"W związku z tym, ten sam uczeń pojawia się w systemie rekrutacyjnym wielokrotnie, a to może stwarzać wrażenie, że liczba uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach średnich jest zdecydowanie większa niż ta rzeczywista liczba absolwentów." Może ale tylko u nieuka, któremu z uwagi na kłopoty z rachunkami, pozostało jedynie "studiowanie historii".
Klara2019.06.11 18:54
Jasne, przecież powinno się liczyć uczniów tylko biorąc pod uwagę tzw. "szkołę pierwszego wyboru". W mojej szkole w miejsce dotychczasowych 10/11 klas w roczniku w tym roku będzie po 7 klas dla kandydatów po podstawówce i gimnazjum. Zatem miejsc jest mniej i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Większa niż zwykle część kandydatów trafi do szkół kolejnych wyborów.
Sebastian Lorenc2019.06.11 11:37
Jasne, miejsc nie może zabraknąć, bo dzieci podlegają obowiązkowi szkolnemu do 18 roku życia, tylko że te miejsca znajdą się w liceach na prowincji, albo w takich, gdzie nikt nie chce iść. Wrocławskie licea już zapowiedziały, że nie przyjmą ponad połowy chętnych, bo zwyczajnie nie pomieszczą.
Gdzie problem?2019.06.11 12:57
No i co? Ja aby zrobić maturę dojeżdzałem codziennie 40 km, bo nie chciałem być w internacie.
Sebastian Lorenc2019.06.11 13:30
Może taki, że dzieci z Wrocławia chcą się uczyć we Wrocławiu i powinny mieć do tego prawo.
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 11:29
Gądeckie ściierwo na żądanie prokuratury o przekazanie akt kościelnej pedofilii najpierw odpowiada, że tego nie zrobi zasłaniając się "tajemnicą zawodową" (a mówili kmioty, że kapłaństwo to nie zawód😂). Dziś po bezwzględnym wezwaniu przez Sąd, Gądeckie odpowiada, że akta są w Watykanie.... innymi słowy arcybiszkopt powiedział prokuraturze, że huuja mu zrobią🤣 ----> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24885047,sad-abp-gadecki-musi-przekazac-materialy-z-postepowania-dot.html#s=BoxOpMT Migają się jak mogą, robią wszystko, żeby tuszować i zamiatać pod dywan, bezwstydnie pogrywają z państwowymi organami ścigania. Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że czarna mafia oczyści się sama?
Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 11:28
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂